Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zestaw do ASG dla nowicjusza ok. 1000-1500zł


Recommended Posts

Cześć wszystkim

 

Zaczałem się interesować ASG. Chciałbym zacząć, do tej pory miałem doświadczenie w paintballu, i z tego co się orientuje jego wady elimnuje ASG.

 

Nie mam konkretnego budżetu, ale chciałbym wydać jak najmniej a dostać porządną broń. Po rozejrzeniu się, widziałem, że trzeba zapłacić w okolicach ~1000zł. Powiedzmy w takim wypadku, że max mogę dać 1500zł.

 

Od broni chciałbym aby:

- nie było problemu z częściami

- najlepiej była cała metalowa, ew. jakaś uznana w większości z metalu.

 

Ponadto chciałbym:

- jakiś strój, ale domyślam się, że ze względu na mój nietypowy wzrost lepiej udać się do sklepu z militarami

- rękawiczki taktyczne, pewnie tutaj też jak wyżej

- ochraniacze, ale tylko te niezbędne - w tym przypadku chyba oczu

- futerał na broń

- celownik kolimatorowy, z laserem (pasujący do broni)

- dodatkowy magazynek, o ile jest konieczny w praktyce

 

Oglądałem inne tematy, moje typy:

http://gunfire.pl/pr...ing-czarna.html

http://armyworld.pl/...inal-Nowe-.html

http://gunfire.pl/pr...wy-AAOK107.html (na co to jest zasilane?)

 

Z góryt dzięki za pomoc

Edited by grzech1991
Link to post
Share on other sites

Ad1 Dobry plan, Poluj na wzory brytyjskie i niemieckie (najtaniej) lub starsze amerykańskie. Są niedrogie, wygodne i nieźle kamuflują.

Polski wz jest wygodny, ale idzie się ugotować. Unikaj chińskich podróbek (nie dość że niskiej jakości to i też za piekarnik mogą robić).

Ad2. Koniecznie z pełnymi palcami. Ochronią palce nie tylko przed kulkami (boli) ale i przed podłożem (szkło, drut itp).

Ad3. Atestowana ochrona oczu. Tylko i wyłącznie. Zamienniki typu chińskie podróbki czy maski PB nie zdadzą egzaminu. Do tego siatkowa maska typu stalker v1 lub v2 do ochrony lica. No i wygodne nakolanniki (nałokietniki to bezsens).

Ad4. Miękkie parciaki tańsze (w miarę dobre to rząd 100pln). Twarde kuferki od 200pln w górę. Osobiście polecę twardy bo lepiej zabezpieczy cenną zabawkę.

Ad5. Koli owszem, I stara zasada optyki im droższa tym lepsza i optyka powinna kosztować więcej niż broń na której siedzi. Kolimatorki dające radę to wydatek od około 2 stów w górę. Laser to zbędny bajer, Naprawdę.

Ad6. Do repliki dają ok 350 kulkowego hicapa. Na początek ci wystarczy do zabawy. Magi o mniejszych pojemnościach zaczną być przydatne potem.

 

 

- ta głajgłajowa emka da radę (podobno nawet chwalą). Acz ja jako człowiek starej daty nie polecę emki niemarkowej w cenie poniżej 1000 pln. Dalej uważam że chińczycy nie potrafią robić dobrych gerów v2(emkowych). Osobiście polecę kałaszki firmy CYMA o oznaczeniach wyższych niż CM031 oraz Boyj serii Rk XX. W technikaliach wyczytasz które mają stalowe korpusy. Oraz kałasze produkcji VFC i E&L acz one to już też wydatek w okolicach 1000pln (jak nie lepiej)

 

-o ile to oryginalne Locusty to tak, dobry wybór. W grę wchodzą firmu UVEX i BOLLE.

 

 

- baterią cr2023 mieszczącą się w środku ( rozkręcić ten koli trzeba)

Link to post
Share on other sites

Jak chcesz dobre, niedrogie okulary, to polecam takie

 

http://allegro.pl/okulary-asg-bolle-contour-smoke-contmpsf-metal-i5248743516.html

 

Miałem, tyle że przeźroczyste. Bardzo wygodne, dobrze osłaniające oczy, z grubymi szkłami i metalową oprawką.

 

Pokrowiec mam także z GFC, tylko inną wersję. Chińczyk, to się odpruło, to trzeba było przyszyć. Ale generalnie jest OK.

Link to post
Share on other sites

Z tego co wnioskuję po linkach do replik , to najbardziej interesuję Cię replika na bazie AR15 (replika M4 / M16 / HK416 itp.)

Modele danej firmy w podobnych przedziałach pieniężnych mają takie same gearboxy.

Jeśli chodzi o repliki serii M Z twoim budżetem odpuścił bym sobie SA i kupił coś pokroju Evolution Airsoft albo nawet doskładał bym te 1200- 1500 zł i kupił coś od KWA / G&P

Link to post
Share on other sites

Jeśli mogę wtrącić swoje 3 grosze:

wydaj jak najwięcej na replikę i POTRZEBNE akcesoria do niej. Kolimator to fajny bajer, ale możesz go dokupić kiedyś tam. Tak samo dodatkowe magazynki.

Na ochronie oczu nie oszczędzaj. Nie znaczy to, żebyś kupował drogie, ale dobre i sprawdzone (od siebie polecę okulary SPECS).

Mundur z demobilu bo najtaniej, byle w dobrym stanie kupić.

Masz jakieś obuwie nadające się do takiej gry? Tutaj też nie opłaca się być skąpym i oszczędzać, ale przyznajmy szczerze: komandosi z nas żadni i na zwykłe niedzielne strzelania starczy średnio- niska półka.

Co do rękawiczek: kupiłem w sklepie BHP za 10 zł. Sprawdzają się, tzn chronią przed kolcami i pomniejszym syfem w lesie, a do tego maskują, bo czarne.

Dobrą opcją jest zakup jakiegoś plecaka, który pozwoli zabrać Ci niezbędne rzeczy na strzelanie i posiadanie tego przy sobie.

Ja z pokrowcem celowałbym w coś co tylko pozwoli przenieść replikę na strzelankę i z powrotem, a na czas gry spakowanie do plecaka.

Podsumowując: okulary/ gogle, replika, plecak, pokrowiec, rękawiczki i inne pierdółki.

Link to post
Share on other sites

Ładownica kulek to wręcz obowiązek, jeśli nie masz hicapów. Naładowanie real/low/mid capów bez tego bajeru, to skondensowany masochizm zachaczający o "Mission impossible". Jak masz dobrą łądowarkę, to od razu kup jakiś pakiet LiPo lub LiFe, bo stockowe akumulatory, to nawet koło nich nie leżały. Każdy Ci odradzi kupowanie pakietów w sklepach airsoftowych, bo tam zdzierają na nich kosmicznie, a jakość niekoniecznie odpowiada ich cenie...

Link to post
Share on other sites

Magazynek to normalny m-kowy, tu masz mida http://www.taiwangun...&campaign-id=19

Najlepiej mida, tylko dobre kulki do niego. Na całe strzelanie długie spokojnie wystarczy ci jeden hi-cap i z dwa midy.

Low capy i real mało mieszczą, więc ich z 10-15musiałbyś mieć, ale za to są realistyczniejsze.

 

Dobrą ładowarkę piszesz, że już masz, to batkę najlepiej LiPo, no chyba, że pożaru się boisz, to znaczy każdy by nie chciał, ale dobra ładowarka i nic się nie powinno stać. Nic nie obiecuję.

W tej replice miejsce na baterię jest w chyba w kolbie, dokładnie wymiarów nie znam więc nie wiem jaki wejdzie, ale obstawiałbym na taki http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?cPath=91_126&%20products_id=2315

Wymiary masz podane, więc możesz teraz kupić od razu z repliką albo potem, bo jeśli byś złego kupił xd :icon_razz2: , to tylko izolka .

Napięcie LiPa to bierz z 7,4, żeby zębatki nie popękały, choć myślę, że mocniejsze powinno wytrzymać.

Im więcej mAh tym lepiej, dłużej chodzi na jednym ładowaniu.

Akumulatory bierz takich film jak redox itp, a nie 8fields, oni chińskie słabe robią, niech swoje kamizelki szyją , a nie się pchają we wszystko. :icon_razz2:

Pozdro

Edited by blunk
Link to post
Share on other sites

Brałbym tak:

1. mundur wz 2010 (wersja letnia bądź zimowa), albo komplet woodland z fort.mil.pl, który masz w alejach (Częstochowa) ~120 zł.

2. rękawice tak jak kolega wyżej mówił, jakieś bhp ochronne, z marketu - była kiedyś seria takich fajnych rękawiczek co nawet żołnierza GROMu z nimi można było złapać. Nie pamiętam nazwy, kosztowały oszałamiające 20-30 zł.

3. Okulary z atestem, plus względnie używane, acz nie zdezelowane ALTY ~ 130 zł.

4. Futerał możesz początkowo dorwać miękki, byleby tylko miał gąbkę w środku. Nie w sklepach asg, militarnych, ale np w lokalnych wędkarskich.

5. Jeśli kolimator, to już musisz zdecydować czy replika EoTech, Aimpoint etc. Od 150 zł wzwyż.

6. Replikę wybrałbym taką. Po co silić się na risy od początku, potem sobie i tak wymienisz. Dodatkowo w zbrojownia jakaś promocja widzę - dorzucają baterię.

 

 

A mida lepiej, bo hi-cap są be, grzechoczą i biednie to wygląda na zdjęciach jak potem stoisz z repliką i grzebiesz paluchem przy pokrętle :icon_biggrin:

Edited by Remington
Link to post
Share on other sites

Co do koli, wpierw postrzelaj sobie z repliki które takowe ma, a potem stwierdź czy aby na pewno jest Ci potrzebne. Na początek hicap starczy. Nie warto kupować szpeju/akcesoriów (itp) przed wystąpieniem potrzeby.

Edited by Ryzbor
Link to post
Share on other sites

Szufla wszystkim :)!

Podepnę się z pytaniem pod wątek bo mam podobne dylematy przed zakupem pierwszego sprzętu. Chciałem kupić coś co da radę w terenie jak i cqb - dopiero wchodzę w asg i nie wiem, w którą stronę mnie poniesie. Pierwszy wybór: SPECNA, pewnie głównie ze względu na łatwość wymiany sprężyny i przez to możliwość sterowania fps'ami. Z tego co jednak czytam to średnio polecacie tego producenta.

Jak zatem wygląda "podniesienie" fpsów w Evolution AirSoft, do którego linki były wrzucone wcześniej? Czy stockowy setup da radę w terenie czy też jednak trzeba będzie wprowadzać moda?

 

Pozdrawiam

P.S. Nie wyłapałem na forum wątku: PRZYWITAJ SIĘ więc raz jeszcze cześć wszystkim :)

Link to post
Share on other sites

@grzech

W G&G - jeśli się nie mylę - siedzi styk tamiya. Potrzebujesz albo złączki TC-Tamiya albo najlepiej zmienić wtyk. Można też wymienić kable na modelarskie.

 

@Tomazo

31o FPS to nie jest jakoś super wartość pod las , ale takie EA na tych 300 FPS da radę strzelać dalej niż specna przed gruntownym serwisowaniem po zakupie (co do tego ostatniego nie jestem pewien - nowe serie specn , te sprawy)

Wymiana sprężyny polega na rozłożeniu GB w wypadku EA co zerwaniem plomby a w rezultacie utratą gwarancji.

W specnie wymiana sprężyny polega bodaj na wykręceniu prowadnicy sprężyny i wymianie springa na tej że prowadnicy.

Ja bym się skłaniał w stronę EA. W stocku ładnie strzela. Wszystkie EA mają (chyba) ten sam gearbox - wybieraj wersje , która bardziej pasuje Ci z wyglądu i ergonomi. Najlepiej przejść się na strzelankę , i zobaczyć jak coś takiego leży Ci w rękach.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...