Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

PJ4 CASV czy coś innego?


Recommended Posts

W EA masz od stocka komorę hopka King Armsa, która jest zaraz po ProWinach CNC najlepszą komorą do tych replik. Strzelałem z PJ po grubym tuningu, G&P, KWA i tylko EA została u mnie dłużej niż pół roku i dalej jest w moich rękach. Polecam gorąco

Link to post
Share on other sites

Emcet, w EA jest przepiękne body, przyzwoita komora i nie najgorsza lufa.

Specna... jest brzydka, a pierwszy system wymiany sprężyny służył głównie serwisantom, nie przeciętnym użytkownikom.

Komora nie musi być komorą KA, z resztą to zwykły znalowy odlew jak każda inna. Komora ma być szczelna i tyle, a to czy markowa czy nie, czy z plastiku czy metalu itd nie ma znaczenia.

Seksi body z EA ma się do palnego tak samo daleko jak Specnowe, tylko że w drugą stronę.

Lufa to tam nie wiem, i tak bym wyje*** i wsadził coś od siebie :P

Nie to że uważam EA za zło, ale jest to mało opłacalny interes. Chyba że mowa o pozostaniu na tym co daje fabryka. Jesli ktoś chce się tak bawić to moooożna się skusić.

 

Co do 56 modeli Specny. Strzelają tak samo, więc bierz to co uważasz za najładniejsze.

 

Link to post
Share on other sites

Jeśli uważasz, że nie ma znaczenia z czego jest komora i od jakiej firmy, to usuń konto i zacznij od początku...

Komora nie musi być komorą KA, z resztą to zwykły znalowy odlew jak każda inna. Komora ma być szczelna i tyle, a to czy markowa czy nie, czy z plastiku czy metalu itd nie ma znaczenia.

 

Link to post
Share on other sites

Jeśli uważasz, że nie ma znaczenia z czego jest komora i od jakiej firmy, to usuń konto i zacznij od początku...

Bo nie ma znaczenia. Komora ma dać szczelność. Szczelnośc można uzyskać na metalu (patrz butle gazowe), na plastiku (butelki PET), szkle (większość butelek od piwa) i wielu innych materiałach. Nie działają na nią właściwie żadne siły więc nie musi być jakaś mega super wytrzymała. Materiał, z którego wykonano komorę ma więc znaczenie drugorzędne.

A z wykopowym "usuń konto" wracaj na wykop, bo znając Wykopków zaraz zaczniesz pisać o polityce. Tak, wiemy, to wina Tuska, że istnieją terminatorzy.

Link to post
Share on other sites

Panowie zluzujcie trochę. Fajnie, że macie odmienne zdania, ale wycieczki osobiste przeprowadzajcie sobie na PW.

 

Emcet, z tymi chińczykami tak jest, że nawet jak wsadzisz markowe części to nie zawsze będzie banglało jak trzeba. Zwłaszcza w przypadku emek. Całkiem niedawno dwóch kolegów z mojego środowiska mających emki KWA robiło tuning, wsadzili identyczne części, zamawiane z jednego sklepu w jednym zamówieniu. Po złożeniu wszystkiego do kupy jeden miał 70FPS więcej od drugiego. Rozwiązaniem okazała się stabilizacja szkieletu w korpusie i różnica w sprężynie. Ja nigdy bym na to nie wpadł, a kilkanaście godziny siedziałem z właścicielem nad tą emką. Do czego dążę, nie zawsze sprawdzone i polecane rozwiązania spiszą się w każdej replice. Nie ma co generalizować.

Link to post
Share on other sites

Emcet, z tymi chińczykami tak jest, że nawet jak wsadzisz markowe części to nie zawsze będzie banglało jak trzeba.

W przypadku markowych replik też czasem nie jest tak różowo. Przykładem mogą być eMki ICS, gdzie problemem są dysze, nawet te od ICS.

 

 

@MarekMac - nie wiem po co odnosisz się do polityki i wykopu, którego użytkownikiem nigdy nie byłem.

Bo zachowujesz się jak typowy Wykopek.

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites

Nie będę się dalej spierał. Dlaczego lepiej w tym przypadku brać Specne, napisałem. Jeśli ktoś uważa że pomimo to woli EA, dlatego że zawiera w sobie kawałek ZnAlowego odlewu z nalepką King Armsa to jego sprawa. Nie ma się co gryźć, i tak obie repliki będą strzelać niemal identycznie, a to że któraś cudem pociągnie odrobinkę dalej to kwestia doskoczenia kilku kroków, jakieś mizerne różnice w skupieniu bez problemu można nadgonić dodatkową kulką. Kwestia tego czy oferują wybrany przez użytkownika model i ewentualnie jak ekonomicznie przyjmują tuningi.

Link to post
Share on other sites
Witam. Na asg byłem już z 4 razy i zamierzam kupić nową replikę. Wybrałem PJ4 CASV http://www.taiwangun.com/pj4-casv-dark-earth-p-j?from=listing&campaign-id=19 i widze ,że są w niej wymienione niektóre części np. gumka Hop Up GUARDER. Czy to jest dobry wybór? :icon_question:

Mialem kiedys PJ. Ani to wyglada ani strzela.

Juz chyba lepiej wyglada niz strzela.

W takiej jednak cenie to mozesz miec na prawde fajna replike.

 

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Witam. Na asg byłem już z 4 razy i zamierzam kupić nową replikę. Wybrałem PJ4 CASV http://www.taiwangun...&campaign-id=19 i widze ,że są w niej wymienione niektóre części np. gumka Hop Up GUARDER. Czy to jest dobry wybór? :icon_question:

Witam. Jestem tu nowy i nie mam wielkiego doświadczenia. Chciałem coś powiedzieć o tym PJ-cie, właśnie na początku tego tygodnia go odebrałem (tyle że czarny) a dzisiaj go testowałem na kulkach Rockets Platinium 0,25g i 0,30g niestety nie miałem 0,28g. Kulki 0,25 odpadły na samym początku natomiast 0,30g wypadły super w cel o wymiarach 30x30 cm trafiałem bez najmniejszego problemu z około 50m. Gdzie kolega który wczoraj dostał nową Specne z wymienianą sprężyną na tornado 120 oraz nową gumką Systema miał spore problemy żeby jego kulki w ogóle dolatywały do celu.

Wracając do samej repliki jak na mój gust jest wykonana solidnie zero jakichkolwiek luzów. Przetestowałem 4 rożne magazynki każdy z innej firmy i wszystkie pracowały super oraz miały bardzo małe luzy. Z minusów jak dla mnie to oczywiście farba bardzo słaba, przeziernik jest krzywy i sprawia wrażenie jak by cała replika była skręcona :). A i zamknięcie baterii przy kolbie strasznie lata ale spokojnie można to jakoś wyeliminować.

Jutro jedziemy na na popołudniowe strzelanie to przetestuje ja w polu.

Link to post
Share on other sites

 

Specne z wymienianą sprężyną na tornado 120 oraz nową gumką Systema miał spore problemy żeby jego kulki w ogóle dolatywały do celu.

 

Niechciejstwo przy zbieraniu informacji nigdy nie wychodzi na dobre. Fatalny dobór części oraz fatalny dobór serwisu. Tornado prawie na pewno daje mniej fpsów niż stock, wystarczy zajrzeć i (oh, nie!) poczytać opinie użytkowników, czy to jak wyszły oficjalne testy tych sprężyn. Systema i stockowy dystanserek? Już jednen temat o tym kiepskim połączeniu, właśnie wisi w aktualnościach na forum. Cały komplet na szybko wepchnięty do środka i zamówienie zostało odbębnione. Lokalny serwisant nakierowałby na zakup odpowiednich części i sprawdził czy to co zmontował, w ogóle działa.

Także zachwycanie się pejotem wyładowanym 430fps i inną repliką skrzywdzoną przez nieprzemyślane działanie właściciela nie ma sensu. Ta Specna ma teraz pewnie zaniżone fpsy i niesprawny hopup. To strzelanie było jak wyścig biegacza ze sparalizowanym od pasa w dół inwalidą. Zaproponuj koledze lekturę forum. Kilkaset postów w tematach o replice i hordy opini o różnych częściach, na pewno rozjaśnią mu sprawę ;)

Edited by Emcet
Link to post
Share on other sites

Niechciejstwo przy zbieraniu informacji nigdy nie wychodzi na dobre. Fatalny dobór części oraz fatalny dobór serwisu. Tornado prawie na pewno daje mniej fpsów niż stock, wystarczy zajrzeć i (oh, nie!) poczytać opinie użytkowników, czy to jak wyszły oficjalne testy tych sprężyn. Systema i stockowy dystanserek? Już jednen temat o tym kiepskim połączeniu, właśnie wisi w aktualnościach na forum. Cały komplet na szybko wepchnięty do środka i zamówienie zostało odbębnione. Lokalny serwisant nakierowałby na zakup odpowiednich części i sprawdził czy to co zmontował, w ogóle działa.

Także zachwycanie się pejotem wyładowanym 430fps i inną repliką skrzywdzoną przez nieprzemyślane działanie właściciela nie ma sensu. Ta Specna ma teraz pewnie zaniżone fpsy i niesprawny hopup. To strzelanie było jak wyścig biegacza ze sparalizowanym od pasa w dół inwalidą. Zaproponuj koledze lekturę forum. Kilkaset postów w tematach o replice i hordy opini o różnych częściach, na pewno rozjaśnią mu sprawę :icon_wink:

Wielkie dzięki za info, na pewno przekaże :). Nie zachwycam się PJ :) a fajnie jak wszystkie repliki w grupie dobrze działają także będziemy działać w tej sprawie. A tak na marginesie też zastanawiałem się nad tą bo Specna też mi się podoba i jest solidnie wykonana w moim odczuciu. Także jutro wrócimy z nią do stokowych ustawień i sprawdzimy :). Jeszcze raz dzięki.

Link to post
Share on other sites
  • 9 months later...

Czytałem i wyczytałem.

Jak nie cm008 to inni polecają g36 później specna a jeszcze teraz repliki od kwa,g&p aż cena wzrasta do 1000zł+

 

Replika do 900zł, Specna Arms B-03 bądź PJ CASV

 

Specna - Droższa, lżejsza, ciut dłuższa,mniej fps.

PJ- Tańsza,więcej fps, ciut cięższa i krótsza

Coś jeszcze polecacie?

Chce replikie z szynami RIS, kolbą składaną oraz powyżej 77cm.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...