Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wybór sandałów do dżungli.


Recommended Posts

Jestem przed wyborem pierwszej spluwy, a chrzest miałem jakiś czas temu pożyczonym S&T G36K z kolimatorkiem i jakimiś jeszcze przeróbkami. Było bardzo dobrze, na tyle dobrze, że jestem przed wyborem swojej pierwszej dziewczyny :icon_confused3:. Jestem totalnie zielony, stąd nazwa tematu.

 

1. Budżet to granice 500-600 zł. Mógłbym niby dołożyć, ale wolę nie wypruwać się z kasy na start, przy słabych umiejętnościach i niepewnej przyszłości. Słyszałem, że to jest dobry pułap na pierwszy, solidny karabin. Oczywiście mowa o samej broni.

 

2. Raczej nówka, nie znam się i nie mam chęci/czasu na ślęczeniu na allegro.

 

3. Nie mam większych preferencji do modelu, każdy z tych popularnych ma w sobie coś fajnego. W AK nie podobają mi się elementy drewnianego koloru, ale zawsze można pomalować. M4 chyba faworytem, ale słyszałem, że płaci się dodatkowo za to, że to M4 a nie coś innego.

 

4. Miejscówki mojej ekipy to z tego co się dowiedziałem głównie lasy + jakieś elementy starych poligonów, rzadziej budynki.

 

5. Nie wiem czy jest możliwe zmieszczenie w tej cenie jakiegoś kolimatora? Jest sens kupować te tańsze?

 

Na pierwszy ogień pójdzie CM.041, co sądzicie o tej eMce? Jak ma się długość lufy do celności i zasięgu? Jeśli chodzi o G36, którym strzelałem to czułem idealną celność (okiem totalnego laika). Czy będzie to dobra broń w las?

 

+ potrzebuję ochronę oczu kompatybilną z okularami korekcyjnymi w dość grubych ramkach. Cena załóżmy do 100zł. Na pierwszej strzelance biegałem w goglach od znajomego, ale nie zdążyłem zapytać o nazwę, strzelało się bardzo dobrze i leżały z okularami :icon_smile: Maska raczej odpada, mam małe problemy skórne i nie mogę pozwolić na zamknięcie całej twarzy.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Na mp5, mawia się empi/empik i jeszcze z kilkanaście różnych nazw się by znalazło ;)

Cm041 złą repliką nie jest, ale skoro w jego cenie masz stalowe SRC to wybór jest raczej prosty. Tylko że SRC trzeba szmuglować z Czech. W kraju jedynie używki.

Link to post
Share on other sites

@mareq wychodzi jak zielony jestem :icon_wink:

 

@Emcet masz na myśli takie repliki?

 

http://airsoftshop.c...roducts_id/5088

http://airsoftshop.c...roducts_id/2594

http://airsoftshop.cz/product_info.php/products_id/1943

 

Dzięki za pomoc, jeszcze znalazłem ciekawy AKS74u

 

http://www.airsoft-m...RK-12-Boyi.html

 

Co sądzicie o tym subkarabinku? W przyszłości mógłbym go downgradować do 350-360 fpsów do budynków.

Edited by kapiczek
Link to post
Share on other sites

www.taiwangun.com/rk-08s-boyi?from=listing&campaign-id=21

 

Bierz tą, póki jeszcze jest. Poza lufą jest w pełni stalowa.

Boyce, które wcześniej były linkowane są tylko częściowo stalowe. Przy glebie może się połamać zawias kolby.

 

Edited by Nitro
Link to post
Share on other sites

Załóżmy, że wezmę RK-08S. Jaką polecicie szynę coby kolimator przymontować? Koli na razie mogę pożyczyć, a później zakupić coś w granicach 150-200zł. W tym momencie fundusze trochę blokują, chyba, że jest coś tańszego.

 

No i jeszcze w sumie najważniejsze, sprawa oczu. Jak sądzicie co będzie lepszym wyborem, okulary korekcyjne z goglami czy okulary chroniące z wkładką korekcyjną? Ta druga opcja wydaje się droższa, czy jest tego warta?

 

Dzięki za pomoc ludziska!: )

Link to post
Share on other sites

Miałem okulary z wkładką korekcyjną, parowały wkładki. Dla mnie tragedia. Możliwe, że jest to zależne od organizmu.

Teraz używam soczewek jednodniowych, tylko do ASG. Poza upierdliwoscią zakładania, komfort i możliwość używania jakiekolwiek ochrony oczu jest świetny. Oczywiscie, nie każdy może nosić szkła kontaktowe.

 

Pozdrawiam

Paweł

------------

wysłane z SM-T311 za pomocą Tapatalka

Edited by argawen
Link to post
Share on other sites

Naucz się najpierw strzelać bez kolimatora, a zaoszczędzone pieniądze przeznacz na gumkę hop-up( systema Energy), porządny przegląd repliki, ochronę oczu, ciuszki, może jakiś dodatkowy hi-cap. Jak starczy kasa, to akumulator li-po, i ładowarka, jeżeli nikt ze znajomych nie pisiada.

 

Potem dopiero kamizelka, Lowcapy, i inne pierdoły.

Edited by Nitro
Link to post
Share on other sites

Bierz tą RKę i jest spk.

Niektórzy używają okularów korekcyjnych pod zwykłymi, ale zależy od okularów korekcyjnych czy się zmieszczą.

Popieram na początek nie potrzebny Ci kolimator, przecież bez tego da się strzelać, lepiej wygodne buty i mundur na początku.

Link to post
Share on other sites

Skr m s spszł t "spk". Jdnk wżm, ż tk skrcn jst znk dblzm, nng cżkg schrzn msłwg lb zwkłg lnnstw, ktrm w tkch sprwch grdz.

 

Skoro mu się spieszyło to "spk".

Jednak uważam, że takie skracanie jest znakiem debilizmu, nienagannego ciężkiego schorzenia umysłowego lub zwykłego lenistwa, którym w takich sprawach gardzę.

 

Aaa piszcie sobie wszyscy skrótami, uwagi nie zwróciłem i przepraszam, był to mój pierwszy skrótowiec na tym forum.

Edited by blunk
Link to post
Share on other sites

Skoro mu się spieszyło to "spk".

Jednak uważam, że takie skracanie jest znakiem debilizmu, nienagannego ciężkiego schorzenia umysłowego lub zwykłego lenistwa, którym w takich sprawach gardzę.

Pudło.

Skoro mu się spieszyło to "spk". Jednak uważam, że takie skracanie jest oznaką debilizmu, innego ciężkiego schorzenia umysłowego lub zwykłego lenistwa, którym w takich sprawach gardzę.

Piszcie piszcie, i olewajcie zasady pisowni, Może przypomnę sobię procedury banowania.

:maniak_OK: Tęskno za tymi czasami, gdy Arend banował, a Kuba prowadził dysputy z interlokutorami (on chyba lubł to słowo). Żaden nauczyciel polskiego nie nauczył mnie tak pisowni jak Arend.

Pamiętam bardzo dobrze, kiedy dostałem pierwszego bana od mojego moderatora. To był Arend's Original. :D

Ps. choć bana nie dostałem, ale jeden post poleciał, a inne były czerwone.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...