Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jak zablokowac auto w m4?


Recommended Posts

Chociaż to rozwiązanie i tak jest stosunkowo mało inwazyjne. Początkowo chciałem zaproponować wywiercenie dziury w GB, nagwintowanie, wkrecenie tam śruby i w ten sposób ograniczenie ruchu płytki selektora :). Bardziej inwazyjne, ale odwracalne.

Link to post
Share on other sites

Nie ma chyba bezinwazyjnej metody na zablokowanie auto. Chyba, żeby wstawić programowalny mosfet, i zarówno na nastawie semi jak i auto ustawić ogień pojedynczy. Można odpowiednio przyciąć płytkę selektora, co jednak jest nieodwracalne i aby przywrócić auto, trzeba wymienić płytkę. Można też zrobić otwór w korpusie, nagwintować go i wkręcać małą śrubkę imbusową, która będzie fizycznie blokować selektor przed przestawieniem na auto. Śrubkę można w dowolnej chwili wykręcić i przywrócić auto.

Link to post
Share on other sites

Mosfet (ascu) to najlepsza opcja w tym wypadku. Mechaniczne zablokowanie auto jest niekorzystne, i często Niemcy biadolą o zacinkach przy słabych batkach. Wystarczy przełączyć na auto i cieszyć się dalej, co w przypadku w/w modyfikacji jest raczej utrudnione.

Edited by Nitro
Link to post
Share on other sites

Zewnętrzna dźwignia selektora repliki (ta na zewnątrz body) jest połączona z okrągłym wihajstrem wewnątrz body za pomocą acentralnie ustawionej śrubki. WYDAJE mi się że przy odpowiednim przekręceniu owego wihajstra względem selektora otrzymamy układ: safe na safe, safe na singlu i single na auto.

Kiedyś w replice kumpla miałem awarię selektora spowodowaną właśnie poluzowaniem owej śrubki i przesunięciem elementów wobec siebie.

Tak czy owak, przy blokadzie auto i tendencji replik do zacinek na singlu programowalny mosfet wydaje się niezłym rozwiązaniem. Możliwe że mosiek z AB zapobiegnie większości zacinek. Ew można by np do chwytu przedniego pociągnąć dwa przewody z przełącznikiem, bocznikujące styki spustu - w razie zacięcia po prostu na chwilę odpali się auto puszczając prąd drugim zestawem kabli...

Link to post
Share on other sites
Można krzywkę selektora z jednej strony zeszlifować aby krzywka ta nie przesuwała płytki w tryb AUTO. Nie mniej jednak każda z podanych rad ingeruje mniej lub więcej w sprzęt.

Moja rada jest najprostsza i bezinwazyjna :teeth:

A jak odniesiesz swóją radę do ograniczeń prawnych? :F

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...