Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam

Mam 14 lat i jestem zainteresowany asg ale mam kilka pytań.

 

Po pierwsze czy jest może jakaś grupa osób siedząca w asg ale w wieku 14 lat ponieważ nie chce mi się czekać i chciałbym zacząć grać pierwsze mecze.

 

Czy jest sens jeździć na strzelanki posiadając JEDYNIE pistolet sprężynowy oraz jaki pistolet polecacie.

 

I ostatnie czy jest ktoś zainteresowany asg w wieku 14 lat i mieszka na śląsku i czy jest chętny na mecz :-)

 

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi

Link to post
Share on other sites

Spędź te 2 lata do 16 czytając forum, będziesz miał dobry start :D

 

Oczywiście żartuję, pomyśl nad AGM003 Short (ew. long, ale jeśli później kupisz jakąś lepszą replikę [uwierz mi, że nie ważne co sobie powiesz na początku, jeśli Cie to wciągnie to prędzej czy później kieszonkowe zacznie Ci szybko "znikać"] short będzie bardziej przydatny, np. do CQB. Jeśli chodzi o replikę to tyle, ale o reszcie sprzętu przeczytaj na forum ;)

Link to post
Share on other sites

Spędź te 2 lata do 16 czytając forum,Będziesz miał dobry start :icon_biggrin:

 

Oczywiście żartuję, pomyśl nad AGM003 Short (ew. long, ale jeśli później kupisz jakąś lepszą replikę [uwierz mi, że nie ważne co sobie powiesz na początku, jeśli Cie to wciągnie to prędzej czy później kieszonkowe zacznie Ci szybko "znikać"] short będzie bardziej przydatny, np. do CQB. Jeśli chodzi o replikę to tyle, ale o reszcie sprzętu przeczytaj na forum :icon_wink:

 

Dziękuje za odpowiedź pomyśle o AGM 003

Link to post
Share on other sites

Spędź te 2 lata do 16 czytając forum, będziesz miał dobry start :icon_biggrin:

 

Oczywiście żartuję, (...)

 

Ja airsoftem zainteresowałem się w wieku 17 lat, czyli 6 lat temu. Pierwszą replikę zakupiłem w tym roku :icon_mrgreen:

Cytując klasyka: "Jak kocha to poczeka." :icon_lol:

Link to post
Share on other sites

Kojot rozumiem, ale ja także zacząłem grać w jego wieku. I wiem ile frajdy to daje, nie musi zaczynać od razu od imprez na większą skalę, tylko jakieś małe lokalne "jebaneczki" :icon_smile: I Miszor nie bój się pytać, tylko najpierw poszukaj odpowiedzi na forum, nie ma chyba takiej rzeczy o Airsofcie, której tutaj nie znalazłem. A i moje PW jest zawsze otwarte, jeśli będziesz mieć jakiś problem pisz :icon_smile:

 

 

Edyta: Zapomniałem dodać, że wtedy latałem z "emką" od Boyi za ~100 zeta. A frajdy było baardzo dużo :)

Edited by ShayBuS
Link to post
Share on other sites

Prawda jest taka że najwięcej problemów naszemu środowisku przysparzają młode osobniki w wieku 13-17 lat pozostawione same sobie. Dlatego wg. mnie nie powinno się całkowicie wykluczać najmłodszych. Z tego co widzę Miszor różni się od rówieśników- wie czego chce i znalazł sobie hobby, którym nie jest rypanie na kompie. Na twoim miejscu zagadałbym do lokalnych grup i poprosiłbym o przyjęcie jako "kadeta". Przychodziłbyś na treningi/strzelanki np. raz w miesiącu, przy okazji zdobywając wiedzę praktyczną i nawiązując kontakty z lokalsami. Musisz się przygotować na to że niewiele osób będzie chciało się strzelać z kimś poniżej 16 roku życia, nawet jak szesnastkę skończyli pół roku temu. Często bywa że taki 14-sto latek ma więcej oleju w głowie niż niejeden świeżo upieczony pełnoletni :icon_wink:, więc jak pokażesz się z dobrej strony to nie będzie problemu by się gdzieś wkręcić. Myślę że jeśli wykorzystasz ewentualaną szansę na taki udział w grupie to te 2 lata szybko miną.

Link to post
Share on other sites

Dziękuje wszystkim za opinie oraz porady

Przyznam że nie liczyłem na osoby które aż tak będą chciały mi pomóc, ponieważ na wielu polskich ,,forach'', osoby zamiast pomóc, wyzywają lub zniechęcają, więc bardzo dziękuje :icon_biggrin:

Edited by Miszor
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

19 Lipca u nas 1 chłopak na strzelance dostał dostał praktycznie w rzęsę.Pojechali z nim na pogotowie i na szczęście skończyło się to tylko opuchlizną.To jak kulka się pod okulary dostała pozostaje wielką zagadką.W przypadku gdyby ww osoba była niepełnoletnia i skończyło by się to gorzej to ...skończyło by się pewnie na sądach (bo prawda jest taka że te całe "pozwolenia od rodziców" można sobie wsadzić pomiędzy 4 litery o ile rodzice nie są na miejscu,a co niektórzy gracze to "fragi/cel misji dnia ponad rozsądek")

Postawcie się w sytuacji -idziecie do brata i mówicie "no siema młody stracił oko/zęba/ma kulkę w nosie/ma ucho w strzępach-jaka była by Wasza reakcja ?

Z 2 zaś strony -byłem na strzelance gdzie było 2 dzieci (nie starsze niż 14 lat) ale Organizator twardo powiedział-zamiast do nich strzelać je po prostu przegońcie(wygnał je na "plac apelowy" żeby każdy widział to jak są ubrane-Były to dzieci Panów którzy uczestniczyli w strzelance i Ojcowie ich ostro pilnowali

Dla mnie akurat ta sytuacja była problematyczna bo posiadam dosyć mocną replikę (660 fps) a to potrafi zaboleć z 50 metrów więc musiałem się upewnić 3 razy do kogo celuje zanim oddałem strzał (Niestety nie każdy gracz zanim naciśnie spust myśli "nie strzelaj tak jak sam nie chciałbyś dostać")

Młodocianym..nawet z Ojcem/Matką jako opiekunem trzeba dawać fory jeśli chodzi o ustrzelenie(bo takie osoby wiedzą czego się spodziewać)

Jeśli rodzice myślą że ich ukochane dziecko "pobiega po lesie i postrzela kuleczkami do innych dzieci,bo to kuleczki a nie śrut więc krzywdy nie zrobi" Powinny zajrzeć na ten portal i poczytać co da się zrobić z "zabawkowego karabinu na kulki" innemu człowiekowi :P

Link to post
Share on other sites

19 Lipca u nas 1 chłopak na strzelance dostał dostał praktycznie w rzęsę.Pojechali z nim na pogotowie i na szczęście skończyło się to tylko opuchlizną.To jak kulka się pod okulary dostała pozostaje wielką zagadką.W przypadku gdyby ww osoba była niepełnoletnia i skończyło by się to gorzej to ...skończyło by się pewnie na sądach (bo prawda jest taka że te całe "pozwolenia od rodziców" można sobie wsadzić pomiędzy 4 litery o ile rodzice nie są na miejscu,a co niektórzy gracze to "fragi/cel misji dnia ponad rozsądek")

Postawcie się w sytuacji -idziecie do brata i mówicie "no siema młody stracił oko/zęba/ma kulkę w nosie/ma ucho w strzępach-jaka była by Wasza reakcja ?

Z 2 zaś strony -byłem na strzelance gdzie było 2 dzieci (nie starsze niż 14 lat) ale Organizator twardo powiedział-zamiast do nich strzelać je po prostu przegońcie(wygnał je na "plac apelowy" żeby każdy widział to jak są ubrane-Były to dzieci Panów którzy uczestniczyli w strzelance i Ojcowie ich ostro pilnowali

Dla mnie akurat ta sytuacja była problematyczna bo posiadam dosyć mocną replikę (660 fps) a to potrafi zaboleć z 50 metrów więc musiałem się upewnić 3 razy do kogo celuje zanim oddałem strzał (Niestety nie każdy gracz zanim naciśnie spust myśli "nie strzelaj tak jak sam nie chciałbyś dostać")

Młodocianym..nawet z Ojcem/Matką jako opiekunem trzeba dawać fory jeśli chodzi o ustrzelenie(bo takie osoby wiedzą czego się spodziewać)

Jeśli rodzice myślą że ich ukochane dziecko "pobiega po lesie i postrzela kuleczkami do innych dzieci,bo to kuleczki a nie śrut więc krzywdy nie zrobi" Powinny zajrzeć na ten portal i poczytać co da się zrobić z "zabawkowego karabinu na kulki" innemu człowiekowi :P

No i co chciałeś przez to powiedzieć ?

Ja chcąc grać w asg wiem na co się piszę

Grając w piłkę również może zdarzyć się wypadek po którym pojadę do szpitala. Jeżeli podejmuje decyzje że chcę coś robić to przewiduje tego ewentualne konsekwencje:\

Edited by Miszor
Link to post
Share on other sites

Ja zaś nie rozumiem co tu się spinać że walniesz w głowę. Aby było, nie cierpię jak ktoś wali po głowie ale jak bym miał się dodatkowo pilnować bo są dzieci to było by to co najmniej śmieszne. Są na strzelance na własną czy rodziców odpowiedzialność. A nie na moją.

 

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Ja zaś nie rozumiem co tu się spinać że walniesz w głowę. Aby było, nie cierpię jak ktoś wali po głowie ale jak bym miał się dodatkowo pilnować bo są dzieci to było by to co najmniej śmieszne. Są na strzelance na własną czy rodziców odpowiedzialność. A nie na moją.

 

Póki nie jesteś organizatorem, ani bezpośrednim sprawcą obrażeń, to faktycznie nic się nie zostanie podciągnięte pod twoją odpowiedzialność. W innym przypadku byłbym jednak ostrożniejszy z takim założeniem.

 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...