Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Lufa o nietypowej długości


Recommended Posts

Witam,

 

Planuję, zmienić lufkę w moim M4. Po zapoznaniu się z wszystkimi za i przeciw mój wybór padł by na Guardera lub Systemę czyli lufy do około 150 zł. I tu pojawia się problem, mianowicie uwielbiam moją emkę za to jaką ma długość i nie chciał bym jej zmieniać. Lufa w niej zamontowana ma 330mm. I tu rodzi się pytanie? Czy któryś z szanownych forumowiczów podzielił by się informacją gdzie takie cudo dostać? W internecie najbliższe lufy jakie mają to 300mm a to wydaje mi się już dość mało. Mylę się?

Link to post
Share on other sites

Nie jestem pewien czy ścięcie korony wpłynie pozytywnie na tor lotu kulki.

 

Lufa krótsza o 3cm - no błagam o ułamek długości całej lufy... co to zmieni? Za niewiele więcej można dorwać używanego promyka, który nie wiem w jak złym musiałby być stanie by działać godzej niż nowa systema/ guarder.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Tym, że nie jest to lufa robiona na wymiar. Lufę poleruje się i doprowadza do żądanej średnicy po zrobieniu korony a nie odwrotnie. Kiedy bawimy się z precyzją +/- 0,002mm to ma znaczenie. Równie dobrze kolega tokarz Kaziu z PKP robi lufy na wymiar.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...