Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pomoc w wyborze repliki na początek


Recommended Posts

Witam :icon_razz2: Słowem wstępu chciałbym się przywitać, gdyż jest to mój pierwszy post na tym forum.

 

Airsoftem zainteresował mnie kumpel. Byłem już na strzelance CQB i strasznie mnie to wciągneło. :icon_mrgreen: Planuje zakup pierwszej repliki lecz nie znam żadnych sprawdzonych szturmówek oprócz klasyka od Cymki (niezbyt mi się podoba).

 

Na samą replikę chcć przeznaczyc około 450 zł. Moglibyście mi coś polecić co nie rozleciałoby się po pierwszym upadku lub otarciu. Dodam, iż repliki będę używał w lesie jak i w pomieszczeniach. Z góry dziękuję za pomoc :icon_biggrin:

Link to post
Share on other sites

Najlepiej gdyby to była szturmówka solidnie wykonana, którą mógłbym tuningować tak żeby np. za pół roku nie kupować nowej. Znajdę w tej cenie coś przynajmniej w połowie metalowego?

 

Wysłane z mojego GT-S7580 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

W tym budżecie nic wymyślnego nie będzie, najlepiej chyba właśnie będzie mp5k od galaxy. Wymiana Gumki na systeme lub g&g . można by się pokusić o lipolka i prostą dedykowaną ładowarkę. Powinno sie zmieścić w budżecie

http://gunfire.pl/product-pol-1152193680-Replika-pistoletu-maszynowego-G5K.html

http://gunfire.pl/product-pol-1152197775-Gumka-Hop-Up-G-G.html

 

Pamiętaj jednak, że to okulary są najważniejsz podczas rozgrywki asg. Polecane są uvexy Ivo oraz ess. Mogą być w sumie jakiekolwiek byle by miały atest.

Link to post
Share on other sites

Na okulary mam budżet sięgający 100 zł wiec myślę, że nawet mógłbym się pokusić o gogle uvex jakieś porzadniejsze. A co do repliki g36 od jg albo cymy mogło by być zamiennikiem do tego mp5k?

 

Wysłane z mojego GT-S7580 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

G36 jak najbardziej. Tylko zapomnij o wersji metalowej, bo również oryginał ma body z tworzywa. Masz na forum spore wątki o g36 cymy i jg oraz mp5 galaxy. Strzelać będą podobnie, więc wybierz co ci się bardziej podoba.

Link to post
Share on other sites

Po rozglądam się, poczytam i po oglądam :D zainteresowała mnie też taktyczna odmiana legendarnej 028. A co do tej mp5k to jest gdzieś poradn na forum tłumaczący jak wymienić gumkę hop-up bo na razie jestem zupełnie zielony :D

 

Wysłane z mojego GT-S7580 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

mp5k galaxy jest kilka rzeczy do wymiany:

Gumkę hopup

silnik- najsłabsza część repliki

głowice aby nie napierdzielał jak ursus z lat 80

 

Oczywiście jest to też dobra replika bez tych modyfikacji jak za te pieniądze, ale to jest pierwsze co jeżeli chciałbyś później zainwestować w tą replikę:)

Link to post
Share on other sites

Bardziej wolałbym szturmówkę ze względy na to, że mieszkam w dobrze zalesionej okolicy i do cqb rzadziej będę używał repliki. Myślę nad cymą 028 taktical albo spartaciem srt-08/09. W stoku posiadają ~410 fpsów a na kulkach 0.25 będzie 360 do cqb. Oprócz modeli które wyżej wymieniłem są jakieś szturmówki które nie rozsypią się po pierwszej strzelance?

 

Wysłane z mojego GT-S7580 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Myślę nad cymą 028 taktical albo spartaciem srt-08/09. W stoku posiadają ~410 fpsów a na kulkach 0.25 będzie 360 do cqb.

 

 

Do CQB nikt Cię nie wpusci z 410 fps. Chodzi o energię jaką ma kulka. Jeżeli zwiększasz masę to prędkość wylotowa się zmienia. Ale energia wytwarzana przez zespół pneumatyczny karabinka już nie za bardzo. Dlatego wszystkich pomiarów dokonuje się na kulkach 0,2. Jeżeli nie masz 350 fps na 0,2 [a nawet lepiej jeszcze mniej] to na cqb nie masz czego szukać.

Link to post
Share on other sites

 

 

Do CQB nikt Cię nie wpusci z 410 fps. Chodzi o energię jaką ma kulka. Jeżeli zwiększasz masę to prędkość wylotowa się zmienia. Ale energia wytwarzana przez zespół pneumatyczny karabinka już nie za bardzo. Dlatego wszystkich pomiarów dokonuje się na kulkach 0,2. Jeżeli nie masz 350 fps na 0,2 [a nawet lepiej jeszcze mniej] to na cqb nie masz czego szukać.

No to chyba wezmę cymę 028B nada się i do lasu jak i do CQB, gdyż dysponuje taką mocą jak podstawowa wersja (na chrono w tanich militariach ma 350 fps) i nie wyczerpie mojego budżetu. A mam jeszcze jedno pytanie. Mianowicie czy mogą tą replikę tuningować? W środku to jest podstawowa cyma 028 tylko różni się szynami Ris i kolbą

 

Wysłane z mojego GT-S7580 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

A może lepiej, by każde środowisko bawiło się tak jak im pasuje pod warunkiem posiadania odpowiedniej ochrony oczu? Dlaczego zawsze chodzi o fpsy? Czy fpsy są groźniejsze od pirotechniki? Nie, a mimo to nikt nie czepia się jak na jakiejś imprezie dopuszczone jest piro, światło stroboskopowe (uwaga epileptycy!) itd., ale wyskocz z pomysłem wprowadzenia 351 i więcej fps do budynków i wielu od... dostaje szału mózgowego. Każdy wychodzi z założenia, że jak jest pirotechnika na imprezie i komuś to nie pasuje to nie jedzie. Wszystko jest okej, ale jak na imprezie jest limit 450, 500 czy nawet limitu fps w budynku nie ma to nagle wielki problem i wielu nie pomyśli, że można ot tak po prostu nie jechać. No tak, zapomniałem - plastikowa kulka jest groźniejsza niż ładunek wybuchowy, który nie dość, że może ogłuszyć to jeszcze spowodować utratę słuchu czy kończyn lub chociażby palców.

Jeżeli w regulaminie imprezy jest zapisane, że można wejść do budynku z armatą pierdyliard fps to można i basta. Podoba się - zapraszamy. Uznajemy, że znasz ryzyko, a i my je znamy. Nie podoba się - zostań w domu lub jedź na inną imprezę, ale wara Ci od tego, że my się bawimy inaczej.

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites

Tylko że nie jest to podforum regionalne, a jak mi wiadomo ogólnopolskim dobrym zwyczajem jest limit 350fpsów. To że ty lubisz strzelać się powyżej tej granicy, to już twoja sprawa. Kwestia piro też przeważnie jest uregulowana i jest wyszczególnione co możesz używać, a co nie.

 

Dalej jednak będę uważał, że nowi ludzie w tym hobby, lepiej by nie mieli gazyliona fpsów gdy wchodzą do budynków.

 

Tak czy siak, koniec offtopa

Edited by Bardosos
Link to post
Share on other sites

350fps w cqb to też dużo, w końcu z bliska też może coś zrobić, ale kwestia to używanie w cqb dobrej ochrony twarzy. Tak samo jak jeden koleś z ekipy u mnie w asg nic nie używa na zęby i mówi, że nie straci, bo ludzie są rozważni i z bliska nikt nie walnie. Z daleka też mu może wybić zęba, a i powiem , że ja raz dostałem serię w nogę z 5m i oni się nie zastanawiali jak mieli szansę mnie wtrafić. Wracająć do tematu cyma028 jest dobra na początek, EndeBeats Ci napisał, że z wyjątkiem wersji S czyli składaną w dół kolbą, która odpada, ale zapomniał dodać, że też wersja B ma tą kolbą co dodaję ja. Jest to wersja A tylko z tą beznadziejną kolbą, więc jeśli chcesz koniecznie krótką utaktycznioną cymkę weź sobie wersję U albo C ewentualnie A, ale jeśli chcesz coś krótkiego to odpada.

Link to post
Share on other sites

Jeez, znowu marudzenie o fps :/ To jak z ograniczeniem prędkości. W mieście jest 50km/h. Dlaczego? Przecież też można zabić przy tej prędkości. Tak ustalono i już. Na niektórych drogach w mieście będzie 30km/h, na innych 70.

Trzeba zachować rozsądek, ale! Dla początkujących niższa moc jest o tyle wskazana, że można się więcej nauczyć - bo skoro zasięgiem nie wygramy, to może trzeba pokombinować, trochę się poskradać, oflankować i uderzyć z zaskoczenia. Tak samo jak start z pompką, który większość starych wyjadaczy ma za sobą. I jak już pewne odruchy się wyrobi, dopiero przesiadać się na wyższą moc.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...