Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Maska do Airsoftu


Recommended Posts

Sprawdź czy maska posiada atesty wytrzymałości- pudełko lub internet powinny zawierać taką informację. Nawet jeśli tak, to i tak bezpieczniej jest ją przestrzelać. Jeśli zaś maska to jakiś chiński no-name, nie wróżę jej długiego życia.

Nigdy. Nie należy. Przestrzelać. Ochrony oczu.

 

Napisane telefonem, wybaczcie brak polskich znaków

 

 

Link to post
Share on other sites

Opinie opiniami. To co robisz, to Twoja sprawa. Tylko, że Ty stwierdzasz że jest to bezpieczniejsze. Producent natomiast gwarantuje wytrzymałość na pierwsze uderzenie.

 

Dobrze napisz, że można używać okularów postrzelonych prosto i zdecydowanie, aby zawsze ktoś mógł się na Ciebie powołać w sprawie sądowej xD

 

http://forum.wmasg.pl/topic/156081-czy-okularygogle-sa-jednorazowe-do-pierwszego-trafienia-kulka-dyskusja/

Link to post
Share on other sites

Otto, z prawnego punktu widzenia oczywiście masz rację.

Tak czy owak, w naszych realiach ryzyko dostania serią kulek jest na tyle duże, że w mojej opinii norma nie ma dla nas zastosowania. Widziałem już okulary z atestami, w których szkła wypadały z oprawek po trafieniu. Spełniały normę, ale naszych wymogów już nie. To samo tyczy się okularów czy gogli pękających po 3 czy 4 trafieniu kulką 0,23g o prędkości nie przekraczającej 350 fps (tak, to też widziałem). Co z tego, że spełniły normę, skoro w CQB i tak nie uratowałyby oczu?

Właśnie dlatego tak wielu graczy prócz patrzenia na spełnianie norm patrzy również na to jak bardzo - przynajmniej wg zapewnień producentów - dany produkt normę przekracza. A mimo to widuję ludzi przestrzeliwujących okulary.

 

I tak dla jasności - moja opinia jest tylko moją opinią, nie stanowi prawa i nie można się na nią powoływać w razie jakichkolwiek problemów prawnych.

 

Ad meritum, co, wobec powyższych argumentów, polecacie zrobić koledze Fleamclow ?

Link to post
Share on other sites

Nie wiem po co przestrzeliwać ochronę oczu. Każde trafienie osłabia ochronę oczu, a jaka jest gwarancja, że skoro wytrzymała jeden postrzał to wytrzyma drugi? Żadna. Tak samo nie mamy żadnej gwarancji, że po postrzela X ochrona wytrzyma postrzał X+1. Natomiast możemy z prawdopodobieństwiiem graniczącym z pewnością stwierdzić, że każdy postrzał osłabia ochronę.

Link to post
Share on other sites

Maska paintballowa będzie niewygodna i jest duża szansa, że będzie parować. Moim zdaniem lepiej kup okulary.

 

Trochę offtop poleci, ale uznałem, że temat jest bardzo ważny, bo w grę wchodzi przecież nasze zdrowie.

 

Co do przestrzeliwania okularów / gogli - nie ma to najmniejszego sensu! Okulary balistyczne (strzeleckie) wytrzymują postrzał nawet z najmocniejszych wiatrówek, pocisków bocznego zapłonu .22 LR czy amunicją śrutową ze strzelb gładkolufowych kalibru 12/70. To tylko przykłady, ale w wyraźny sposób pokazują, że plastikowa kulka o energii ledwie kilku dżuli to jest nic dla takiej ochrony oczu. Oczywiście każdy postrzał osłabia okulary, więc umyślne przestrzeliwanie ochrony oczu sprawia, że taką szybkę powinniśmy w zasadzie wyrzucić na śmieci. Przestrzelenie szybki już z 400 fps z przyłożenia zostawia widoczny ślad i mikro pajęczynkę. Szybka pewnie wytrzyma nawet kilka magów i to z mocniejszych replik, ale w końcu przyjdzie czas na tą kulkę, która je połamie.

 

Po to przecież kupujemy oryginalne okulary balistyczne dedykowane dla służb mundurowych / wojska / strzelców itd., żeby mieć pewność, że ochronią nasz wzrok. Po to są te wszystkie atesty, normy europejskie, amerykańskie, cywilne, wojskowe... żebyśmy mogli spać spokojnie.

 

@Merrowing. Jak norma przewiduje postrzał z prawdziwej broni, to jak może nie mieć dla nas zastosowania? Poliwęglan jest aż nadto wytrzymałym materiałem o czym świadczą powyższe przykłady. Największe ryzyko jest takie, że okulary mogą się nam zsunąć z głowy, dlatego warto dorobić sobie pasek / shockcord + stoper, który je będzie przytrzymywał. Jakby okulary pękały po 350 fps to nikt by się nie bawił w Airsoft. :teethh: Oczywiście no offence, jestem po prostu zdumiony przykładami, o których napisałeś. Może opisz (jak pamiętasz) co to były za okulary / gogle?

 

PS: Podsumowując, przestrzeliwanie okularów to jakieś kompletne nieporozumienie, niestety często powielane na tym forum. Coś w stylu ładowania olejku silikonowego do magów... A przecież prawie każdy sklep ma taki dopisek przy pozycji low- i mid-cap'ów. Nie mówiąc już o totalnych herezjach o smarowaniu gumki HU czy innych kwiatkach. :icon_razz:

Edited by B-E-D-A
Link to post
Share on other sites

Pytałem się ogólnie osprzęt paintballowy używany w ASG w tym przypadku maski ponieważ gogle z tej oto maski jako iż tania nie była są wyjmowane razem ze wszystkimi osłonami w załączniku zdjęcie i opis maski 1 i 2

 

http://www.paintball...ka paintballowa

 

http://assassins-arm...l-woodland.html

 

Dzięki za pomoc jeszcze poczytam na razie temat pozostawiam aktywny bo chętnie usłyszę wasze opinie

Edited by fleamclow
Link to post
Share on other sites

Przestrzelanie gogli to jakiś atawizm z czasów, gdy latało się w czym popadnie jak gogle narciarskie, albo dołączone do replik okularki no-name :icon_razz:

Sprawność poduszek powietrznych w samochodzie też się zapobiegawczo sprawdza wjeżdżając w ścianę :icon_razz:?

Edited by Mixon
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...