Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CM.032 EBR czy CM032 wersja z plastikowym łożem


Recommended Posts

Ja bym dozbierał kasę do G&G. Za niewiele więcej kupisz już tuningowaną M14 TM...

 

W cymę ostatecznie władujesz więcej kasy, a zawsze "chińczyk". No chyba, że chcesz jechać tylko na semi i jesteś przygotowany do ew. napraw to wtedy ujdzie - jeśli mówimy o tych 480-500fps - nie więcej. W innym przypadku albo G&G albo już zrobiona TM'ka - bo nowej nie opłaca się kupować.

Link to post
Share on other sites

tylko że od cymy ebr nową mogę dostać za 750 zł a g&g za 1000zł nawet nie dostanę pozatym g&g to firma również chińska :icon_wink:

a budżet mam ograniczony ta replika ma być para snajperką i będzie jechać na semi sprężynę wymienię na M140 tylko że niewiem ktura replika cymy będzie lepsza ebr czy podstawowa wersja

 

ale dzięki za szybką odpowiedzi i radę :icon_biggrin:

Edited by Buniek92
Link to post
Share on other sites

Poluj na G&G lub TM'ki.

 

Ja swoją na M120 (FTK guarder) sprzedałem za ok. 900zł. Używki G&G to właśnie w ok. 1000zł.

 

Cymka niektórym działa i na M130-40 na semi..., ale to już loteria, kumpel z drużyny miał krótką M14 na tym springu...i działało. Ale czasem lepiej dopłacić niż potem wymieniać GB na nowy, bo to są dopiero koszty.

Link to post
Share on other sites

To znaczy że girbox cymy nie wytrzyma tuningu do sprężyny M130? Replika G&G będzie miała w stocku lepszy zasięg i celność od podstawowej wersji CM.032?

 

Panie "Lesio" gdybym się znał lepiej to nie wystawiał bym tego postu na forum :) chodzę na ASG od 6 lat i moją jedyną repliką była zmodyfikowana przezemnie CM.028. Dla tego przystawałem jak dotąd do replik tej firmy bo nigdy moja replika mnie nie zawiodła ,dlatego chcę poznać wady i zalety tych trzech replik.

 

Aby dobrać właściwą replikę do swoich potrzeb

Edited by indor6
Link to post
Share on other sites

Zacznijmy od tego, że M14 od cymy, a M14 od G&G, to dwie rożne konstrukcje, bazujące na rożnych częściach. W cymie jest v.7 z takim sobie szkieletem i niestandardowymi zębatkami. Ale za to części, które są specyficzne dla tej wersji gearboxa można dostać od paru różnych producentów. Za to specyficzne części do G&G kupisz tylko u producenta, za to np. szkielet wytrzymuje naprawdę mocne tuningi.

Link to post
Share on other sites

Ujmę to tak - kto raz kupi M14 od G&G - nigdy nie tknie tm/g&p/ca. nie mówiąc o cymie/agm/karcie.

 

a jeszcze jak porówna sobie z palnym M14 np. od Norinco, to już w ogóle.

 

Jeżeli zależy Ci na wykonaniu zewnętrznym:

G&G>przepaść>CA>G&P>przepaść>TM>przepaść>chinole

na wewnętrznym:

G&G>CA>przepaść>TM>przepaść>G&P>chinole

Link to post
Share on other sites

No to G&G. Chyba ze już na serio chcesz cyme to bierz cyme. Da się zrobić ja na 500 fps albo i więcej. Sam zrobiłem swoja ebr na 530 fps i walczę aby miała jeszcze więcej bez zmiany sprężyny na mocniejszą. Zaletą cymy i podobnych to tanie magi i łatwo dostępne.

 

 

Jeśli wybierać ebr czy klasyczną - ciężko powiedzieć, co się komu podoba. EBr jest ciężki i piękny w swojej brzydocie. Moja ebr jest sporo cięższa od M249 mkII. Klasyczna wersja jest sporo lżejsza, więcej miejsca na baterię, brak risów.

Link to post
Share on other sites

Dziękuję wszystkim za rady :) wyboru repliki po porównaniu pana Segera (którego prosił bym o kontakt ze mną na priw) doszedłem do wniosku że lepsza będzie CM.032 EBR gdyż będą tańsze I łatwiej dostępne części zamienne niż w przypadku G&G która jest super repliką :D Ale w wraźe awarii byłabym się ją samodzielnie rozkładać :/ a do tuningu musiał bym mieć sporo pieniędzy których niestety nie posiadam :(

 

Tak więc jeszcze raz wielkie dzięki wszystkim za odpowiedzi na mój post :)

Link to post
Share on other sites

"Wewnątrz repliki znajduje się gearbox w standardzie V7 " te słowa są w opisie repliki więc wytłumacz mi proszę jak w standardowym gearboxie mogą być nie standardowe zębatki?

 

Z jakością szkieletu faktycznie może być różnie

 

Rozśmieszasz mnie coraz bardziej, to już drugi raz w tym temacie, gdzie mimo bycia całkowicie zielonym (moja dziewczyna wie więcej o budowie m14 z tego, co widzę), starasz się pozować nie wiadomo na kogo.

 

skoro lepiej wiesz, że g&g to 'chińska firma', że m cymie są standardowe zębatki, to po co w ogóle pytasz o cokolwiek?

Link to post
Share on other sites

Zębatki do gb v7 są dostępne jak najbardziej, wiec nie gadajcie ze nie ma. Zębatka środkowa jest mniejsza i tylko taka jest różnica od pozostałych zębatek. Sam mam założone zębatki UFC i pracują ze sprężyną sp150 guardera.

Replika jest upierdliwa w tuningu, aby dostać sie do gb, trzeba odkręcić masę śrubek, płytki dodatkowe, suwadło, zamek, pierdoły.

co do szkieletu - mozna je dokupic, całe nawet gb za ok 200zl, poza tym dajemy sorbo i mamy z glowy.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...