Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tuning vs Nowa Replika.


Recommended Posts

Witam !

 

Z góry przepraszam jeśli do złego działu trafiłem, ale jakoś nie mogłem tego pewnie podpasować pod daną tematykę.

Posiadam od pewnego czasu G608 JG ( G36C), na początek był to bardzo dobry AEG, aczkolwiek po obeznaniu się w środowisku ASG i "wciągnięciu" się w ten sport, zaczyna mi nie wystarczać, gdyż częściej strzelam się po lasach aniżeli w budynkach. I tutaj mój dylemat, czy lepiej zainwestować w tuning jakiś podstawowy ( Wymiana tłoka, prowadnicy, łożysk, dyszy , głowicy tłoka i cylinda , sprężyny na mocniejszą - z tego co czytałem to powinno być wystarczające) czy bardziej opłaca się zainwestować w mocniejszą replikę?

Link to post
Share on other sites

Natomiast plastik JG bije na głowę gównolit cymy.

 

Serio? Kurcze, nie wiedziałem o tym. Jak sprzedawałem moją gietę JG to jeszcze mi ten superplastik nie wyrósł. Seria Cm4x ma przecież body ze stali, a to co jest z gównolitu to i tak jest wykonane co najmniej na poziomie tej giety. Fakt, seria RK ma niby lepsze wykonanie body, no ale to nie mowa o RK.

 

JG było ok, ale w czasach CM028-31. Przyszła pierwsza CM036 i pozamiatała pomimo znalowego body (które było nawet całkiem grube no i początkowo miała 460fps)- obecne serie są już słabsze.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Co do plastiku JG to bym się kłócił, replika jest dość dużo używana, nie raz lądowała na glebie w trakcie walki, czy uderzała o drzewa / ściany , i nie ma ani jednej ryski, i działa nadal jak działała po kupieniu. :P Więc o body się nie martwie, bardziej o wytrzymałość GB.

Link to post
Share on other sites

Dżing dżonga nie ma sensu tuningować, bo nie da się tu za bardzo co zrobić. Tycie, tycie łożyska w znalowej skorupce szkieletu długo nie pociągną mocniejszej sprężyny. Zębatki to też najtańsze XYZ stalowe z domieszką piachu i potu fabrykanta. Gearboxów replik tej klasy, kiedy się znudzą, nie rusza się tylko złomuje.

Tak w ogóle to cały ten tuning tradycyjnie zaczęty od dupy strony :) Zamiast wlewać kroplówki z części w kiepski gearbox, powinno się najpierw zainwestować w lufę i hopa, a jak już zacznie to strzelać prosto, dopiero kombinować w bebechach (no ale tu bym sie wstrzymał, bo przy tej replice wartoby zmienić wszystko).

Najlepiej pożegnać się z dżing dżongiem, załatwić fajną używkę i zrobić w niej kosmetykę.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

A a Ja powiem tak: Mam gietke w wersji K jak i najdłuższą, długa to stock zapasowy ale K przeszła zmiany i od dłuższego czasu dobrze się z nią bawię. W miarę precka i gumka na początek (stalowy madbull 455 + systema energy) dają już sporo do tego dysza uszczelniona ProTecha, spring 125 shs, tłok ząbki pełny metal shs niebieski (trzeba było go piłować bo szeroki), cylinder typ 1 albo 0, silnik neodymowy z Cymy (stary padł), głowica tłoka i cylindra wyciszone od E&L, środkowa zębatka zwykły shs ( stara się posypała przy zacięciu tłoka), łożyskowana prowadnica stal i to wszystko lata na 11.1 z bardzo przyzwoitym rofem :).

Strzelam w 95% tylko w lesie i jestem zadowolony, oczywiście zawsze mogło by być lepiej i kiedyś będzie.

Gdy ktoś chce Gietke robić po pierwsze to gumka i precka od tego proponuje zacząć potem jeśli nie ma się kasy uszczelnić układ aby wycisnąć z niego max, czyli dysza za kilkanaście zł i parę uszczelek do głowicy tłoka ( żeby dobrać tą która daje najlepszą szczelność)

potem można się bawić w wymianę reszty części na moc..

 

Wszystko stawia się do 2 pytan jaką replikę chcesz mieć: m4, kalacha, giete, inna? i ile masz na to kasy.. jak dużo bierz lepsze firmy.

Link to post
Share on other sites

Pewnie że lepiej, dlatego napisałem że jak się ma kasę to brać jak najlepsze jakościowo potem jest teoretycznie mniej problemów.

Sam swego czasu się zastanawiałem czy nie ściągać tej wersji Aresa z redwolfa co ma 430fps i na tym zrobić bazę.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Do tuningu lepiej brac juz wyższej klasy repliki. Nie ma co wstawiać sportowych hamulców do malucha. W czerwcu tamtego roku zrobilem eksperyment i do uzywanego mp5sd6 jg zrobilem tuning za 700zł. Jaki byl efekt? Niedopuszczalny! Zasieg wzrósł o kilka metrów. Kultura pracy? Jaka kultura pracy? Przy kazdym strzale brzmiał jakby miał sie rozlecieć. Co mogłem to odesłałem. I Kupiłem CM.048s bo pamiętam ze kiedyś jak miałem CM.040 to zapłaciłem znajomemu serwisantowi 150zl i miałem 500fps z odchyłami rzędu 3 fps.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...