Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

dobór lunety


Recommended Posts

Czołgiem!

Dosyć nietypowe parametry do dość typowego pytania.

Czytałem sobie o lunetach trochę i zamiast wyklarować sytuację , w moim wypadku jest tylko więcej pytań.

Najważniejsza kwestia : Jestem osobą o naprawdę dużej wadzie wzroku. Pod goglami noszę dość mocne okulary i mam wszczepy w oczach co utrudnia używanie optyki. Toru lotu kulki nie widzę.

Chcę dobrać lunetę na moje aksu , nie za dużą o okularze wyjściowym najlepiej 35mm i wzwyż.

Na deklu mam szynę więc jest troszkę więcej miejsca niż w wypadku jaskółki.

Chciał bym , by nie była to zbyt duża luneta - coś wielkości ACOG lub większe - możliwe ze zmiennym zoomem ale to nie jest konieczne.

Nie chciał bym kupić jakiejś chińszczyzny albo czegoś co po prostu się nie nadaje do użytku.

Podświetlenie krzyża to sprawa drugiego sortu chociaż mile widziane.

Rozważałem lunety od delta otpics ale "mniejsze" modele są dość drogie. ACM i inne chinalandie to tak lepiej nie. co do THETY ... no cóż sam nie wiem. Ew. co z optyką bushnella?

Budżet to 400-500 zł (może być ciut powyżej)

Pozdrawiam

Sold.

Link to post
Share on other sites

Hmmm...

No na optykę tak jak na ochronę tego co mi z oczu zostało szczędzić nie będę

do 700-800zł?

edytka : http://deltaoptical....4x24,d3454.html (mały okular wyjściowy ale za to wielkość dobra)

http://deltaoptical....2x42,d2754.html (nadal mały okular ale parametry mi bardziej pasują)

Zależy mi na wytypowani jak najszerszej gamy lunet żeby dobrać najlepiej pasującą do preferencji.

Edited by soldium
Link to post
Share on other sites

Podpowiedź ta mniejsza to luneta biegowa, nie ma 1 a raczej coś w stylu 1,25x jako minimalna nastawa.

Luneta biegowa będzie dobra do asg.

Mam powiedzmy zdrowy wzrok, nie wczuję się w twoją wadę, więc proponuję podjechać do jakiegoś sklepu myśliwskiego z celownikami optycznymi i popatrzeć się przez optykę i ocenić czy jest dobra dla Ciebie.

Od siebie polecę delta optical classic i vortexa.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli zdecydowałbyś się na lunetę biegową to weź też pod uwagę PWS. Ponoć te biegowe wybitnie im się udały, zbierają naprawdę dobre opinie np. na forach dla myśliwych. Sam też przez nią patrzyłem i dla mnie bomba, ale ze mnie żaden autorytet, bo wcześniej jedyny kontakt jaki miałem z lunetą biegową to już bardziej airsoftowy Visionking, który z reszta też przypadł mi do gustu.

Edited by MiKorn
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...