Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ile ładować czasu ?


Recommended Posts

Tyle się właśnie ładuje zupełnie pustą, nową baterię. Taką trochę używaną (nie do końca rozładowaną) teoretycznie krócej, a w praktyce przy takich ładowarkach i takich bateriach i tak nie ma to znaczenia.

 

Najlepiej ładować jakimś imaxem; przynajmniej sam wykryje naładowanie pakietu i przerwie, niezależnie, czy ładował 10 minut, czy 6h.

Edited by hindus
Link to post
Share on other sites

OUTPUT;DC 8.4V 250mA

(pogrubienie moje)

A zmierzyłeś to napięcie?

Zakładam, że masz chińską gównowarkę z zestawu z repliki. To są najczęściej zwykłe transformatorki z prostownikiem. I wcale nie dają 8,4V bo:

Po pierwsze: naładowany zestaw na full ma dużo więcej niż 8,4 , gdyż zwykle NiMH ładują się do 1,44-1,46 V (chyba - poprawcie mnie jakby co, ale jak się pomyliłem to najwyżej o setne części) co jak łatwo policzyć daje 7x 1,46 = 10,22.

Po drugie: Ładowarka w takiej postaci musi dawać co najmniej "troszkę" więcej, bo nigdy nie naładujesz baterii do końca.

Po trzecie: tłuką je seryjnie do wszystkich replik. również takich, do których "fabrycznie" dają baterie 9,6 V (które de facto też nie są 9,6 przy naładowaniu na full tylko 11,68 :) ) - a dają bo miałem taką replikę (tak - fabrycznie z baterią 9,6 V)

Z własnego doświadczenia wiem, że te "ładowarki" dają dużo powyżej 12 V nawet. Najczęściej jest to około 15 V.

Więc, w ciemno, zakładam, że - tak - możesz tę baterię ładować tą ładowarką, ale lepiej sprawdź, co jest na wyjściu :)

Za duże napięcie samo w sobie nie jest problemem, jeśli śledzisz proces ładowania. Ale to upierdliwe i powinieneś mieć woltomierz. Co nie jest może wyprawą po złote runo bo hipermarketowy kosztuje już 15 zyla i zazwyczaj pokazuje dobrze.

Ale zamiast tego lepiej kupić ładowarkę mikroprocesorową, która za Ciebie załatwi pomiar i dozór i nie kosztuje majątku bo około 120 zł z zasilaczem :)

Link to post
Share on other sites

chińskie gównowarki dają właśnie na ogół wiecej, a wartości na naklejce znamionowej mówią o napięciu pod obciążeniem (wg normy).

Tak samo jak bacteria AA czy AAA ma podane 1.5V a jak zmierzysz bez obciążenia to będzie tego 1.64, czy aku samochodowe 12V I ok 14.4V bez obciążenia.... Jeszcze w swojej karierze nie spotkałem ładowarki dającej napięcie jak ta podana wartość znamionowa. Inna sprawa,że chińszczyzna nie trzyma parametrów w drugą stronę I skutecznie zmniejsza ilość cykli ładowania przez sbyt wysokie napięcie...

Link to post
Share on other sites

Jesteś pewien, że pojemność Twojego akumulatora nie jest równa np 83,94zł? Lub na przykład 5 luty 2016? Upewnij się, ja mam w domu akumulator o pojemności "śledź po żydowsku". Miałem podobny problem z ładowarką (musiałem użyć ostatecznie ładowarki dającej prąd "środa po południu" i ładować przez "bitwa pod Grunwaldem" godzin).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...