Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Dziewczyna i airsoft :)


Recommended Posts

Witam wszystkich :) Zacznę od przedstawienia się :) Mam na imię Ania mam 20 lat i pochodzę z podkarpacia. Po wyprowadzce mojego brata do Anglii w ręce wpadła mi jego replika. Jest to gazowy Glock.Poszłam z nim na małą strzelankę i spodobało mi się. Dlatego postanowiłam zacząć kompletowanie sprzętu. Nie mam kompletnego pojęcia co do wytrzymałości poszczególnych modeli replik i wyposażenia więc proszę o jakieś porady co do repliki głównej. Nie mam wymagań co do wyglądu czy rodziny z jakiej będzie pochodzić replika. Na replikę mogę przeznaczyć około 1500 zł. Z góry dziękuje za pomoc :)

Link to post
Share on other sites

AR15 - G&P, Krytac

AK - E&L, LCT

G36 - Ares

MP5 - SRC, ewentualnie Cyma

Jakaś większa egzotyka, różnie. Trzeba więcej konkretów, a pewnie znajdzie się odpowiedni model.

Do tego podstawowo okulary, kulki, bateria i ładowarka. Reszta potrzebnego sprzętu 'wyjdzie w praniu'. Okulary ESS każdy model. Taniej może być coś od Bolle lub Uvex. Kulki G&G. Bateria LiPo pasująca wymiarami do repliki, sklep powinien doradzić przy zakupie. Ładowarka Imax B6. (Poproś przy zakupie o przelutowanie wtyków w baterii i replice na T connect, jeśli nie będzie ich od razu)

Edited by Emcet
Link to post
Share on other sites

Posiadasz coś w tej chwili na starcie? Masz jakieś preferencje co do repliki? Nie koniecznie konkretny model ale jakiś przedział długości, maksymalna waga itd? Zazwyczaj kobiety jednak wolą niezbyt długie i dosyć lekkie konstrukcje jak np G36/MP5 ale oczywiście różnie bywa, są i takie co biegają z M249 :D

 

Jest to gazowy Glock.

 

Jeśli widząc pistolet jesteś w stanie rozróżnić, że jest to Glock to wyjdź za mnie :D

Link to post
Share on other sites

Tak, posiada Glocka na starcie, warto by było czytać ze zrozumieniem, a nie od razu propozycje matrymonialne. Zgadzam się z propozycjami przedstawionymi wyżej. Warto było by zastanowić się jaka długość repliki była by w sam raz dla Ciebie. Najlepiej zabrać okulary, aparat fotograficzny i pojechać na większą imprezę w okolicy. Coś wpadnie w oko.

Link to post
Share on other sites

Poczytałam i mam jeszcze większy mętlik w głowie. Najbardziej skłaniam się ku LCT chociaż w oko wpadł mi też PKM od A&K.Nie byłby dla mnie szczególnie ciężki pytanie tylko czy gdybym chciała grać jako wsparcie to pistolet wystarczyłby jako broń boczna czy lepiej kupić coś w stylu MP5 bądź AKS-74U i nosić na plecach ?

Link to post
Share on other sites

Poczytałam i mam jeszcze większy mętlik w głowie. Najbardziej skłaniam się ku LCT chociaż w oko wpadł mi też PKM od A&K.Nie byłby dla mnie szczególnie ciężki pytanie tylko czy gdybym chciała grać jako wsparcie to pistolet wystarczyłby jako broń boczna czy lepiej kupić coś w stylu MP5 bądź AKS-74U i nosić na plecach ?

 

Znaczy chcesz biegać z PKM, pistoletem ORAZ AKSU naraz? Brzmi jak ostry overkill :F

Link to post
Share on other sites

Tak, posiada Glocka na starcie, warto by było czytać ze zrozumieniem, a nie od razu propozycje matrymonialne.

 

Potrafisz Ty myśleć logicznie? :D

Skoro brat zostawił jej Glocka, to jest baaardzo prawdopodobne, że miał jeszcze jakieś okulary, mundur, cokolwiek. O Glocku już wiemy, ja pytam o resztę.

Link to post
Share on other sites

A no, UAR to udana konstrukcja. Standardowy GB v3 wraz z metalową komorą typu prowin, półprecką 6.04mm, magazynkami do emek i szybką wymianą sprężyny. Dla mnie osobiście replika prawie idealna - standardowe i tanie części. Dźwignia selektora, która jest niestandardowa, jest wykonana ze stali, więc z nią nie ma problemów.

Link to post
Share on other sites

AKS-74 LCT bardzo fajnie zrobiona replika, polecam, jeśli chcesz wspierać znajomych a nie koniecznie chińskim PKM to LCT produkuje bardzo fajne RPK, taki kałach z dłuższą lufą, magazynkiem większym i jest jeszcze dwójnóg. W przeciągu tygodnia będą dostępne na stronie Gunfire, czarne z kolbą składaną i drewniane okładziny plus kolba. Też mam, także polecam.

Link to post
Share on other sites

Jeśli masz dobry ruski maskałat i chcesz do tego jakąś ruską replikę, to szkoda byłoby cały zestaw szpecić jakimiś plate carrierami. Do ruskich maskałatów idealnie pasuje oporządzenie Smiersz. Partizan + Smiersz + AK to koszerne połączenie, będące dobrą podstawą do stylizacji "na ruskich". A co do AK - Dowolne AK-74 lub AK-105/104 od LCT lub E&L (lub FC + tuning, ale FC mają ograniczoną ilość modeli) - są to najlepiej wykonane zewnętrznie kałachy obecnie dostępne od ręki na rynku. Przy takim budżecie patrzenie na jakieś cymy nie ma sensu. A jak już chce się lansu, to można pomyśleć o AS Wał lub WSS od LCT - ceny stały właśnie koło 1500-1600, chociaż nie wiem jak stoją teraz.

 

UAR - ludzie sobie chwalą, ale warto mieć na uwadze, że to "jakiś cudak" wymyślony na potrzeby airsoftu - nie ma palnego odpowiednika.

Edited by Hudy01
Link to post
Share on other sites

W takim razie wezmę AK od LCT i sprężynowe SWD od GFC żeby po jakimś czasie przerzucić się na snajperkę z którą do budynku nie wejdę. Jeśli znajdę gdzieś Smiersza to dorzucę go do zestawu. Nie zależy mi na jakiejś specjalnej rekonstrukcji ale u ruskich jest dość duża dowolność w kwestiach sprzętu więc zawsze mogę coś zmienić.

Link to post
Share on other sites

Sądzisz, że jest sens brania dodatkowo SWD na początek? Snajperstwo jest najdroższe w airsofcie + potrafi być nudne. Tym bardziej na początek warto pomyśleć o kupieniu sobie sprzętu - gumka HU do AK, lipo + ładowarka, magazynki + szybkoładowarka do nich, może maska typu stalker, dobre buty etc (zakładam, iż dobrą i atestowaną ochronę oczu już masz).

Link to post
Share on other sites

Jak chcesz cos co robi zamieszanie w szeregach przeciwnika to kup sobie m249, nawet stockowe świniaki dają radę. Sam mam i wiem jaki burdel potrafią zrobić po drugiej stronie. Jest tez male ALE, dobry świniak + pelny box = ok 8kg i po godzinie robi się on naprawde ciężki nawet dla faceta. A PKM , PKS jest trochę cięższy. I m249 jest w cenie ok 1500zl.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...