Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CM 048 [AKMS] jako baza pod coś ambitnego


Recommended Posts

Zwracam honor, to była G&G . Ja nie przekonuje, staram się znaleźć złoty środek na podstawie dykusji, może ktoś mając podobny dylemat sobie poczyta i zdecyduje :) No więc zestaw: Lufa prometheus 6,03 , komora pro win, niebieska gumka madbull, spring m130, bateria ... 11,1 czy 9,6 ? :)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja bym odpuścił m130. M120 na początek zdecydowanie starczy przy pro winie i promyku, a zdecydowanie wydłuży żywotność części i rofa. No i do tego uszczelniona dysza i będzie super ;) Proponuję gorąco kable i mosfet z wtyczkami t- connect. A gdy będzie hajsu więcej (chyba że budżet pozwoli) ładowarkę mikroprocesorową i lipo 7,4 lub 11,1 (w zależności od tego czego oczekujesz).

Link to post
Share on other sites

130 odradza kolega ? Szczerze mówiąc, troche narazie słabo ze tak powiem z "przebijalnością" :D Wiem wiem, to kiepski odnośnik, ale jak miałem ostatnio cm 040 w stocku, stała w pokoju taka choineczka ofoliowana (:D) i przebijała ją na wylot, a ta ma problem się przebić chociażby do środka :P Fajnie by było mieć tak myślę ok. 450 fps. Wiem, też że fpsy to nie wszystko, ale jednak myślę, że nie zaszkodzi je mieć ;D Bo na kartce z taiwana po niby teście na chrono mam wyniki rzędu 380-390

Link to post
Share on other sites

Zastanawia mnie jeszcze , zakladając, że wymieniam lufę [promyk] , dyszę doszczelnioną [wsjo jedno], gumkę HU [Madbull], komorę [Pro Win] (nie liczę batki, mofseta kabli itp ] w jakim stopniu/czy w ogóle poprawi się prędkość wylotowa, jeżeli tak to w jakim stopniu i czy wpłynie to na powtarzalność strzału, jeśli chodzi o odchylenia w prędkości ?

Link to post
Share on other sites

Wpłynie na powtarzalność w bardzo dużym stopniu, prędkość wylotowa poprawi się na pewno:

+ciaszniejsza lufa

+szczelniejsza komora + gumka (w zależności od tego jak było w stocku)

+szczelniejsza dysza - w zależności od tego ile fpsów uciekało w stocku

Innymi słowy przyrost może być naprawdę znaczy, nawet 40-50fps, a może być niewiele.

Ogólnie co miałem na myśli z m130 - ogólnie można wsadzić i do stocka i możliwe że nic się nie posypie. Aczkolwiek moim zdaniem już jest strach o części, jeśli nie będzie dobrze poskładana. Dzisiaj chronowałem jedną replikę - 460fps na m125, bez bore up. Także na m120 można uzyskać imponujące wyniki, a nie trzeba nic wymieniać w gb :)

Link to post
Share on other sites

Okej, temat komory, gumki, baterii na razie rozwiązany. Zostaje mi lufka . Z tego co przeanalizowałem na forum i z mojego rozumienia wynika , że mamy trzy rodzaje luf :icon_biggrin: :

-aluminiowe - bleeee

-mosiężne - 7/10

-stalowe - 10/10

(jeżeli źle to intepretuje, proszę poprawcie mnie :icon_biggrin: )

 

Teraz pytanie - Do wcześniej wspomnianego RK-10s bardzo chciałbym osiągnąć w miarę celny ogień (sylwetka) na dystansie 50-70m. Mam do wyboru lufę promyka (310zł) tan "najlepsza" stalowa :icon_razz: pytanie czy jest sens ? Jest też opcja promyka mosiężna stówkę tańsza - na nią jestem najbardziej nastawiony, oczywiście ze względu na cenę, tylko czy ona wystarczy żeby osiągnąć w/w wymagania ? Są jeszcze systemy w cenie ok. 200zł, i już nie wiem co zrobić :icon_razz:

 

Edit:

 

Druga sprawa - mofset . Czytałem, że jeśli sie kupi gotową wiązkę i podepnie mofseta - no problem, wszystko musi grać. Ja jednak chciałem kupić wtyki T-connect, kupić z metr wiązki niskooporowej, mofset GATE nanossr, i poskładać to wszsytko sam ( nie jetsem do końca lewy w elektronice, lutowałem już pare układów i chodzą :P ) . Czy jest szansa że coś się spali czy coś ? Ten mofset na stronie pisze że współpracuje z batkami od 7,4V do 12,4V wiec chyba nie powinienem zwracać już uwagi na żadne parametry ?

Edited by viciuRZ
Link to post
Share on other sites

Co do lufy, moim zdaniem nie ma najmniejszego sensu brać systeme/guardera za 200, kiedy możesz brać promyka. To już lepiej od biedy stalowego pps za mniej niż 100zł i zbierać na promyka. Lepiej nie wymienić czegoś w gb, a zainwestować te stówę więcej w dobrą lufę (stalowy promyk).

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Panowie mam problem . montowalem przed chwila komore prowina do moej erki i nie strzela. Mianowicie kulki nie przeciskają sie przez gumke . Jestem na 99% pewny ze dobrze poskładałem, dystansery wszystko stockowe, kompresja jest raczej bo jeden strzal byl wystrzelily 3 kulki, a tak to 0. Jak wloze kulke do komory jakam lufe z komorą na zewnatrz to jak dmuchne mocniej to ta kulka pojdzie .. Co moze byc przyczyna ?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

A wiec Panowie chcialbym z tego miejsca bardzo podziekowac za wszelka pomoc :) reasumujac: kupilem rk10s, gdzie w stocku z odleglosci 2m strzelajac dla beki do paczki po conversach jej druga sciana nie kazdym strzalem byla przebita. Na 20m ciezko bylo trafic w puszke. Teraz po paru wymianach paczka z butow + 4 warswty kartonu przebite i jeszcze za nimi folia bombelkowa poprzebijana :D wiem wiem kiepski wyznacznik fps ale nie mam chrono :D kulki leca jak po sznureczku. A wymienilem:

-lufa 6,03 PPS stalowa (jestem baaaardzo zaskoczony jakoscia wykonania)

-gumk czarna systema

-komora pro win CNC

-dysza SHS dluga doszczelniona

-glowica cylindra SHS bodajze

-bateria nuprol 7,4V 1450mAh 30C

- no i ladowarka GFC mikroprocesorowa z balanserem

 

Na poczatek osobiscie polecam taki zestaw :) wczesniej w stocku dla przykladu pusty strzal brzmial tak sucho jakby sie mialo cos rozleciec zaraz, a teraz czuc powietrze :) dzieki jeszcze raz za wszelkie porady :)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...