Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Elektryk na początek


Recommended Posts

  • Replies 68
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A czemu ma się nie nadawać?? Nada się :D Gdybyś kupił np. AGM 003 też się nada, ale w porównaniu z elektrykami to miałbyś jazdę z uwagi na prędkość strzałów np. Ty 1-2 a ktoś np. z Ak 47 5 strzałów, więc z tym jest gorzej.

 

Sam myślałem nad cm522, spartac i cm028, więc świetnie Cię rozumiem, ale w sumie zainwestowałem jeszcze te 200 zł i wziąłem RK.

 

Gdybym nie miał, albo potrzebował bym na szybko za kasę, która mam to brałbym coś z tych 3 wyżej wymienionych i bym się nie wstydził, że mam np. spartaca ;)

 

Na pewno ominąłbym na początek gaziaki z uwagi, że trzeba o nie dbać i je tankować gazem. Lepiej wydać tę kasę na kulki zamiast gazu, czy w okulary zainwestować, a tym bardziej jak za dużo kasy nie masz, albo chcesz dopiero spróbować i nie wiesz czy się spodoba ;)

 

Takie moje zdanie, ale każdy robi jak uważa :D Rozumiem, że sporo osób stawia pierwsze kroki i pyta o praktycznie wszystko i tez nie dziwię się kolegom, że ich już wkurza któryś raz o tym pisać, a za 10 min ktoś inny znowu o to zapyta :D

Także spokojnie :)

Link to post
Share on other sites

Wstydzić się, że ma się 420fps w taniej replice? Raczej nie :P Szkoda, że nie mam lepszego budżetu, ale tak właściwie - nic mi więcej nie potrzeba ;d jedynie to jakaś replika jak już będę Zbyt doświadczony na taką cymkę :D

Link to post
Share on other sites

Jeśli masz możliwość to mimo wszystko poleciłbym się trochę wstrzymać. Nie wiem ile czasu zajmie Ci odkładanie kasy ale obecnie i tak mało co się dzieje więc do lata być może budżet będziesz miał większy. Osobiście nic poniżej CM.028 nie polecałbym kupować, a radziłbym dozbierać do serii RK od Boyi. Te tanie Cymki wyjątkowe nie są, a jest to typowo zakup przejściowy na sam początek aby dozbierać na coś lepszego. Z CM.028, nie mówiąc już o RK od Boyi ludzie latają dosłownie latami i nie odstają od reszty. Sam kupiłem ~5 letnią CM.028 za 100-200zł, planowałem ją zajechać na lipo 11,1V, co 2 tyg wywalałem z niej pełną paczkę kulek i nie udało mi się to. Było to ze 2-3 lata temu i obecnie nadal ją ktoś używa bez żadnych awarii.

Link to post
Share on other sites

Zawsze replikę możesz kupić na raty. Za 1300 PLN masz M4 od KWA, ja swoja właśnie na raty kupiłem i nawet nie poczułem wydatku. Jeśli nie to dobrze kupić na początek coś co możesz używać jako boczniaka czy zapasową replikę (np mp5 od CM) a później odłożyć na coś lepszego. Choć z perspektywy czasu chętnie wymieniłbym moją m4 od KWA na starą mp5 od CM.

Link to post
Share on other sites

Ale problem jest taki, że rodzicie nie chcą dać mi pieniędzy, bo według nich to głupoty. Nawet nie wiedzą jak zależy mi na powrocie do airsoftu, więc raty odpadają ;/ Muszę sam na to bulić a na półamatorskiej grafice łatwo nie jest.

Link to post
Share on other sites

To niestety ale raczej nie pozostanie Ci nic innego jak pomysl kolegi z postu wyzej. Wtedy za zarobione i zaoszczedzone pieniadze mozesz kupic co potrzebujesz i moze jeszcze rodzice przy okazji uciesza sie ze odpowiedzialny syn zarobil pieniadze.

 

 

Teraz w sumie przyszedl mi jeszcze jeden pomysl a mianowicie moze uda sie przekonac rodzicow ze chcesz sie ruszac na swiezym powietrzu z kolegami. Mozesz im pokazac kampanie tanie militaria co jest na youtubie (jest to taki filmik gdzie ktos rysuje scenki z zycia kolegow z ktorych jeden gra w czasie wolnym na kompie a drugi uprawia airsoft z kolegami). Moze to pomoc przekonac rodzicow a jesli nie to moze zmieni ich sposob myslenia o asg. Ze faktycznie lepiej pobiegac i postrzelac na polu czy w lesie niz kisnac w domu przy komputerze. Jesli sie calkiem nie uda przekonac to moze doloza polowe pieniedzy albo jakas konkretna kwote a reszte sam dozbierasz czy zarobisz. Sprobowac zawsze warto. Albo faktycznie te raty ale Ty to bedziesz splacal. Sam tak robilem ze rodzice wzieli na raty to co chcialem a ja zobowiazalem sie splacac. Uczy to tez odpowiedzialnosci. Takze opcji calkiem sporo sie zrobilo :)

Link to post
Share on other sites

Jestem za młody na taką pracę. Rodzice o airsofcie wiedzą wszystko, ale myślą, że iść pograć w piłkę jest łatwiej i taniej. Może namówię mamę, że będę spłacał te raty, ale na razie nikt nie odpowiada na moje wiadomości, chyba, że uda mi się nawiązać współpracę z firmą muzyczną.

 

PS. Na taiwanie da się kupić na raty przez pko, czy tylko dotpay?

Edited by Labek
Link to post
Share on other sites

Ja zaczynałem z repliką za 100zł, ale to były inne czasy. Repliki to tylko dodatek do airsoftu, dla mnie liczy się klimat, spędzenie czasu w fajnej atmosferze, kombinowanie jak kogoś ustrzelić, a to czy mam replikę za 100 czy 1000zł ma drugorzędne znaczenie. Na gunfire masz przecenę na spartaka za 250zł http://gunfire.pl/product-pol-1152204723-Replika-subkarabinka-SRT-10.html Bierz, póki jest promocja. Za resztę dokup ochronę oczu, flecka, kulki lipo i ładowarkę.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za link, ale czy jest możliwość kupienia na raty? Jak namówię na to mamę, to będę w domu :icon_smile:

Chodzi o zakup na raty na taiwanie, albo tanich militariach przez bank pko

Edited by Labek
Link to post
Share on other sites

Zastanawia mnie srt 12 i ta oto replika http://www.taiwangun...&campaign-id=19 trochę będę na nią zbierał, chyba, że się z nią zabiję, bo jestem niesłychanie drobny. Nie wiem jak z celnością srt-12, podobno celny, ale jeśli nie, to zawsze mogę go ztuningować. http://gunfire.pl/product-pol-1152200035-Replika-karabinka-Specna-Arms-SA-B06.html Nie do końca jestem też przekonany do specny. Czy warto kupić tą replikę, jeśli nie spartaca?

Edited by Labek
Link to post
Share on other sites

Tylko, że problem jest taki, że Ja jestem praktycznie w stu procentach przekonany na srt-12, mój kolega ma i mówi, że nakurwia jak dzika i lepsza od cm.028, a znów taka replika drewno/metal trochę kosztuje, a spartak niby celny, niby dobry i jedynie kruchy. A z cymą będzie mi ciężko, bo jestem bardzo filigranowy.

Edited by Labek
Link to post
Share on other sites

Ło jezu, to bierz i tyle. Dostałeś juz tyle odpowiedzi, że powinieneś sobie poradzić.

 

Dziwię się, że w ogóle ktoś chciał ci pomóc, bo ton twoich wypowiedzi w tym temacie zostawia wiele do życzenia

Edited by Hudy01
Link to post
Share on other sites

Pytasz o pomoc w wyborze repliki i czy Spartac się nada, wszyscy Ci piszą, że nie, żebyś kupił coś lepszego jak masz możliwość a Ty stwierdzasz, że kupujesz Spartaca bo jest dobry i celny...

Po cholerę w takim razie zakładasz taki wątek skoro wiesz lepiej?

 

Wypowiedziało się tutaj kilka osób z kilkuletnim stażem, sam już 8 lat się strzelam a 7 serwisuję, no ale skoro Twój kolega ma i mówi, że "nakurwia jak dzika" to faktycznie lepiej go posłuchać...

Kolega z jakimi replikami ma porównanie? Czy to była jego pierwsza?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...