Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Navcomm NC 900 vs?


Recommended Posts

Poszukuje dwuzakresowego radia, pierwsza myśl oczywiście navcomm. Niestety to nowe radio nie bardzo mi się podoba bo:

1 - jest tańsze od poprzednika (czyli gorsze, i nie chodzi o parametry tylko o jakość)

2 - posiada wbudowana latarkę (bajer bez sensu, i śmierdzi chińskimi patentami)

 

Szukam czegoś o klasę wyżej (no może o pół) niestety jedyne co znalazłem to motorolę za prawie 4000 PLN i do tego jeszcze niedostępna.

Czy jest coś niedrogiego porównywalnego z navcommem? Inie chodzi mi o tańsze kopie tylko coś droższego ale w rozsądnej cenie do użytku nieprofesjonalnego?

Link to post
Share on other sites

Wszystkie radia typu Baofeng, Navcomm, TYT, Zastone itp to jedno i to samo chińskie gówno za przeproszeniem. Jak chcesz coś konkretnego to radia typy Icom, Yeasu, Alinco mają o niebo lepszą markę i jakość wykonania tyle, że cena też jest o "niebo lepsza" niż chińczyków.

Z drugiej strony jeśli radio masz zamiar wykorzystywać tylko na niedzielnych jebankach to nie warto inwestować w japończyki bo nie wykorzystasz ich możliwości nawet w 10%.

Link to post
Share on other sites

Raczej nie pod niedzielne jebanki ale do użytku sporadycznie. I z tego względu nie chcę wydać 400 PLN na coś co nie będzie spełniać moich oczekiwań jeśli już wyjmę je z szafy. Doświadczenie na motorolach i icomach mam i wiem jak działają (icomy dużo słabiej ale to pewnie kwestia konkretnych modeli). Co do Yeasu i Alinco to nie znam tych marek. jak się maja w porównaniu do motoroli?

 

Znalazłem coś takiego

http://www.inradio.pl/sklep/radiotelefony/radiotelefony-dla-paralotniarzy/658/yaesu-vx3-detail

Opinie na temat tego radia znalazłem z 2008r więc trochę to stare radio.

Link to post
Share on other sites

Dowolny Wouxun, albo dokładasz do 1000+ i kupujesz jakiegoś japońca (z milionem funkcji których nie wykorzystasz i pewnie też zablokowanego na pasma amatorskie).

Z tańszych japońców to powyższe VX3 ma moc 1,5W, a FT-60 zasilanie z aku Ni-MH. Zresztą nie ma tam kroku 6,25 potrzebnego do ustawienia PMR, no i w obu i tak masz blokadę nadawania tylko na pasma amatorskie.

Link to post
Share on other sites

Ktoś miał używał:

http://www.radio-sklep.pl/pl/p/WOUXUN-KG-UV8D-2m70cm/1689

 

Niby to dalej chiczyk ale midland od nich bierze więc taki zły nie może być... I czy oprócz dużego wyświetlacza (co akurat jest dla mnie taką średnią zaletą) są jakieś różnice od starszych modeli Wouxun?

 

Z markowych chyba się wyleczyłem, najtańsze jakie znalazłem to koszt 1700 PLN.

Link to post
Share on other sites

Różnice są raczej niweielkie moim zdaniem (stoper, duży display, programowany przycisk RPT i moze jeszcze coś). Wouxuny to dobre solidne radyjka i jeżeli nie zależy Ci na ogromym wyświetlaczu to spokojnie możesz wziać UV6 lub UV2.

 

Od chyba 8 lat mam TK890 , czyli UV1 i nadal działa, chociaż bateria umarła 2 lata temu. Owszem , takie Yaesu VX8R (też mam, kupiłem dla pasma 6m :) ) ma pierdylion funkcji, i o wiele więcej możliwości których normalnie sięnie wykorzysta

Link to post
Share on other sites

Które z tych radyjek (chińskich) jest najlepsze? Nie chodzi o tysiące funkcji tylko o jakość dźwięku i zasięg nadawania i odbioru, szybkość skanowania itp. Czy jest sens brać UV8 czy rzeczywiście dopłaca się tylko do dużego wyświetlacza?

Czy ktoś bawił się w zmianę anteny na inna lepszą, jeśli tak to jaką i czy efekt jest dużo lepszy?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...