Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zaczynam z ASG :)


Recommended Posts

Witam,

Zaczynam z ASG i serdecznie proszę o odpowiedzi na moje pytania oraz ewentualne porady.

Zdaję sobie sprawę, że robi się to dla Was nudne bo co chwile pojawia się jakiś świeżak i chce tego samego, no ale co zrobić? :icon_smile:

 

Czytam od wielu dni i wiem tyle.

Na start potrzebuję porządnych okularów i przyjemnej w użytkowaniu repliki oraz kulek :icon_smile:

 

Mój budżet to około 700 PLN (wolałbym nie przekraczać bardziej).

 

Okulary które znalazłem:

http://gunfire.pl/pr...Rush-Smoke.html

http://gunfire.pl/pr...AMBA-Smoke.html

http://gunfire.pl/pr...LIUM-Smoke.html

http://gunfire.pl/pr...etal-Smoke.html

  • czy warto iść w smoke?
  • czy powyższe się nadają do gry? jeśli tak to które, jeśli nie to proszę o propozycje
    • w ostatnim ktoś w komentarzu stwierdził że okulary wytrzymały strzał bezpośredni ponad 400fps, idąć tym tropem wystarczy znaleźć okulary z takim samym certyfikatem?

Replika która mi najbardziej podpasowała po długich namysłach:

http://gunfire.pl/pr...638-V2-tan.html

  • ma dużo pozytywnych opinni
  • zdaję sobie sprawę, że kolba może się ułamać
  • zdaję sobie sprawę, że bateria długo nie potrzyma

Od razu dodam, że nie chcę kategorycznie AK ani M4, a G36(bo na niej jest oparta powyższa jeśli się nie mylę) najbardziej odpowiada moim gustom estetycznym :icon_smile:

 

Kulki to chyba najprostszy wybór.

Wydaje mi się, że 0.23 będą odpowiednie ale również tu mogę się mylić:

http://gunfire.pl/pr...-0-23g-1kg.html

 

Nakrycie głowy oraz maska- opłaca się na początku w to pakować?

Jak tak to macie może propozycje w przystępnej cenie?

 

 

Jeszcze raz dziękuję i proszę o konstruktywne odpowiedzi (rozbudowane i pozbawione tekstów typu "dopłać 100 i weź x").

Link to post
Share on other sites

Posiadam taką giete i jestem zadowolony. Kolbe raczej nie tak łatwo połamać a bateria to jest losowość, raz się trafi niezła, raz słaba. Moja była średnia i szybko przerzuciłem się na Lipo. Po roku użytkowania większych wad repliki nie stwierdziłem.

 

edit. Co do regulacji fps to raczej średnio przydatna, w moim przypadku to było między 370-400fps. Czyli cqb-las się nie nadaje. Teraz mam mocniejszą sprężynę to nie wiem jak się ten przedział zmienił.

Edited by Ciapciak
Link to post
Share on other sites

Co do regulacji fps to raczej średnio przydatna, w moim przypadku to było między 370-400fps. Czyli cqb-las się nie nadaje. Teraz mam mocniejszą sprężynę to nie wiem jak się ten przedział zmienił.

Może po to żeby w razie czego próbować na cqb? :icon_smile: Żeby się w granice wstrzelić.

Czyli do cqb na 400 nie mogę a do lasu jeszcze tak?

 

Zmień gumkę na guardera/madbula i kup sobie adapter na magi m4, tańsze i wygodniejsze. I lipo do tego i full komplet.

Tu masz stówę taniej, to okulary dobre i kulasy gratis http://zbrojownia.li...products_id=458

Ten model co dałeś pod linkiem to JG0608, ja podałem JG0638.

Mógłbyś wyjaśnić różnicę?

 

Guarder od razu kupować? Będę w stanie sam wymienić?

 

Adapter na magi m4?

Widziałem że low-cap dla g36 kosztuje około 40PLN - m4 tańsze bardzo?

Na ile starcza mag? Ile wytrzyma?

 

Lipo czyli akumulator inny?

Edited by Shaquu
Link to post
Share on other sites

Okulary lepiej wziąć przezroczyste/ żółte. Przyciemniane jedynie na słoneczne dni, a nie zawsze taka pogoda jest, w pochmurne dni ograniczają widoczność. Ale wybór dobry. Magi dobry wybór. Kulki weź lepiej g&g. Z gumek możesz kupić systemę/guardera. Zielona gg sprawia często problemy. Zresztą napisz do nich, to ci doradzą coś, i za darmo od razu wstawią.

Link to post
Share on other sites

Okulary lepiej wziąć przezroczyste/ żółte. Przyciemniane jedynie na słoneczne dni, a nie zawsze taka pogoda jest, w pochmurne dni ograniczają widoczność. Ale wybór dobry. Magi dobry wybór. Kulki weź lepiej g&g. Z gumek możesz kupić systemę/guardera. Zielona gg sprawia często problemy. Zresztą napisz do nich, to ci doradzą coś, i za darmo od razu wstawią.

Okulary zmienione.

Gumka zmieniona.

Kulki zmienione z 0.23 na g&g 0.25

 

Zwróć uwagę, że wybrane przez Ciebie magazynki jak i adapter są niedostępne :icon_wink:

Zwróciłem :) I pisałem do nich już w tej sprawie ale poniżej jest rozwiązanie tymczasowe.

 

Jak masz ciasny budżet to olej na razie magazynki i adapter. Zaoszczędzona kasa niech idzie na poczet lepszej baterii i ładowarki albo na buty.

Na początek nie będę kupować bo i tak niedostępne :)

Baterię i ładowarkę za ile znajdę?

 

UPDATE koszyka:

hto1Gt4.png

Uznałem, że rękawiczki mogą mi się przydać i uchwyt pionowy.

Chyba, że nie warto?

Link to post
Share on other sites

1. Replika g36 od jg jest super na początek, jeden z najlepszych wyborów - polecam jednak wymianę kabli przy zamówienie (najlepiej z montażem mosfetu), bo stockowe są słabo zaprojektowane.

2. Gumkę polecam niebieski madbull.

3. Adaptera i magazynków do m4 nie polecam - beznadziejnie się je wymienia i mogą luźno siedzieć, adapter często trzeba szlifować żeby kulki podawał. Stockowy hi-cap ma pojemność ok 470 kulek, spokojnie wystarczy, a jego wielkość nie będzie przeszkadzać bo i tak będzie siedział w replice

4. Tak jak pisali kulki 0,25 g&g będą lepsze

5. Na 100% nie potrzebujesz chwytu i rękawiczek

6. Jak Ci zostanie budżet - polecam kupić np:

-mundur flecktarn

- ładowarkę mikroprocesorową i baterię LiPo

Link to post
Share on other sites

To jeszcze od siebie. Tak jak kolega wyżej napisał kable i mosfet robią robote w tej replice, nawet takie zrobione u siebie za parę złotych.

-Gumkę ja polecam Systeme, guarder fajnie kręci ale jest bardzo delikatny (łatwo uszkodzić tą wypustkę co podkręca), używałem w tej replice, jak Ci to dobrze wymienią w serwisie to może być.

-Adapter mam od battleaxe, na początku wymagał przeszlifowania żeby działał. Z midami Boyi działa dobrze, hicapy już trzeba podklejać, nie mam pojęcia czemu ale magi tego samego producenta się różnią :icon_biggrin:.

-Adapter i magi na Twoim miejscu narazie bym odpuścił. Gdyby nie to że znajomi mają m4 i w razie draki można pożyczyć maga oraz wcisnąć dwa do ładownicy zamiast jednego do g36 to chyba bym wolał latać z magami od g36.

-Chwytu nie kupuj, szyna ris dolna jest na tyle krótka, że nie da się wygodnie zamontować tego chwytu. Chyba że masz ręce długie jak małpiszon. :icon_biggrin:

 

edit. A z tą regulacją chodziło mi o to że na najniższym ustawieniu liczyłem na 350 fps żeby do cqb się nadawało, a na las ustawiać max. Niestety nawet na najniższym ustawieniu było ok 370-375 fps.

Edited by Ciapciak
Link to post
Share on other sites

1. polecam jednak wymianę kabli przy zamówienie (najlepiej z montażem mosfetu), bo stockowe są słabo zaprojektowane.

3.Stockowy hi-cap ma pojemność ok 470 kulek, spokojnie wystarczy, a jego wielkość nie będzie przeszkadzać bo i tak będzie siedział w replice

5. Na 100% nie potrzebujesz chwytu i rękawiczek

Ile za wymianę kabli? I jak to fachowo nazwać? :) I jak to zlecić? Mail?

Warto wymieniać na mid-cap? Wystarczy mi 100 kulek na jedno spotkanie? (bardzo mnie grzechotanie i wymóg nakręcania sprężyny w hi zniechęca) A jak mid-cap to też szybkoładowarka? Jest inna metoda?

Skoro rękawiczki nie to co z twarzą? Kominiarka? Maska?

 

 

Chwytu nie kupuj, szyna ris dolna jest na tyle krótka, że nie da się wygodnie zamontować tego chwytu. Chyba że masz ręce długie jak małpiszon. :icon_biggrin:

 

edit. A z tą regulacją chodziło mi o to że na najniższym ustawieniu liczyłem na 350 fps żeby do cqb się nadawało, a na las ustawiać max. Niestety nawet na najniższym ustawieniu było ok 370-375 fps.

Ręce mam może długie ale póki co trudno mi sobie wyobrazić jak ta replika będzie leżeć w rękach :)

Co do mocy to właśnie widzę, że co model to inne staty...

Link to post
Share on other sites

Mid capów nie nosi się jednego tylko kilka. Jaka ilość - różnie, w zależności od potrzeb. Ja np. noszę 9 magów.

 

 

Na twarz - maska stalker. I wtedy o zęby się nie musisz martwić. Kominiarki grzeją i zwiększają parowanie okularów nie dając przy tym dostatecznej ochrony zębów.

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o kable najlepiej zadzwoń do sklepu i zapytaj za ile wykonali by usługę, możesz też zapytać o mosfet - nie powinno to przekraczać 50zł +cena mosfetu. Zależy jak strzelasz - jak będziesz dużo cisnął na auto to i jeden hi-cap nie wystarczy. A to grzechotanie i podkręcanie nie jest tragiczne. Dobrze wprawiona osoba szybciej wymieni midy niż podkręci hi capa - możesz np kupić 3-4 midy - ilość kulek zostanie podobna, ale to dodatkowe koszty, które na początek moim zdaniem lepiej odpuścić a kupić coś ważniejszego. Do tego musisz mieć jak je przenosić. Ja z kilkuletnim stażem (grając bardzo często, prawie co weekend), w lesie nie używam żadnej ochrony twarzy (oprócz okularów )i mimo tego że wiele razy zdarzyło mi się dostać w głowę - zęby mam wszystkie, żadnych śladów itp. Jeśli boisz się jednak o zęby to możesz wziąć maskę stalker - ale moim zdaniem jest niewygodna, kwestia upodobania, albo jakiś szal czy arafatkę - kominiarek mocno nie polecam - strasznie w nich parują okulary.

Link to post
Share on other sites

Midy są dużo lepsze, nie sprawiają większych problemów. Tylko że nie na początek i nie z ograniczonym budżetem. Ja na przykład noszę 6 midów do MP5 każdy po około 80-90 kulek żeby ich nie katować na maksymalnej pojemności. Wychodzi trochę ponad 500 kulek no i muszę przyznać że podczas dłuższej rundy na troszkę większej strzelance niż "ekipka znajomych" przy prowadzeniu ognia z okopu/osłony/bunkru potrafię zużyć 5. Tylko podczas jednej porządnej rundy.

Link to post
Share on other sites

Dobry mosfet robiony przez specjalistów z forum kosztuje około 50 zł razem z założeniem i wymianą kabli na niskooporowe, może maksymalnie do 70 zł. Popytaj uznanych serwisantów. Okulary lepiej się sprawdzają, jest więcej modeli z żółtymi/pomarańczowymi szkłami które poprawiają kontrast i dużo rzadziej zaparowują.

Edited by Spirit_
Link to post
Share on other sites

Dobry mosfet robiony przez specjalistów z forum kosztuje około 50 zł razem z założeniem i wymianą kabli na niskooporowe, może maksymalnie do 70 zł. Popytaj uznanych serwisantów. Okulary lepiej się sprawdzają, jest więcej modeli z żółtymi/pomarańczowymi szkłami które poprawiają kontrast i dużo rzadziej zaparowują.

Tam gdzie kupuję karabinek to dali mi cenę 125... ;/

Więc później z czasem zajmę się tuningiem.

Naprawdę okulary żółte/pomarańczowe są lepsze niż białe? O.o

 

Jak już koniecznie chcesz rękawiczki to pełne a nie bez palców które wybrałeś.

Zrezygnowałem z rękawiczek :)

Dlaczego pełne lepsze?

Link to post
Share on other sites

Trochę źle to ująłem. Ogólnie okulary parują mniej od gogli a dodatkowo te żółte poprawiają kontrast, może to wydawać się dziwne ale lepiej będziesz widział zakamuflowanych przeciwników na tle lasu. Poszukaj serwisanta albo speca od elektroniki niedaleko Ciebie, zrobi Ci ten mosfet za 50 zł.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...