Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Rk-01 Plucie pierwszą kulką


Recommended Posts

Witam.

Mam pewien problem z moim boyicem Rk-01. Otóż pierwsza kulka, którą wystrzelę od razu po włożeniu maga leci na około 5 metrów (potem każda następna leci normalnie).

 

Problem ten występuje też gdy przez jakiś czas (ok. 15 min) replika jest nieużywana. Wtedy też pierwsza kulka spada od razu na ziemię.

 

Wie ktoś co może być problemem? (Gumka nie była wymieniana od pół roku, czy to przez to?)

Link to post
Share on other sites

Witam.

Mam pewien problem z moim boyicem Rk-01. Otóż pierwsza kulka, którą wystrzelę od razu po włożeniu maga leci na około 5 metrów (potem każda następna leci normalnie).

 

Problem ten występuje też gdy przez jakiś czas (ok. 15 min) replika jest nieużywana. Wtedy też pierwsza kulka spada od razu na ziemię.

 

Wie ktoś co może być problemem? (Gumka nie była wymieniana od pół roku, czy to przez to?)

A jesteś pewny, że ta pierwsza kulka leci jedna, a nie jest to dublet? Kiedyś w RK-10S miałem tak, że po wsadzeniu nowego pełnego magazynka do komory wskakiwały 2 kulki (chyba siłą rozpędu) i pierwszy szedł dublet (strzał na góra 10m), a następne leciały normalnie. W tym AKMS była dość słaba sprężyna i dysza po strzelaniu na semi zawsze zostawała cofnięta, więc aż tak mnie to nie dziwiło.

 

Jeżeli lecą Ci dublety na początku, to może wymień gumkę na taką z ciaśniejszym kołnierzem.

U mnie pomogło nawiercenie komory, ale jak nie wiesz jak się za to zabrać, to lepiej tego nie rób.

 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...