Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wymiana okablowania na niskooporowe- co daje?


Recommended Posts

Witam. Na początku ostrzegam że jestem nowy na forum więc proszę mnie nie bić jak zrobię coś źle. Więc przechodząc do rzeczy, jakie są plusy wymiany okablowania na niskooporowe? Czy ,,feeling'' strzelania zmienia się? A zużycie baterii, reakcja na spust itd? Wcześniej wszystkie repliki używałem w Full stock ale teraz postanowiłem coś stuningować, i zobaczyłem na gunfire opcję wymiany okablowania za 50 zł. Warto?

 

PS jak to działa? Tzn. ja to kupuje a następnego dnia przychodzi kurier i zabiera karabin, a po kilku dniach replika wraca do mnie z nowym okablowaniem?

 

Edited by V4RCH1AK
Link to post
Share on other sites

Przepuszcza większy prąd, a raczej są mniejsze straty. Przy gunwo silniku i baterii, zmian nie uświadczysz wielkich. Przy tuningu, zwłaszcza z mosfetem, potrafi zdziałać sporo. W każdym razie warto, poza tym to koszt około dyszki, góra piętnastu złotych.

Link to post
Share on other sites

Nie warto za to płacić 50 zł, za tyle można kupić mosfet + kable niskooporowe. Montaż jest dosyć prosty. Ciężko powiedzieć czy same kable coś pomogą bo przy obecnych cenach zazwyczaj od razu wrzuca się mosfet. Ten poprawia reakcje na spust, styki się nie przepalają.

Link to post
Share on other sites

Dobry wybór jak na początek przygody z tuningiem, zdecydowanie mądrzejszy niż rozpoczynanie od wymiany sprężyny na M160.

Ja bym nazwał poprawę po zamontowaniu mosfetu i okablowania lepszej klasy swoistym zmartwychwstaniem repliki.

Zwłaszcza w warunkach jesienno zimowych gdzie częstym odgłosem repliki było "uuoooeeeee" zwalniającego i w końcu zatrzymującego się silnika, a zwłaszcza przy używaniu baterii Nimh.

 

Owszem warto wydać na to 50 złotych ale raczej nie za pośrednictwem serwisu. Niestety partaczą i robią to zdecydowanie za drogo oraz poniżej swoich możliwości. Lepiej oddać komuś kto to zrobi chałupniczo bo wie jak co polutować i samodzielnie złoży odpowiedni mosfet, wtedy części to ok 20-25 zł i mniej więcej tyle samo dla kogoś kto to zrobi.

Przy okazji możesz przy nim siedzieć i patrzeć jak się co robi po kolei, o ile tylko znajdziesz serwisanta w swojej okolicy.

Link to post
Share on other sites

@Garnek

Akurat w replikach JG (tych gietowatych) okablowanie jest tak kiepskie (dwie tamiye, bezpiecznik, sztywne kable), że zmiana jest jak najbardziej odczuwalna. Gietki JG z samymi kablami i lipo dostają bardzo przyjemny przyrost ROFu.

Link to post
Share on other sites

Prometheus do szturmówki jest optymalny, jeżeli chcesz zaoszczędzić to Prometheus Delta Strike (z odrobiną zdolności manualnych osiągniesz nawet większy zasięg niż na normalnym promyku. Flathop, Rhop itp.) a najniżej PDI Raven ale tutaj musisz brać pod uwagę ewentualne czyszczenie wnętrza lufy.

Edited by Spirit_
Link to post
Share on other sites

Na pewno dużo mniej skomplikowany niż wymiana kabli :P

Jeśli chcesz namiar na znanego, Trójmiejskiego serwisanta, to mogę Ci podać na PW. Pozwoli rzucić okiem na proces twórczy, więc przy okazji można się czegoś nauczyć.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...