Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

LiIon jako zasilanie.


Recommended Posts

Hej,

ostatnio naczytałem się w internecie o akumulatorach Li Ion i ich odzyskiwaniu z różnych urządzeń i od razu naszła mnie myśl na wykorzystanie ich w replice.

Ogólnie myślałem nad wsadzeniu trzech lub dwóch cylindrycznych celli do mojego MP5 Galaxy. W zasadzie powinny pasować idealnie w miejsce stokowego Ni-Mha.

 

I w tym miejscu pojawia się moje pytanie. Czy ktoś z was próbował zasilać takimi akumulatorami replikę ?

Chodzi mi w zasadzie o to czy mają one odpowiednią moc przy starcie... Mógłbym sobie w sumie zaprojektować i wytrawić układ mosfet ale jeśli będę mógł tego uniknąć to byłbym bardzo szczęśliwy :)

Link to post
Share on other sites

Czyli rozumiem, że ogniwa Li Ion nie dają odpowiedniej wydajności prądowej ? W uproszczeniu "dają za mało Amperów" ?

Z drugiej strony są przecież dostępne ogniwa Li Ion przeznaczone pod ASG... chyba póki nie spróbuje to się nie przekonam :)

Edited by mikoma
Link to post
Share on other sites

Dawno temu miałem GE Power 11.1V 1350mAh 15C Li-ion 2+1 w CA SCAR (dla ułatwienia dodam ze zrobiony był na 440 fps @0.2).

Wątpię, aby pobierał więcej niż 20A, dokładne wyniki ulotniły się z czasem po sprzedaniu repliki.

O taki to był model:

c3.jpg

Aktualnie łatwiej dostać LI-FE niż powyższy zabytek.

Edited by roos
Link to post
Share on other sites

Tyle, że ja nie chce niczego kupować. Chciałbym takie celle wyciągnąć z uszkodzonych pakietów np. z packów do laptopów. Zasadniczo tego typu batki maja jedną niedziałającą celle lub uszkodzone ścieżki. Cała reszta jest zazwyczaj zdrowa i można je spokojnie popakować we własne pakiety.

Zapytam się na Elektrodzie co o tym sądzą... o ile nie karzą mi wymienić zasilacza ;P

Link to post
Share on other sites

Z powodzeniem można stosować akumulatory od laptopów.

Tak, byłem, widziałem, sprawdzałem. Można, aczkolwiek bardzo przeszkadzają gabaryty i kształt ponieważ nie ma gdzie tego schować.

No i umiejętnie trzeba wszystko polutować.

 

Gdzieś na YT był filmik jak typeczek podłączył taką do jakiegoś scara, poszukaj.

Link to post
Share on other sites

Jeśli masz dostęp do takich starych pakietów z laptopów, to możesz spróbować - sam ocenisz czy efekt Cię zadowala. Ale jeśli to sprawne pakiety, może taniej będzie sprzedać je i zamiast tego kupić LiPo? A jeśli takich zużytych pakietów jeszcze nie masz i miałbyś je kupować - naprawdę lepiej będzie dołożyć 4 dyszki do pełnoprawnego pakietu, niż tak cudować...

Link to post
Share on other sites

Ktoś zrobił fajne ogniwa (lipo), małe, wydajne, o stosunkowo dużej pojemności, niestety mają drobną wadę, przy uszkodzeniach mechanicznych płoną. Niestety ta drobna wada całkowicie eliminuje ogniwa z jakiegokolwiek użytku profesjonalnego. Więc rzucili je na rynek asg...

Life, lion też mają różne pojemności wielkości i kształty, jednak bardziej zorientowane pod odbiorcę a nie różne konfiguracje kilku typów ogniw jak to ma miejsce w lipo. Dodatkowo lion też posiada ogniwa wysokoprądowe, jednak w normalnym świecie dąży się do zmniejszenia prądów zasilania przez odpowiednią konstrukcją mechaniczną. W ASG jest dokładnie odwrotnie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...