Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

RK01w używany - opłacalność zakupu


Recommended Posts

Bry.

Rozglądam się za jakąś krótszą repliką do ew. CQB (bo sl8 średnio się nadaje, a coś czuję, że zanosi się na 90% budynków, 5% lasu i 5% stania koło auta w najbliższym czasie):

http://olx.pl/oferta...67-IDgsX7w.html

Budżet ~500-600 zł na całość, tutaj mamy plus, że odpada wysyłka - po sprzęt może bez problemu podjechać.

Pozostaje tylko kwestia opłacalności ewentualnego zakupu i przeglądu (+ew. wymiany springa na słabszy żeby te 360-370 fps trzymać).

Wizualna kwestia mi nie przeszkadza, zawsze replikę można odmalować :icon_wink:

No i jak wygląda kwestia wymiany zatrzasku kolby albo całej kolby w tym egzemplarzu? Jest to do zrobienia, czy tylko metody chałupnicze?

 

Ewentualna druga opcja którą rozważam:

http://wmasg.pl/pl/consignment/show/723392

 

Generalnie resztę budżetu mógłbym poświecić na przegląd i dłubnięcie repliki, lipola i ładowarkę już mam ;)

 

Pozdrawiam

Edited by BobPL
Link to post
Share on other sites

Nie piszę tego, że i ja mam RK-01W na sprzedaż, ale to na olx jest mało wiarygodne, bo nic nie napisał co jest w środku, czy w ogóle replika działa jak trzeba. Druga pozycja... No cóż. Ja bym Cymy nie brał, skoro masz taki budżet. Albo nowe RK-01, albo używka, ale pewna.

 

P.S. Jakbyś chciał się dowiedzieć co i jak na temat tej co ja mam, to pisz na PW.

Link to post
Share on other sites

Napisalem do goscia jakie konkretnie czesci tam są powkładane i czy jest w stanie mi nagrać film z działania repliki odnosnie tego rk01.

Budżet nie jest koniecznie do wykorzystania w całości, zawsze pewną część można przeznaczyć na oblewanie zakupu - chociaż generalnie przy używce wliczam w to przegląd zerowy jakiś, zakup kulek, ewentualnie wymianę gumki, dokupienie maga etc. Niby pierdoły, ale jak się to podliczy, to jakaś kwota się z tego jednak robi.

Link to post
Share on other sites

Też nad tym myślałem w zasadzie :icon_smile:

Myślałem jeszcze nad p90 http://olx.pl/oferta...67-IDfm2aN.html ale zasadniczo o replikach CG ciężko cokolwiek konstruktywnego znaleźć (lubię układ bullpup, p90 miałem w łapkach w wersji asgowej i dość przyjemnie się z tym biega, pozostaje kwestia kompatybilnosci czesci i awaryjnosci)

Edt - głupie pytanie - w rk01 bateria jest pod pokrywa, co tam wchodzi? stick?

Edited by BobPL
Link to post
Share on other sites

Tak swoją drogą jeszcze może jakieś opinie nt. Moich linków? Zastanawiam się nad tą cyma też poważnie i nad odkladaniem powoli kasy na resztę szpeju i ew. Jakąś sensowna replika na przyszły sezon.

Sl8 jest na sprzedaż tak czy siak i z kasy za niego będzie główna część budżetu na inny sprzęt :)

Link to post
Share on other sites

Patrząc na te oferty to chyba zdecyduję się na zakup cymy 041 na gunfire, do tego czarną gumkę systemy oraz jakąś lufę na start bym wymienił od razu u nich i myślę, że sprzęt będzie dawał radę. A promocja jest całkiem fajna, bo cały zestaw wyjdzie ok. 5 stówek z wysyłką, także zupełnie bez dramatu jest to do ogarnięcia :icon_smile:

pozostaje pytanie czy lufa np:

http://gunfire.pl/product-pol-1152199907-Lufa-precyzyjna-6-03-229-mm.html?product=1152199907

zmieści się w tej cymie :P

Edited by BobPL
Link to post
Share on other sites

Mały update:

zasadniczo tak sobie rozważam repliki, ale dzisiaj na strzelance dałem mojej kobiecie się przykleić do paru sprzętów - początkowo miała G36 ze składaną kolbą, ale trochę ciężko się manewrowało - minimalnie za długi.

Testowo doszliśmy do tego, że najlepiej jej się strzela z replik ok. 640-650mm., coś typu mp5 z teleskopową kolbą.

Teraz pozostaje temat zakupowy, bo wkręciła się w ASG, a ja też myślę, że skoro dalej jestem na etapie zakupu, to możnaby kupić coś, co będzie miało kompatybilne chociażby magazynki w dwie strony (wiecie, żeby się nie wydurniać 15 magazynkami różnych rodzajów).

 

Jakieś propozycje/opinie?

Rozważam obecnie:

całą serię JG 06x (67-69 bodajże to mp5 w różnych wersjach) - jak z ich awaryjnością i wnętrzem, bo cena jest atrakcyjna na taiwangunie obecnie.

UARa (bo długość, ponoć polecany, cena nie jest dramatyczna no i bullpup który mi mega pasuje + magi pod potencjalne m4)

CM060A (p90 i tyle :P Drogawe magi, brak highcapów bodajże no i problem z ich transportem, ale p90 jest mega wygodna replika...)

Coś jeszcze godnego uwagi z wymiarami kompaktowymi?

Aha - kolba musi być ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...