Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Spartac srt-02 lufa precyzyjna i inne


Recommended Posts

Witam. Jaką najlepiej w miare tanią lufe precyzyjną kupić do tej właśnie repliki? Znalazł bym jakąś sam, ale nie mam pojęcia jakiej długości ona powinna być, i średnicy. Randomowe latanie kulek zaczęło mnie powoli denerwować podczas gry :P

 

Poza tym jeśli chciałbym zmienić body na metalowe, to dało by się założyć takowe np od specny gdybym reszte części jeszcze zostawił od spartaca?

Link to post
Share on other sites

Odpuść sobie lufę precyzyjną, to jest Spartac, kulki będą latać randomowo nawet z nią. Cud, że ten twór w ogóle strzela. Komora hop up to jakiś żart. Nie warto inwestować pieniędzy w tą replikę, dozbieraj do czegoś lepszego, nawet do tej specny, jeżeli koniecznie uparłeś się na eMkę. Jeżeli nie musi być eMka, to celuj w repliki RK od Boyi.

Edited by ZłyDuch
Link to post
Share on other sites

Nie wiem, za ile kupiłeś swojego Spartaca, ale chyba nie czytałeś nic nt. replik tego producenta przez zakupem. Nowa SRT-02 na Gunfire kosztuje 450 złotych, po dopłacie 60 PLN mógłbyś się wyposażyć w RK-02 (AK-74) z Taiwana, który jest 10 razy lepszą repliką. Moim zdaniem powinieneś pozbyć się tego syfu jak najszybciej, a pieniądze, które zaoszczędzisz nie kupując nic do Spartaca dołożyć do Bojca i wtedy bawić się w tuning.

Edited by ZłyDuch
Link to post
Share on other sites

WTF? Po co kupowałeś spartaka, skoro chcesz tam wsadzić metalowe body, preclufę, silnik 500KM i teflonową patelnię? Nie lepiej było od razu kupić chociażby tej Specny? Z reguły Spartaca kupuje się jak masz mega problem z kasą i to jedyna replika z metalowym gearboxem na jaką cie stać. Polecam sprzedać go za 300 zł na allegro, i dozbierać do czegoś z metalowym body, np. kałaca od Boyi albo Cymy. (ale serii 04x, od biedy może 03x)

 

Link to post
Share on other sites

Takim tańszym środkiem niż wymianą lufy, to możesz spróbować spartaka "zasilić" lepszymi kulkami. Chociaż nie wiem, czy dadzą dobry efekt przy tej replice. Ale zawsze warto spróbować, bo to jest coś, co się i tak kupuje. Nieważne od tego, jaką się ma replikę.

Co do długości lufy. W SRT-02, według Gunfire i alledrogich sprzedawców (kto szuka danych, ten znajdzie), powinna mieć długość 290mm. Średnica to już zależy od predyspozycji i używanych kulek.

Edited by Aracz
Link to post
Share on other sites

Problem z celnością nie zawsze wymaga inwestycji w precrurę. Przed niepotrzebnym wydatkiem proponuję co następujące:

1. Wyczyść lufę wewnętrzną i gumkę HU. Upewnij się, że na tych elementach nie ma smaru, ani innych zanieczyszczeń.

2. Kup porządne kulki o odpowiedniej wadze.

3. Sprawdź powtarzalność FPS. Maksymalne odchylenie powinno wynosić w okolicach 5 FPS.

4. Wymień gumkę HU upewniając się, że dobrze uszczelnia się z dyszą.

 

No i to tyle. Co do sensowności pakowania czegokolwiek w SRT to zawsze można dokupić wydmuszkę i wsadzić bogato dopieszczone wnętrze :icon_lol:

Link to post
Share on other sites

Przede wszystkim dobra gumka HU, teflon-fix, dobre kulki i możesz też usztywnić lufę wewnętrzną - owiń ją taśmą teflonową żeby ciasno wchodziła w lufę wewnętrzną. Dzięki temu mniej będzie mogła drgać. No chyba, że już jest tam jakiś pierścień usztywniający.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za pomoc :) Akurat cena nowej komory hop up to około 50 zł, a precyzyjną lufe kupie już za 20 zł a tyle kasy nie mam, żeby dozbierać na coś lepszego. W zawodówce ciężko z kasą. Tak poza tym rozebrałem sobie dzisiaj tego spartaca, i z komory hopup wyleciał mi taki jakby gumowy cylinderek. Strasznie malutki... Co to może być?

Link to post
Share on other sites

Stary, daj sobie spokój z kupowaniem jakichkolwiek części do tego Spartaca. Serio. Szczególnie z "prec-lufą" za 20 zł.

Jedyne, co powinieneś kupić to lepsza gumka hop-siup, jeżeli nadal masz stockową. Zrób również to, co koledzy napisali wyżej - czyszczenie i doszczelnienie wszystkiego. Nie wydane pieniądze wpakuj do świnki-skarbonki z tytułem "na lepszą replikę", bo z tym Spartaciem nic dobrego cię nie czeka.

Edited by ZłyDuch
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...