Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Replika M4 do 800 zl


Recommended Posts

Nie ma problemu, i tak na przyszłość - rzadko kiedy zdarzają się ze średniej półki repliki, których nie trzeba dopieścić :P Niestety, każdy stock I klasy z dolnej półki niestety nie postrzela na start magiczną liczbą 400 FPS będąc przy tym wytrzymałym i ładnym :)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 105
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dokładnie. Przy takiej mocy wystarczy ostatni metalowy ząb (lub kilka ostatnich). Pożyje to długo a w razie czego będzie tylko tani tłok do wymiany. Przy uszkodzeniu metalowej szczęki to i zębatki mogą się posypać. Taniej wymienić sam tłok niż wszystko.

Link to post
Share on other sites

Zależy jaki config komora - dysza. ;)

A cenowo to wszystko w góre poszło więc 20zł za systeme czy G&G to śpiew przeszłości.

 

P.S. Pełna stalowa szczęka to IMO tylko przy über ROF'ie na małych FOS ma sens (oczywiście w myśl zasady, że to zębatki są tym mocniejszym elementem od szczęki).

Edited by zielen
Link to post
Share on other sites

I ja dodam cos od siebie, posiadam specne od niecalych 2 lat, stanowczo odradzam wszystkim poczatkujacm i tym ktorzy chca ten syf kupic, ja w niej wymienilem doslownie wszystko, nie ma nic ze stocka, procz body, lepiej naprawde poczekac i dozbierac, ze swojej strony ja bym polecil cos ze stajni G&P, co prawda jest to koszt juz ok 1500, ale dla chcacego nic trudnego :)

Link to post
Share on other sites

Jak się nie poprawiło fabryki to się ma. Skisnę, jeśli te późniejsze tuningi były na shs i acm. Ja tam mam jedną Specne z premierowej wersji, ogarniętą i sieje postrach we wsi do dzisiaj. Nie są to złe repliki, ale cena nieco NIET obecnie. Dziwi mnie, że skoro skacze się na Specny, to nie ma podobnego schematu między Boyi - E&L. W końcu Boyi ma tyle wad, można przecież dołożyć drugie tyle papierów i brać Eendela.

Edited by Emcet
Link to post
Share on other sites

Dobra panowie i panie ostatnie pytanie i idę spać :icon_biggrin: Co jest lepsze:

 

Cyma CM.007

Specyfikacja:

Gear Box: Wersja 2

Magazynek: 330 Kul

Długość: 797/878mm

Długość lufy: 391mm

Waga: 3280g

Wykonanie: Metal (stal + stop aluminium) + ABS

Hop Up: Regulowany

Paczka zawiera: AEG, Magazynek hi-cap, Akumulator 8,4V 1200 mAh, Ładowarka 220/230V, Wycior do lufy, Mała paczka kul, Instrukcja

Zmierzona prędkość wylotowa: 400 Fps

Gwarancja: 12 miesięcy

 

Specna Arms SA-B01

Specyfikacja:

Gear Box: Wersja 2 (zmodyfikowany)

Magazynek: 330 Kul

Długość: 772/856mm

Długość lufy: 363mm

Waga: 2660g

Wykonanie: Metal (stal + stop aluminium) + ABS

Hop Up: Regulowany

Paczka zawiera: AEG, Magazynek hi-cap, Akumulator 8,4V 1100 mAh, Ładowarka 220/230V, Sprężyna M95, Wycior do lufy, Mała paczka kul, Instrukcja

Zmierzona prędkość wylotowa: 415 Fps

Gwarancja: 12 miesięcy

 

W pytaniu co jest lepsze chodzi mi o to co się lepiej kupy trzyma i co mi dłużej posłuży

Link to post
Share on other sites

Śledzę ten temat i widzę, że jednak mimo wszystko ciągnie Cię w kierunku tej Cymy :P

Licz się z tym, że zakup repliki to nie koniec wydatków. Warto zakupić ładowarkę (polecam Redox Betę za ok. 100 złocisz), akumulator (najlepiej LiPo) w przypadku replik chińskich zazwyczaj dochodzi jeszcze koszt serwisanta, który otworzy replikę, usunie magiczny chiński smar, wypodkładkuje gearbox i ewentualnie wymieni kilka części (przykład takich działań masz tutaj). W przypadku replik markowych (czyli np. EA) jakość wykonania jest zazwyczaj wyższa, a przede wszystkim mniej losowa. Poza tym repliki od EA są naprawdę solidnie wykonane z zewnątrz i mają naprawdę dobrą komorę hop-up (dobry zasięg z małych fps), chociaż z tego co czytałem kilka rzeczy (np. kable) warto w nich zmienić.

Jeżeli już masz replikę to osobiście polecałbym Ci się wstrzymać z zakupem, dozbierać trochę środków i kupić coś lepszego.

 

Z dwojga złego (Cyma/Specna) lepszym wyborem będzie Specna.

Polecam lekturę artykułu, w którym nie ma co prawda nic o replikach, o które pytasz, ale jest sporo ogólnych opinii i rad.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...