Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MP5K - akcesoria/dodatki/tjun


Recommended Posts

Powiedzmy, że mam replikę JG201 / CM041K / G5K.

 

Chciałbym zamontować w niej tzw. kolbę typu "UMP-style".

Chciałbym zamontować krótką szynę RIS w okolicach przedniego chwytu z jednej ze stron (nie konwersję, tylko krótką szynę).

 

Która z tych replik najlepiej nada się do przeróbki?

Swego czasu dopasowałem kolbę a'la UMP w wersji płytkiej do MP5K w wersji GBB - do AEGów podchodzi wersja pełna do MP5, czy również muszę szukać płytkiej?

Co z szyną na chwycie przednim? Są gotowe do kupienia, czy trzeba kombinować we własnym zakresie?

Link to post
Share on other sites

W aegu również masz inny sposób montażu kolby dla MP5k. Zagadaj do użytkownika 0wn, przerabiał kolbę ump od "pełnej" MP5 do wersji k GBB WE. Z tego co mi wiadomo, przycinał montaż kolby i osadzał kolbę na tym endcapie od MP5k.

http://forum.wmasg.pl/topic/79648-mp5k/page__st__20#entry2100428

Wcześniej w sumie wrzucał zdjęcia z jakiegoś aega: http://forum.wmasg.pl/topic/79648-mp5k/page__st__20#entry1915591

 

Jeśli chodzi o szynę... może jakaś krótka szyna w systemie m-lok? Nie powinno być chyba problemu ze zrobieniem otworu pod nią.

Ewentualnie, coś takiego, tylko nie wiem jak z dostępnością do replik, szczególnie aegów:

Link to post
Share on other sites

Manewr użyty przez Owna również stosowałem w swoim GBB - i jest to najlepsze wyjście przy tego typu replikach. Jednak ze względu na to, że wpuszcza się wówczas śrubę do body, podejrzewam, że nie będzie to współgrało z AEGiem (w którym wkłada się w to miejsce baterię).

 

A propo's m-loka i montażu na śruby. Bawił się już ktoś tak? Da się taką operację przeprowadzić bezboleśnie i w sposób nie kolidujący z resztą konstrukcji? :)

Śruby/nakrętki mieszczą się wewnątrz?

Link to post
Share on other sites

No nie najmniejszy, bo to właśnie ona uniemożliwia włożenie standardowej kolby - właśnie brak tego wypustu (który osłonięty jest plastikiem) powoduje brak kompatybilności :)

 

Chociaż można to obejść, co widać na moich fotkach wrzuconych powyżej - kupiłem wtedy drogą jak cholera kolbę CA i... dociąłem ją brzeszczotem :teeth:

Link to post
Share on other sites

Robota Owna wygląda niebo lepiej ;) Zauważ, że on docinał kolbę dużo mocniej i wpuszczał endcapa do środka kolby.

 

No nie najmniejszy, bo to właśnie ona uniemożliwia włożenie standardowej kolby - właśnie brak tego wypustu (który osłonięty jest plastikiem) powoduje brak kompatybilności :icon_smile:

Czy na pewno mówimy o tym wygiętym prostokąciku, który jest "dospawany" na boku korpusu?

Jeśli tak, to on naprawdę jest najmniejszym problemem, większym jest właśnie to, że zarówno upper jak i lower są skrócone na wyjściu kolby, ergo nie masz gdzie jej założyć :P Zobacz gdzie jest miejsce na pin w jednym i w drugim lowerze.

Link to post
Share on other sites

Robota jest bardzo prosta do wykonania. Zrobisz to bez problemu w cm 041k/pdw. kolbę zamocujesz dwoma śrubami. Dziury będziesz miał w endcapie od 041k pdw jak tylko odkręcisz standardową kolbę. Śruby w niczym nie przeszkadzają.

Kolbę ucinasz za dziurą na kołek i wybierasz od środka tak aby wszedł endcap. Dolną ściankę kolby musisz usunąć aby wszedł endcap i wszystko było równo.

Tutaj jest już zapodane zdjęcie cm 041k pdw

mp5k.JPG

 

A tutaj Wersja GBB od WE:

mp5kwe.JPG

 

Co do kolby to można nawet przyciąć i założyć kolbę od mp5a2. Jedynie byłby problem z wersją rozsuwaną.

Edited by 0wn
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...