Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Trudne początki


Recommended Posts

Siemanko, wpadłem na filmik z rozgrywki ASG i spodobało mi się, a jak mi się spodobało to muszę spróbować ;3

 

1. Jaką replikę polecicie tak do 140 zł ? Taką do zabawy w lesie.

2. Lepsza jest sprężynowa czy elektryczna ?

3. Czym się różni kulka plastikowa od metalowej ? Jakich używacie ?

 

Prosiłbym o nie pisanie odpowiedzi typu: "Poszukaj, to nie boli", "Zapytaj wujka google" itp. bo od ok. 8h z przerwami szukam jakiejś fajnej repliki.

Link to post
Share on other sites

1. Wszyscy polecają bodajże agm 003

2. To zależy, elektryczne są bardziej popularne i zazwyczaj są to ,,karabiny,, etc. Sprężynowe to zazwyczaj snajperki

3. W asg tylko plastikowe kulki, bo te drugie są za ciężkie, a poza tym dostać metalową a plastikową kulką to duża róźnica

Serio takich podstawowych rzeczy nie chce ci się sprawdzić w google?

Link to post
Share on other sites

1. AGM 003;

2. do szturmu lepsze są elektryczne, a jako snajperki zazwyczaj stosuje się gazówki lub sprężyniaki (choć i na AEGach - elektrykach - ludzie robią DMR). Jednakże do 140 zł NIE ZNAJDZIESZ nowego elektryka, który byłby chociażby przyzwoity. O używkę również ciężko;

3. nie spotkałem jeszcze osoby, która stosowałaby "bojowo" metalowe kulki. Jak wynika z pracy kolegi Tomasha21 jest różnica w oberwaniu kulką metalową, a plastikową. Odsyłam do podlinkowanej pracy.

Dodatkowo pozwolę sobie polecić wszelkie materiały przypięte w dziale "jak zacząć", a w szczególności poradnik mojego autorstwa.

Link to post
Share on other sites

Mam dopiero 2 lata stażu na forum i przeczytałem niemal wszystko ale na to trzeba zaparcia i czasu. Sam pamiętam swoje początki i ten mętlik w głowie :). Autor wątku, jak znam życie i tak kupi jakiś tani syf i albo się zniechęci, albo zrozumie że wyrzucił pieniądze w błoto i kupi coś normalnego.

Link to post
Share on other sites

Jaka jest różnica pomiędzy plastikową kulką, lżejszą ale lecącą szybciej, a cięższą metalową lecącą wolniej- Energia pozostaje taka sama

 

Tapnięte. Bo mogę.

Po pierwsze, w 90% przypadków energia nie pozostaje taka sama - w zależności od repliki, może być mniejsza lub większa - czasem o naprawdę duży procent.

 

Po drugie cięższe kulki wolniej wytrącają energie, Jak strzelisz do kogos na 40 metrów jest różnica czy dostaniesz 0,2 czy 0,4.

Link to post
Share on other sites

Jaka jest różnica pomiędzy plastikową kulką, lżejszą ale lecącą szybciej, a cięższą metalową lecącą wolniej- Energia pozostaje taka sama

 

Tapnięte. Bo mogę.

 

Zakladasz fizyke na poziomie podstawowki.

W prawdziwym zyciu - przekazanie energii nie jest rowne 100%, nie uwzgledniasz oporów - ciezsza kulka tak jak pisal vim wolniej traci energie - wiec na dluzszym dystansie bedzie posiadac energie ktora zrobi wieksza krzywdę.

Dodatkowo dochodzi problem przekazywania energii przy uderzeniu.

Więc w skrócie - energia nie jest taka sama.

Eneria ruchu tłoka w cylindrze moze i tak - ale potem jest przekazanie energii w lufie.

Link to post
Share on other sites

Kupując bazarową zabawkę na pewno się nie przekonasz.

Kopnij się na jakąś lokalną strzelankę. Na pewno dadzą ci pomacać sprzęt i oddać kilka strzałów. Ewentualnie poszukaj jakiegoś miejsca, gdzie organizowane są komercyjne strzelanki i wypożyczają sprzęt.

Link to post
Share on other sites

Jaka jest różnica pomiędzy plastikową kulką, lżejszą ale lecącą szybciej, a cięższą metalową lecącą wolniej- Energia pozostaje taka sama

 

Tapnięte. Bo mogę.

Odsyłam do podlinkowanej pracy. Tam jest to pokazane na obrazkach i pomiarach. Można się bawić w dywagacje, że energia taka sama, mniejsza czy większa, ale jak się zobaczy różne wgłębienia zależne od materiałów to się można zdziwić.

Link to post
Share on other sites

Jeśli nie złapiesz bakcyla, różnica jest też finansowa - jeśli kupisz replikę powiedzmy z 600zł, sprzedasz ją spokojnie za 400. Ale jeśli kupisz za 400, to możliwe, że sprzedasz za 200. Ale też możłiwe, że nie sprzedasz wogóle, bo repliki (nowe) w tej cenie, to w 99% jednorazowe badziewia. Jednorazowe, czyli do pierwszego użytkownika.

Link to post
Share on other sites

Chciałbym rozwiać mit na temat replik z plastikową imitacją gearboxa. Przez ręce moje i kolegów w mrocznych początkach strzelania sie przewinęło się ponad 10 takich ,,replik". Wszystkie działały latami, a podziałałyby jeszcze pewnie więcej, gdybyśmy w furii nie rozwalili ich na kawałki (mina ludzi którzy widzieli jak kilku 12 latków dosłownie linczuje plastikową M4 bezcenna). Generalnie takie zabawki są wytrzymałe, pod warunkiem że nie zachcemy uzyskać ludzkich fpsów. Są 2 ale:

-mają max 150fps, co 10 (słownie DZIESIĘĆ) metrów celnego zasięgu

-z czasem fps spadają do około 80-100, tego procesu nie da się zatrzymać

-po otworzeniu GB jest do wyrzucenia, bo jest on sklejony na klej, rozbiony na jeden raz

-rof na stockowej baterii jest haniebny, a wtyk niestandardowy więc batki nie wymienisz.

-body baaardzo niskej jakości, widziałem przypadek kiedy podczas strzelania taka ,,replika" rozpadła sie na pół.

Według mnie sensowne repliki zaczynają sie od 500 zł Cymami 04x i kałchami Boyi, a sensowne emki od G&G albo CA z korpusem z tworzywa, za 600 zł można wyrwać

Edited by V4RCH1AK
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...