Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam,

Mam i użytkuję CZtę P-09 od prawie roku.

Od razu podkreślę, że występują ona w dwóch wersjach: tańsza full plastik (ok. 440 PLN kod 18116) i droższa z metalowym zamkiem i walizką (ok. 550 PLN kod 17657). Ja mam tę drugą.

Mam do niej magazynki zarówno na GG jak i CO2. Na GG produkuje około 280 fps, na CO2 ok. 330 fps - czyli do CQB idealnie. Replika bardzo fajnie leży w dłoni i do złudzenia przypomina oryginał. Spust działa zarówno w trybie single jak i double action. Metalowy zamek na CO2 fajnie kopie. Do regulacji HU, trzeba zdjąć zamek. Powoduję to problemy z samym ustawianiem HU, ale z kolei raz ustawiony się w ogóle się nie rozregulowuje. Z celnością, w stocku było średnio. Po zmianie lufy i gumki to strzela o niebo lepiej - znacznie celniej niż pozwalają na to nieregulowane przyrządy celownicze.

Generalnie nie miałem większych problemów eksploatacyjnych, poza uszkodzeniami mechanicznymi. Bardzo łatwo pękają szczęki i stopki magazynków, nawet przy upadku z niewielkiej wysokości.

Na szczęście bezpośrednio od producenta KJW z Taiwanu, można zamówić każdą, nawet najmniejszą, część zarówno repliki jak i magazynka. Wystarczy wysłać do nich maila z zapytaniem i numerami części ze schematów w pdf na ich stronie. Odpowiadają błyskawicznie, pięknym angielskim, zazwyczaj od razu z wyceną. Wysyłka listem poleconym kosztuje skromne 5$ i dociera średnio po 3 tygodniach.

Gorzej jest z częściami tuningowymi, bo tych praktycznie nie ma. Preckę i gumkę Hop Up zamawiałem bezpośrednio od producenta - Falcon TW. Kabury do niej robi Fobus lub Cytac.

Ja osobiście jestem z niej bardzo zadowolony i jest to moja ulubiona replika z kolekcji.

 

Dla podsumowania.

 

Zalety:

- replika bardzo bliska oryginałowi

- magazynki GG i CO2

- łatwa dostępność oryginalnych części zamiennych

 

Wady:

- nieregulowane przyrządy celownicze

- bardzo mała wytrzymałość plastikowych części magazynków

- praktycznie brak akcesoriów i części tuningowych

Link to post
Share on other sites

Dzięki! Bardzo pomogłeś mi w decyzji, pytanie tylko jedno jeszcze, gumki i lufy są niestandardowe? Bo kusiło by mnie raczej jakieś PDI, a nie falcon...

 

 

Edit: Czyli wersja CO2 jest na pewno "lepsiejsza", z metalowym zamkiem itd?

Edited by Wojdatuz
Link to post
Share on other sites

Lufa wygląda w miarę standardowo, ale gumka ma dwa skrzydełka i wolałem nie ryzykować tylko wziąć dedykowany produkt - a falcon ma je w komplecie.

 

Wersja z metalowym zamkiem jest zdecydowanie lepsiejsza bo:

- dostajesz z komplecie walizke

- ma mniejsze fps

- silniej kopie

- zamek wykonany z metalu na pewno wytrzyma więcej

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mam tą klamkę, akurat w wersji od ASG. Jedna kwestia: przy strzelaniu na GG zamek, po wystrzeleniu ostatniej kulki, nie zostaje w tylnym położeniu. Co ciekawe, kiedy strzeli się od razu z pustego maga to jest tak, jak być powinno. Jaka może być przyczyna?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Link to post
Share on other sites

ASG = KJW w tym przypadku.

Najwyraźniej nie starcza Ci gazu na tyle, żeby mieć moc na cofnięcie zamka do końca.

Może być to kwestia temperatury, bądź samego gazu. W tej replice sprężyna powrotna jest dosyć mocna, bo ma też ganiać na CO2.

Mi na GG ProTecha się różne czary działy, ale zniknęły jak ręką odjął po przesiadce na gazy Abbey (Vertex i Ultra).

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Pistolet przyszedł, jestem pod wielkim wrażeniem.

 

Całość jest super spasowana, materiały wykonanie magazynka i zamka, lufy bb-unitu - MEGA. Zamek jest masywny, ścianki sa grube - miodzio. Na co2 wystrzeliłem 80 kulek przy szybkim strzelaniu, uważam to za super wynik.

Ogólnie jestem baaaardzo zadowolony, jedyne do czego mógłbym się przyczepić to plastikowy zwalniacz magazynka i oczko do montażu bungee, nie wiem czy tak jest w oryginale, taka moja obserwacja.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Zmniejszał ktoś moc p-09? Mam magi co2 i je bardzo lubię, dało by się zmniejszyć moc z korzyścią dla większej ilości wystrzelonych kulek? Mam ok 370-380 fps co jest spoko w lesie, ale na dużych strzelankach SĄ problemy z dopuszczeniem jako "boczniak"... Jakieś rady?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 5 months later...

Ostatnio stałem się posiadaczem tej klamki. Jakościowo odbiega od innych replik KJW. Od innych droższych replik często też ;) więc wcale się nie dziwię, że zwycięża.

Na jednej kapsule CO2 mogę wystrzelić 4 magi kulek przy obecnej temp (czyli tak ok 5 stopni na plusie).

 

Żałuję tylko, że nie miałem możliwości kupna nowej wersji w siwym kolorze i z gwintem na lufie.

Link to post
Share on other sites

Nie mogę edytować.

Dziś rozkładałem komorę HU. Wiedziałem, że replika ma niestandardowe ramię dociskające gumkę hu, myślałem jednak, że sama lufa i gumka są standardowe.

 

Widziałem wyżej, że jedną z opcji jest zestaw Falcona ( szkoda, że producent upadł :/ ). Znalazłem też komplet T-N.T na Redwolf, niestety niedostępny.

 

Czy ktoś bawił się w przerabianie zestawu gumka + lufa do tej repliki?

 

Teoretycznie z gumki należy usunąć kawałek materiału z 'klinu' stabilizującego gumkę w komorze, a przy lufie powiększyć wycięcia na wypustki blokujące w komorze.

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...
  • 3 years later...
W dniu 22.02.2017 o 15:48, tomazo1974 napisał:

Mam tą klamkę, akurat w wersji od ASG. Jedna kwestia: przy strzelaniu na GG zamek, po wystrzeleniu ostatniej kulki, nie zostaje w tylnym położeniu. Co ciekawe, kiedy strzeli się od razu z pustego maga to jest tak, jak być powinno. Jaka może być przyczyna?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Post z roku 2017 ale może odpowiem dla potomnych. Kumpel miał ten sam problem, jest zielony w sprawach serwisowych więc dał CZ do mnie. Po ściągnięciu zamka z przodu sprężyny powrotnej są dwie podkładki. Ściągnąłem podkładki- sprężyna powrotna wchodzi wtedy do korpusu zamka i nie jest tak mocno naprężona w tylnym położeniu podczas strzelania. 2minuty roboty i problem rozwiązany. Klamka także marki ASG.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...