Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Lufa - czy jest prosta


Recommended Posts

Hej. Macie jakiś sprawdzony sposób żeby sprawdzić, czy lufa jest idealnie prosta?

Chodzi mi o wykrycie drobnych odchyłek od osi, gdyż "na oko" wygląda na super prostą, po pierścieniach w środku też, a mimo to kulki nadal mi skręcają w lewo i nie jest to wina osiowości oraz dystansera we flat hopie.

Link to post
Share on other sites

Sposób na sprawdzenie czy rurka, pręt czy lufa jest prosta jest stary i prosty - turla się element na szybie.

Gorzej ze sprawdzeniem czy otwór wewnątrz jest osiowo, a bywa że nie jest, swego czasu Shamoth na taką lufie edgi trafił.

Nieraz bywa tak, że lufa i guma są ustawione idealnie prosto, ale za to siedzi to krzywo w replice lub ktoś krzywo replikę trzyma i nie zdaje sobie z tego sprawy. Sprawdź z małą pozionicą jak Samael radzi.

Link to post
Share on other sites
nie jest to wina osiowości oraz dystansera we flat hopie.

 

Pracowałem kiedyś zajmując się troszkę inną dziedziną niż ASG ale to nie jest ważne nawet. Najzabawniej było jak klient mówił, że nie działa ale kategorycznie odrzucał sugestie, że coś źle zmontował :). Propozycje, żeby odkręcił i zmontował dany podzespół starannie jeszcze raz zwykle powodowały święte oburzenie. Po przyjęciu sprzętu na warsztat okazywało się... że najczęściej trzeba przeskładać :D i tyle.

 

Nie szukaj problemu w krzywiźnie lufy czy cholera wie czym. Szukaj w dokładności zmontowania rejonu komora-gumka-dystanser-lufa. Sprawdź czy kulka nie haczy Ci o coś już za lufą (np wylot tłumika jeśli masz).

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Ja sprawdzam prętem od starej drukarki HP.pret jest chromowany ma średnicę 6mm (sprawdzane mikromierzem).

Długość okolo 120mm,lufa promyk 650mm średnica 6,01,po zatkaniu palcem wylotu lufy pręt zatrzymuje się zaraz za okienkiem HU,jak zabiorę palec pręt swobodnie opada.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...