Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wybór M4 - G&G GC16 Mod0 A1 DST czy EA Lone Star Border Patrol SBR (wersja 420fps)


Co wybrać?  

12 members have voted

  1. 1. G&G GC16 Mod0 A1 DST czy Lone Star Border Patrol SBR (wersja 420fps)

    • G&G GC16 Mod0 A1 DST
    • Lone Star Border Patrol SBR (420 fps)
    • Coś innego


Recommended Posts

W ten weekend planuję kupić replikę. Nie mam dużego budżetu - wiem, że max 1000zł, może z małym ogonkiem, to mało na emkę I klasy ale wolę to niż specnę.

 

Waham się między Evolution Airsoft z tuningiem zbrojowni a G&G. Osobiście skłaniam się ku EA, choć niekoniecznie klasyczne M4 podoba mi się wizualnie. Zależy mi na solidnej replice, w której na lata wystarczy, że wymienię lufę na promyka i gumkę na r-hopa :icon_wink:. Wiem, że znajdę na forum opisy obydwu tych replik ale subiektywne wypowiedzi w stylu "dobra celność" czy "świetne wykonanie" niewiele mi mówią porównawczo co będzie lepszym wyborem. Byłbym wdzięczny za pomoc osób, które miały styczność z tańszymi replikami G&G i EA.

 

http://zbrojownia.li...roducts_id=2353

 

http://zbrojownia.li...roducts_id=2595

Edited by smk
Link to post
Share on other sites

Nie używałem tych replik, ale wydaje mi się, że to nie są repliki na lata bez tuningu.

 

Jeżeli chodzi o tuning mocowy, to raczej odpada - tam, gdzie najczęściej się strzelam jest limit na 450 fps więc za dużo nie ugram na dodatkowym 30 fps, poza tym tyle można dodać precką a planuję zakup promyka jak tylko odkuję zakup repliki. Wystawiłem właśnie w komisie mojego kałacha cymy, w którym po tuningu wyszło mi 470 fps i org tylko warunkowo zgodził się tymczasowo dopuścić go do gry, z kilkoma obostrzeniami dotyczącymi dystansu (w specyficznych punktach mapy). Taka moc doprowadza też do sytuacji, że z czystej uprzejmości sięgam po klamkę na dystansie 10-20 m co też nie jest zbyt optymalnym rozwiązaniem. Niewykluczone, ze w przyszłości zainwestuję w coś mocniejszego, może nawet HPA ale póki co potrzebuję solidnej repliki mieszczącej się w limicie 450 fpsów, która nie rozleci się po roku czy dwóch.

 

Zauwżyłem właśnie, ze link do repliki EA źle się dodał, tutaj poprawny:

http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?cPath=23_176&products_id=2353

Edited by smk
Link to post
Share on other sites

W mojej EA (ten sam model, też wersja "420-430fps") po 6 miesiącach (ciężko powiedzieć, jaki przebieg) strzelił gearbox na czole, bez żadnych ingerencji innych niż w lufę / gumę / "wierzch" repliki. Strzelane było dość delikatnie jak na szturm, głównie single. Wykonanie zewnętrzne świetne (chyba, że ma się dwie lewe ręce jak ja, to łatwo popsuć boltcatch), sztywne i bez luzów. Zdejmowanie oryginalnego delta ringa = rozcinanie go (ponoć norma w emkach KA, a więc i Lone Starów EA).

Kolega kupił którąś emkę G&G na promocji, miałem w rękach, fajny sprzęt, dobre spasowanie, wygląd to już zależnie od modelu. Z pudła strzela OK. Nie wiem, jak z wytrzymałością - kolega jak raz na tydzień nie otworzy jakiejś repliki to dostaje wrzodów żołądka...

Link to post
Share on other sites

po 6 miesiącach (...) strzelił gearbox na czole

 

Masakra jakaś! Nie spodziewałem się, ze pierwsza klasa też ma takie problemy. To już moje CM.048 trzyma się bezproblemowo po przemieleniu kilku kg kulek na lipo 11,1V ze springiem SP140. Powoli przestaję rozumieć wyższość replik I klasy nad dobrymi chińczykami... Dajmy na to, dużo ludzi ma specny - ma to w stocku 420 fps, bez żadnych zmian w gearboxie znosi SP130 i jakoś problemów z pękającym gearboxem nikt z mojego otoczenia nie uświadczył.

 

Z drugiej strony człowiek kupuje KWA za 1800zł, które w stocku ma marne 350 fps i już na "dzień dobry" trzeba wrzucić parę stów aby się do czegokolwiek poza CQB nadawało. Ludzie piszą, że nawet w KWA wymieniają lufy, części gearboxa itd. Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć za co płacimy te 1800 zł?

Edited by smk
Link to post
Share on other sites
. Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć za co płacimy te 1800 zł?

1. Za to by później na różnych forach trollować, jakie to ma się świetne karabiny, o niebo lepsze od Specn i Cym. To ile to ma wspólnego z rzeczywistością, nie ma dla wielu ludzi znaczenia.

2. Niezależnie od wszystkiego, zazwyczaj repliki tzw. I klasy mają lepsze body. To czy mają coś innego lepiej od replik tzw. II klasy, to już zależy od poszczególnych przypadków. Często jest gorzej niż w przypadku tzw. replik II klasy zwłaszcza, w przypadku tanich EA. W przypadku 1800 zazwyczaj jest już znacznie lepiej i jak przyjdzie czas tuningu to trzeba MNIEJ wymieniać.

Edited by vim
Link to post
Share on other sites

1. Za to by później na różnych forach trollować, jakie to ma się świetne karabiny, o niebo lepsze od Specn i Cym.

 

Czy dobrze przeczytałem między wierszami, że pomijając kwestie estetyczne, to tak naprawdę sprawdzony chińczyk niczym nie ustępuje I klasie i nie ma się co obawiać specny? Miałem na oku serię SAEC - nie tyle dla wygodniejszej wymiany sprężyny (choć jest to dla mnie ogromny plus, biorąc pod uwagę ilość słów potocznie uznawanych za obelżywe jakie leciały przy pakowaniu SP140 do kałacha...) co z uwagi na lepiej wyglądające wnętrze gearboxa. Mamy tu 430 fps w stocku (w teście Blachy nawet 440 prosto z pudła), wygląd niczego sobie a lufa i hopka i tak poleci do wymiany w niedługim czasie. Mając do wyboru Specnę SAEC i G&G GC16 /EA po tuningu w tej samej cenie, co byś wybrał?

Link to post
Share on other sites

To trochę bardziej skomplikowane i zależy od poszczególnego użytkownika:) Karabiny z półki 1800PLN na pewno są lepiej wykonane niż chińczyki (ale różnica nie jest taka duża). Ale z półki 950PLN różnica jest znacznie mniejsza, a w niektórych przypadkach, Specna jak dla mnie ma przewagę.

Znam kilkanaście osób ze Specnami (a jakby zliczyć tych co mało strzelają, to i z dwudziestkę) i nie znam nawet pojedynczego przypadku by stockowa Specna "poleciała".

 

Osobiście wybrałbym SAECa ze względu na wymianę sprężyny (tylko z miejsca wymieniłbym gumkę). I jak i tak planujesz wymienić lufę i hopek, to też Specne. Ale, jak nie zamierzasz się z tym spieszyć, a wymiana sprężyny, nie jest dla ciebie ważna, to tą emke GG.

Edited by vim
Link to post
Share on other sites

Dobrą replię idzie poznać po wzięciu do ręki. Odrazu widać co jest marnej jakości. Potrzymaj chwilę cymę, dotknij E&L lub LCT to odrazu masz wrażenie, że cymka wykonana jest z "gównianie". Jak masz pieniądze to liczy się wykonanie zewnętrzne. Mam colta 1911 za 300, 400, 800 i ponad 2000zł, niby ten sam model, ale odczucia zupełnie różne. Ten droższy to uczucie jakbyś trzymał broń, te tańsze są fajnie, działają dobrze, ale to nie jest uczucie trzymania broni, ale repliki.

 

Druga sprawa jest przy sprzedaży - specna bajecznym tuningiem nie jest specjalnie droga. Ludzie, których stać na wydanie 2-4k na zabawkę wolą wydać pieniądze na taką samą replikę w lepszej budzie. Jak kto pakuje gb CNC czy full komplet systema/mofidy za 400$ do specny to trąci mi to trochę tuningiem poloneza. Niby będzie ładnie jeździł, ale to wciąż polonez.

 

Zobacz po ile stoją używane specny i G&P. Specna traci znacznie więcej.

 

SMK - dołóż troszeczkę na G&P czy klasycznego KA i nie pluj sobie potem w brodę, że pożydziłeś 200-300zł. Już nawet lepiej wydmuchę kup i zrób ją w tej cenie na fest. Specna jest fajna, ale jakoś kumpel, który ją ma trochę biadoli, że to nie jest sprzęt, którym można się pochwalić.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...