Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ekwipunek dla początkującego.


Recommended Posts

Czesc, za okolo 2 miesiace chce zaczac moja przygode z asg. Juz teraz tak ostentacyjnie chcialbym zaciagnac sie rady dotyczacej calego ekwipunku dla nowicjusza. Co do repliki to myslalem o srt 25, lecz nigdzie nie moge znalezc jej recenzji. Czy warto? Moze cos innego? Nie lubie 028. W moim portfelu bedzie okolo 1200zl. Z gory dzieki.

Link to post
Share on other sites

Nie znajdziesz recenzji, bo nikomu się nie chce zabierać za recenzowanie plasticzanego złomu. Spartac robi bardzo słabe repliki i nie warto kupić. Jeśli nie chcesz CM.028, a szukasz kałaszka to poszukaj czegoś Boyi, lub może CM.04x.

Jeśli emki to poszukaj Specny, lub trochę droższej repliki EA.

Może spójrz też na którąś wersję G36 od JG

Edited by kfiatek
Link to post
Share on other sites

Nie znajdziesz recenzji, bo nikomu się nie chce zabierać za recenzowanie plasticzanego złomu. Spartac robi bardzo słabe repliki i nie warto kupić. Jeśli nie chcesz CM.028, a szukasz kałaszka to poszukaj czegoś Boyi, lub może CM.04x.

Jeśli emki to poszukaj Specny, lub trochę droższej repliki EA.

Może spójrz też na którąś wersję G36 od JG

 

Ja tam kiedyś zrecenzowałem http://wmasg.pl/pl/armoury/show/650731 :icon_cool:

Link to post
Share on other sites

1200 na caly sprzet i zdecydowanie bardziej m4, a za kalaszkami to nie przepadam.

 

Długa droga przed Tobą. Odpowiedzi na dużą ilość pytań znajdziesz w tematach na forum, wystarczy poszukać. Musisz sprecyzować na co chcesz przeznaczyć pieniądze - czy całość na replikę, baterię + okulary, czy całe wyposażenie - kamizelka/pas/chest rig, mundur, czapkę/kapelusz/hełm, buty, replikę, okulary, baterię, kulki.

 

Zabawę chcesz zacząć za 2 miesiące - nie ma sensu zadawać teraz pytań, bo przez te 2 miesiące twoje zainteresowania danymi przedmiotami zmienią się wielokrotnie. Przede wszystkim patrz na to co ci się podoba, czytaj o producentach sprzętu, który ci się podoba, czytaj tematy o replikach, które cię interesują - po prostu zagłębiaj swoją wiedzę.

 

Na ten moment mogę doradzić:

Repliki

1.AK: Cyma, Boyi (niskobudżetowe), LCT, E&L, Forcecore (wysokobudżetowe)

2.M4: G&P, KWA, Evolution Airsoft, G&G (wysokobudżetowe)

3.G36: JG, Boyi (niskobudżetowe), Ares (wysokobudżetowe)

 

Okulary Bolle, Uvex, ESS

Gogle Bolle, ESS

Bateria LiPo (wymagana ładowarka do ładowania LiPo)

Link to post
Share on other sites

Ależ się wysyp ćwierćpiśmiennych zrobił. Przypominam o regulaminowym wymogu stosowania zasad poprawnej polszczyzny. Żeby potem nie było durnych pyskówek w PW pod tytułem "czego się mnie czepiacie" czy jęczenia za blokady kont.

Link to post
Share on other sites

Jak powyżej, nie kupuj szpeju, na sam początek jest zbędny, wystarczy hicap/flashmag. Za te 1200 możesz mieć fajną replikę z lipolem i dobrą ochroną oczy lub kiepską replikę z kiepszkim szpejem, klasyczny przykład: stać mnie na EA/FC/G&P ale kupię Spartaca bo przecież bez kamizelki i kolimatora nie można się strzelać.

Edited by Ryzbor
Link to post
Share on other sites

Używane mają sens jeśli chcesz i potrafisz w razie czego sam grzebać w replice albo masz znajomego serwisanta. Inaczej możesz się wkopać.

Oczywiście szansa trafienia na bubla jest znaaaacznie niższa jeśli kupujesz używkę ze sprawdzonego źródła - od kolegi, serwisanta, osoby z dobrą opinią w środowisku. Ale nawet wtedy nie masz pewności, że coś nie walnie, repliki wbrew pozorom są delikatne/kapryśne i sprzedający, choćby nie wiem jak uczciwy, może nawet nie wiedzieć, że jakaś część jest na wykończeniu. Niektórzy sprzedający podają kontakt do osoby, która serwisowała replikę - możesz sprawdzić opinie o tej osobie, znaleźć ją na FB czy gdzieś, wypytać o replikę.

Losowe awarie też się zdarzają, a na używkę nie masz gwarancji, do sklepu nie odeśliesz. Dlatego właśnie dobrze być specem albo mieć jakiegoś pod ręką.

Krótko mówiąc - chcesz mieć spokój, to bierz nówkę z gwarancją. Chcesz zaoszczędzić i jesteś skłonny trochę zaryzykować, znajdź używkę w dobrym stanie. Jako osobie nowej w hobby polecam Ci to pierwsze.

Link to post
Share on other sites

 

 

 

Na ten moment mogę doradzić:

Repliki

1.AK: Cyma, Boyi (niskobudżetowe), LCT, E&L, Forcecore (wysokobudżetowe)

2.M4: G&P, KWA, Evolution Airsoft, G&G (wysokobudżetowe)

3.G36: JG, Boyi (niskobudżetowe), Ares (wysokobudżetowe)

 

Z M4 polecam też specnarms, nie wiem czemu kolega tego nie napisał

 

Wysłane z mojego E5603 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Z M4 polecam też specnarms, nie wiem czemu kolega tego nie napisał

 

Wysłane z mojego E5603 przy użyciu Tapatalka

 

Dlatego, że za takie pieniądze kupowanie replik Specna Arms jest głupotą. Nie będę się wywodził na temat dlaczego, bo są od tego inne tematy na tym forum.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...