Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AGM 003 Long problem z kupnem, oraz pytania dotyczące repliki na start.


Recommended Posts

Witam.

W Asg jestem nowy i jak wiadomo kupno agm'a to już swego rodzaju tradycja (a ja pieniędzy dużo nie mam xd).

I tutaj pojawiają się komplikacje... bo mianowicie tejże repliki nigdzie nie mogę znaleźć, a jak już się trafi, to cena pozostawia wiele do życzenia (zazwyczaj koło 100 zł, lecz trafiłem na przypadek sprzedaży AGM 003 long za 299 zł!).

Ciekawą rzeczą jest fakt że niektóre sklepy całkowicie przestały oferować wersję long (o dziwo z wersją short nie ma raczej tego typu problemu).

 

Patrząc na pogarszającą się jakość repliki i dostępność, oraz na zwiększającą się cenę rodzi się pytanie... Czy warto w ogóle męczyć się z kupnem agma?

Wersja krótka mnie nie interesuje.

 

Jeśli nie, to poleciłby ktoś w miarę tanią dobrą replikę, której cena nie przekracza 400 zł? (Cymka 028 odpada jak co, ze względu na to że jej cena znacznie podskoczyła w ostatnich latach).

Link to post
Share on other sites

Bo pewnie długa wersja się wyprzedała wszędzie i kto ma jeszcze zapas ten korzysta z okazji :icon_smile:

 

Jeśli lubisz strzelby i koniecznie chcesz kupić kultowego Agm to możesz kupić, żeby mieć :icon_smile:

Ale jeśli zamierzasz się w to dłużej i "poważniej" bawić to zalecany jest jakiś elektryk z tego względu, że masz choćby wyrazną przewagę ognia nad shotgunem. Teraz zależy czy chcesz w lesie biegać czy do cqb replikę.

Jako, że jesteś nowy więc zakładam, że replika do lasu.

 

Tutaj proponuję 2 wyjścia:

1. replika las/cqb (jakbyś chciał spróbować walki także w pomieszczeniach) np. cm041k (trochę nie ten budżet, ale za 499 może się uda kupić) wymieniasz standardowe rzeczy, a więc gumkę hop-up np. na czarną systemę i jest fajnie (lub zostaje zakup mp5k np. galaxy, lub wersje z kolbą jak nie lubisz skróconych replik, ale ceny przeważnie wyższe),

 

2. replika bardziej na las - np. rk-02 (cena też trochę powyżej 400 zł), ale wymieniasz także gumkę na wspomnianą wyżej czarną systemę i da się tym powalczyć,

 

Z biegiem czasu zalecam do replik przejście na lipo 7,4V oraz w rk-02 można stosunkowo niedużym kosztem zrobić poprawę zasięgu o jakieś 10-15 m (wystarczy kupić za 6-7 zł dystensery typu H np. od Elementa i włożyć tam czarny dystanser).

 

Mi po tym zabiegu i wyregulowaniu hopka zasięg skuteczny się zwiększył z 53 m do ponad 65 m (silnik, sprężyna, lufa, gearbox wszystko stock).

 

P.s. o powyższych replikach (i nie tylko) są tematy na forum, można także poszukać filmów na YT (np. tanie militaria, pokazują dosyć fajnie co i jak).

Można czasem trafić na promocję w sklepach i kupić replikę czasem 150 zł taniej.

Akurat te 2 repliki znam - mam je nawet kupione z jednego sklepu i działają bez zarzutów (rk-02 ponad rok, cm041k jakieś pół roku).

Edited by Foton
Link to post
Share on other sites

Możesz kupić wersję short i dokupić do niej kolbę bo na komisie i olx sporo jest ogłoszeń z padniętymi pompkami. Co do tej cymy to nie znam modelu podeślij link ale obstawiam że to totalny szajs. Poniżej 0.28 nie ma co szukać i moim zdaniem nowej nie opłaca się kupować bo wołają za to 400zł a dokładając 100 masz już większość modeli boyi seri rk- z stalowymi korpusami.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...