Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Chciałem także zapytać Was, jakie firmy produkują oporządzenie dla brytyjskiej armii. Z tego co wiem, to Webtex produkuje kopie... Czy Wyvern to oryginały?

 

Wyvern miał kontrakt na chestrig. Nie jestem pewien, ale zdaje się, że teraz nie robią już nic na zlecenie MOD.

Link to post
Share on other sites

Wukasz, Tyś się ostatnio zrobił drażliwy niemożebnie. Tytuł tematu, nieco koślawy, brzmi: "Oporządzenia do brytyjskiego (munduru w domyśle)", nie zaś "Oporządzenie brytyjskie (regulaminowe)". Dostrzegam pewną subtelną różnicę... Nie byłbym zaskoczony jeśli paru squaddies przyswoiło sobie modułowe "holenderki" tak jak to robili z ich poprzedniczkami z LMB. DPM jest DPM, sztuka jest sztuka. Ważne czy dobrze służy.

 

Kamizelka Osprey nie jest sensu stricte w Molle bo taśmy mają 20mm szerokosci, tyle że przeszycia w standardzie PALS. Ot taki kwiatek, typowy dla MoD.

Link to post
Share on other sites

Tytułem sie własnie sugerowałem pokazując zdjecie mojej holenderskiej kamizelki w dpm'a założonej zresztą na brytyjskiego smocka, równiez w dpm'a. A do kamizelki mam podczepiona kopię mollowskiego waistpacka, równiez w dpm'a. :-) Tak wiec kolorystycznie wsjo sie zgadza :-)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Na moje oko to są aż 4 kieszenie utility spięte bungee cordem żeby nie latały, a nad nimi jest siatka maskująca (szal siatkowy) przymocowany strapsami.

Z kieszeniami na magazynki jest różnie, niektórzy noszą je tylko po lewej jako "szybkie", a po prawej np. Utility albo nowe ładownice na skrzynkę do Minimi (więcej magazynków wchodzi) zdarzają się też niektóre holenderskie kieszenie.

Link to post
Share on other sites

Witam.

Kieszeni jest oczywiście cztery.Najprawdopodobniej są to jednak nie utility a canteen pouch.Świadczy o tym ich dośc kwadratowy kształt(wynikający ze szwów wewnętrznej kieszeni na hexamę.).Oczywiście tak naprawdę to tylko ten wojak wie co on tam naprawdę ma :)Gdyby nie szal nad kieszeniami z identyfikacją nie byłoby większego kłopotu.

Jak pisał wczesniej Catch22-- z kieszeniami na magi jest różnie-wystarczy spojrzec na gościa który kuca po lewej- wyraznie widać ładownicę od ALICE.

 

Pozdrawiam.

Duncan McLain

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Wiem, że odgrzewam temat... Ale poco zakładać nowy temat - myślę, że to dobre miejsce.

Mianowicie wie ktoś jak nazywa się 'ta czarna' kurtka SAS'u z takim obszernym kapturem na hełm?

No i czy g36c + SIGp226 pasują do Brytoli ^^?

 

A myślałem, że szauuu po COD 4 już minął... :roll: :-F

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...