Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Rewolwer Smith wesson r8 na łuski


Recommended Posts

Witam Panowie,ostatnio udało mi się dorwać tanio wiatrówke r8 Smith wesson 4,5.

I tutaj nasunął mi się pomysł żeby zrobić z niego wersje na łuski 6 mm.

Potrzebuje informacji do użytkowników wiatrówek lub wersji 6 mm rewolweru dan wesson.

Czy ktoś byłby w stanie zmierzyć wymiary łuski konkretnie średnicę zewnętrzna łuski,oraz jej długość?Ewentualnie wysłać za opłatą jedna łuske najlepiej 4,5 mm na początek

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

Tak oglądając filmiki tej wiatrówki, doszedłem do konkluzji że nic nie zrobisz :hahaha:

W wymienionym przez ciebie modelu mamy w bębenku do 8 pocisków. Czuję że w wersji na łuski nie dasz rady zmieścić 8 tylko max 6, łusek co za tym idzie będziesz musiał zająć się mechanizmem obrotu bębenka. Pomijam już fakt że ten projekt zje cię nie tylko finansowo.

 

@edit

Kurcze rozpisałem się i zapomniałem napisać co zmusiło mnie do odkopania tego tematu.

 

Opierając się na tej rozmiarówce pocisku użytego w tym rewolwerze:

http://www.tmtpages....175-RF_Case.Jpg

 

Oraz pomagając sobie przelicznikowi długości (pierwszy wynik po wygooglowaniu). Stwierdzam iż totalnie nic sie nie zgadza na twoim rysunku. Sorry bardzo ale przy łuskach które są "przedłużeniem" lufy dokładność do setnej milimetra to raczej mus. Nikt raczej nie chciałby aby kulka zaczęła odbijać się w lufie lub co gorsza nawet do niej nie trafić.

Edited by Ferduu
Link to post
Share on other sites

Mylisz się,mam tą wiatrowke i mierzyłem bebenek,akurat w min jest 8 komór wycentrowanych tak że da się zrobić odpowiednik na 8 łusek i wykorzystać mechanizm z wyrzutnika.

Na maszynie cnc da się precyzyjnie wykonać taki bęben np z aluminum lub plastiku i wykorzystać łuski ud wiatrówki dań wesson.

 

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Jest opcja że w do piątku będę miał swoją frezarkę. Problemem może być wysokość ponieważ mam opcję frezowania tylko do 4,5cm w górę a doliczając do tego długość frezu może wyjść jakieś z 3 lub i mniej. Nie jestem pewny jak to finalnie u mnie wyjdzie ponieważ dopiero zaczynam przygodę z CNC, ale postaram się pomóc.

Link to post
Share on other sites

Niestety cylinder jest dłuższy niż 3 cm ma około 4

To można jeszcze jakoś ominąć, frezując bębenek w dwóch elementach po czym sklei się je klejem dwuskładnikowym. Dla pewności można dodać kołki centrujące.

 

Kolejna sprawa. Co zrobisz z lufą ? Brakuje ci 1,5mm do żądanego rozmiaru.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Czas leci a repliki nie widać. Minęło pół roku od założenia tematu, i żadnych postępów. Powinny lecieć bany za takie tematy. Jeśli się mylę to moja propozycja pomocy nadal jest aktualna. Jeśli posiadasz g-code z okładzinami do rewolweru to mogę je wyciąć w dębie.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Replika jest prawie gotowa,kabure zrobiłem sam z kydexu.

https://zapodaj.net/14f598983ba7f.jpg.html

Na zdjęciu z założonym laserem.

Benenek wykonany z aluminium na maszynie cnc.

Obecnie replika jest w wersji wiatrówkowej,na łuski dan wessona co2 4,5mm bb.

Bebenek mieści 8 łusek,mechanizm obrotowy został z wiatrówki.Tak samo wyrzutnik łusek lecz został dotoczony na tokarce.

Pracuje obecnie nad szczelnością połączenia lufa,Bebenek aby gaz co2 przy strzale nie ulatniał się szczeliną, a także nad wstawieniem lufy od ASG 6 mm i zmianą łusek na wersję 6 mm BB.

 

Proponuje przemyśleć komentarze zanim sugeruje się komuś bana:-)

Projekt,wykonanie,dopracowanie repliki nie zajmuje tygodnia czasu.

Edited by Scattergun
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...