Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Rozpoczęcie przygody z ASG


Recommended Posts

  • Replies 70
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Odradzę Ci w ogóle repliki na GG/CO2 jako broń główną.

Słabo (albo wcale) działają w niskich temperaturach. Wymagają częstszego serwisu i trzeba o nie bardziej dbać.

Ale przede wszystkim: przyjrzyj się, masz w zestawie jeden magazynek. Na 30 kulek. Magów do tej repliki nie znalazłem w sklepach, więc nie wiem ile kosztują, ale magi na 32 kulki do MP5 tego samego producenta to około 90-100 PLN.

Co oznacza, że jeśli będziesz chciał mieć przy sobie 120 kulek, musisz mieć 4 magi po 30 kulek każdy i wydać na nie łącznie około 400 złotych.

Przeciętny magazynek mid-cap do szturmówki ma 100-140 kulek. Ludzie mają ich po 4-10 sztuk. Jak widzisz swoje szanse w boju? ;)

Link to post
Share on other sites

Właśnie jakoś ciągnie mnie w stronę GG/co3, magazynek znalazłem za ok 40$. Narazie wystarczy 1 na oswojenie, później w miarę czasu się dokupi, a właśnie specjalnie zaglądałem za magazynkami real-cap żeby było jak ori ostra wersja. Jak to jest z serwisowaniem, co wymieniamy itp?

Link to post
Share on other sites

W AEG też możesz mieć blowback, choć dla mnie to zbędny bajer.

 

Jak widać każdy ma inne priorytety, gdyby nie to świat byłby nudny :P

 

Podobnie jak kolega wyżej odradzam Ci ten pomysł, ale decyzja należy do Ciebie.

 

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Up. Kup AEGa. Cymki w stocku walą po 55 metrów na kulkach 0.25/0.28 i mają po 400 fps. Mowa o takim czymś: https://gunfire.pl/p...wego-CM041.html

A ja osobiście jakimś cudem rok temu wyrwałem to oto cudo: https://gunfire.pl/p...wego-CM049.html za 550zł. I podobno strzela 425 fps. A tu i tak mieści się w twoim budżecie i ma blowback :icon_smile:

Masz jeszcze do wyboru: https://gunfire.pl/p...-Blow-Back.html

Oraz: https://gunfire.pl/p...ego-CM049J.html

Ja niestety miałem pecha i się zepsuło full auto bardzo szybko... Tylko bateria jest tragiczna więc jak coś to lipo stick 1200mah od Electroriver i gumka specny bo ta to jest tragedia - musi się rozgrzać kilkuma strzałami co pół minuty jak nie strzelasz. Do gęstego lasu wystarczy a do cqb troche za dużo ale jakbyś do cqb potrzebował to byś się raczej nie pytał bo o to dosyć łatwo... Jednak na troche bardziej otwarty teren za mało więc ja jeszcze precke kupiłem zobaczymy jak się spisze. No chyba że jednak chcesz coś do cqb to jakiś g36 np. https://gunfire.pl/p...-G-001-EBB.html

A jak chcesz realizm i co2 to kup sobie klamke za 5 stówek najlepiej jakiegoś colta 1911

 

Edit: A co masz na myśli przez wymieniony karabin?

Edit2: I jak kiedykolwiek zobaczysz cymke w takiej cenie albo to https://gunfire.pl/p...LR4-RIS-10.html za 950 to bierz. Kiedyś bez promocji to chyba było po 1200. Wydaje mi się czy wszytko strasznie podrożało?

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

Żeby mieć jakąkolwiek symulację realności to:

- zmienić zasilanie na HPA bo GG/Co2 owszem trzęsą ale lżej niż 22lr (acz przy HPA wystają mamby)

- zmienić w środku wszystko (części stokowe owszem wytrzymają trochę zabawy na GG ale o co2 zapomnij)

Pozostałymi zaletami są:

- koszty podstawowego tuningu

- koszty magów ( wybacz z jednym midem to nie zabawa)

- koszty eksploatacji (kapsuła starcza na dwa magi)

- koszty napraw i serwisu (gaziaki niestety zużywają części dość szybko)

 

I z taniego gaziaka za 7,5 setki momentalnie robi się worek na kasę ;P (miałem M4 WA i ...... i na strzelance byłem z nią raz bo zabił ją propan a części zamienne mnie zabiły finansowo.)

 

Ja wiem, fajne, błyszczące a i człowiek by chciał się pokazać z czymś nietypowym. Tyle że nietypowe repliki z zasady to wór bez dna. Jako miłośnik FALa udało mi się dwa lata temu kupić upragnioną ( no prawie bo chciałem 50-00 lub L1A1 a kupiłem DSA SA58 rifle Classic Army) Falkę. Dałem dobrze stuningowane AK74 Boyja z granatnikiem i wdzianko bieriozkę. Wstępny serwis i drobiazgi wymagał 6 stów. Potem magi ( jeden Hicap miałem) 5x40$. Potem precki srecki ftk bipody risy itp. Fal kosztował mnie już ponad 2 tysiące nie licząc samej repliki.

Dlatego powtarzam jak mantrę dwie rzeczy:

 

- zieloni nie powinni zaczynać od używek ( bo bo na nówki jest gwarancja i wiadomo że nie są zastrzelane)

 

- zieloni powinni zaczynać od replik jak najbardziej popularnych ( bo części i akcesoria będą tanie).

 

I odradzę ci gaziaka nie dla tego że nie chcę żebyś się dobrze bawił. Wręcz przeciwnie radząc ci elektryka chcę żebyś się bawił dobrze, łyknął bakcyla a nie frustrował się kłopotami z repliką.

Link to post
Share on other sites

Już niestety, za późno, wczoraj zamówiłem. Opinie na necie nie były nawet takie złe. Teraz po przyjściu będę się zastanawiał właśnie nad jakimś tuningiem bebechów, nie chodzi o zwiększenie FPS lecz właśnie wytrzymałość i niezawodność.

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

Kupując gaziaka na początek warto sprawdzić w zagranicznych sklepach, czy są dostępne części zamienne.

Gaziaki są fajne ale nie jako jedyna replika. Jak już masz AEGa to po przejściu na gaz ładujesz go do bagażnika jako zapas i w razie czego nie tracisz rozgrywki.

Link to post
Share on other sites

Już niestety, za późno, wczoraj zamówiłem. Opinie na necie nie były nawet takie złe. Teraz po przyjściu będę się zastanawiał właśnie nad jakimś tuningiem bebechów, nie chodzi o zwiększenie FPS lecz właśnie wytrzymałość i niezawodność

Masz 14 dni na odesłanie towaru. Zastanów się dobrze.

Link to post
Share on other sites

Części z tego co wyczytałem pasują z WE. Narazie jedynie mam problem, ponieważ igła w magazynku ma luzy i niekiedy syczy i gaz marnuje, niekiedy też jak się źle ustawi to ząb zamka jej nie wciśnie. Będę go wysyłał na gwarancję bo jakiś feler się trafił. Chyba że rzeczywiście kupię coś dobrego za tą cenę?

Link to post
Share on other sites

Dłuższa lufa daje zwiększenie fps w zasadzie tylko w replikach gazowych. Jest to jeden z rodzai regulacji mocy. W replikach elektrycznych zmiana prędkości kulki jest pomijalna, acz dłuższa lufa poprawia skupienie i celność. Acz nie ma róży bez kolców i różne długości lufy potrzebują stosowania różnych typów cylindrów ( o różnej objętości dostosowanej do objętości lufy).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...