Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Przełożenie zębatek hi-speed pod sprężynę M85


Recommended Posts

Żeby osiągnęła jak największą szybkostrzelność musisz dać zębatki o jak najmniejszym przełożeniu. Standardowe przełożenie to 18:1 czyli 18 obrotów zębatki silnikowej na 1 obrót zębatki tłokowej.

 

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Jeśli zostawisz do tej sprężyny standardowe zębatki i dasz baterię lipo 11.1, to będziesz już zadowolony ze szybkostrzelności.

 

Tylko ostrożnie z wagą tłoka i oporami jego ruchu. Jeśli zębatki "wyprzedzą" tłok w cyklu i złapią go nie za pierwszy ząb, to będzie crash test (sprawdzałem na sobie). Dual sector, jeśli nie wypodkładkujesz sprężyny na maxa, chroni przed tym zjawiskiem.

Link to post
Share on other sites

Ja bym zrobił tak:

 

1. Ustaliłbym ile chce mieć FPSów i jakiego ROFa

2. Doszczelniłbym układ, zrobiłbym dokładne podkładkowanie i w ogóle gruntowny serwis repliki, na końcu wsadziłbym sprężynę, która takie FPSy, jakie chce daje.

3. Wsadził bym LiPo 11.1

4. Sprawdził ROF'a, jak za mało to jedziemy dalej...

5. Wsadziłbym dobre kable i mosfet

6. Sprawdził ROF'a, jak za mało to jedziemy dalej...

7. Wsadziłbym Silnik Hi-Speed, niektóre Hi-Torq też są bardzo szybkie.

8. Sprawdził ROF'a, jak za mało to jedziemy dalej...

9 . Wsadziłbym zębatki 16:1, albo jak chcemy naprawdę kosiarę o ROFie 40 k/s to 13:1 czy 12:1

10. Sprawdził ROF'a, jak za mało to jedziemy dalej...

11. Spróbowałbym z baterią 14.8

10. Sprawdził ROF'a, jak za mało to jedziemy dalej...

 

Jak to nam nie wystarcza to trzeba iść w Dual Sector lub Short Stroke, który aby zrobić dobrze to trzeba umieć ;)

Albo iść w HPA.

Link to post
Share on other sites

Dlatego Dual Sector i Short Stroke dąłem oddzielnie, bo to zupełnie inna bajka.

 

Nie bardzo też rozumiem podejście "GB będzie działać na sprężynie M85". M85 czyli 85 m/s czyli około 280 fps?

Wszędzie są jakieś limity i chyba lepiej robić replikę pod te limity, a nie wstawię sobie tą sprężynę i zobaczymy co będzie.

 

Sprężyny są teraz tak różnie pooznaczane że do końca nie wiadomo ile się na jakiej osiągnie, więc lepiej założyć sobie jakąś wartość fpsów i próbować pod to dobrać sprężynę.

Edited by Huba_lbn
Link to post
Share on other sites

Dual Sector, Dual Sector!

Dasz choćby 120 springa i LiPo 11.1V i masz z "suczki" lasera :-) Bez upychania podkładkami springa można dać większego bez obawy że Ci gearbox'a rozniesie bo i tak napina się do połowy...

https://www.youtube....h?v=ckQl8W-VZbQ

 

 

Są tez tacy co ładują zębatki 10:1, Lipo 14.8V i DSG.... To juz jakieś extremem będzie i pewnie magi to jakieś podwójne Hicapy z motorkiem elektrycznym podadzą

Edited by karol_alasz
Link to post
Share on other sites

Chcę osiągnąć maksymalnie 250fps

 

A ile chcesz mieć RPS?

 

Tak teraz spojrzałem i CM048 to pełnoprawny kałach, o długości prawie 1 m i z lufą 49 cm.

 

Z ciekawości: Gdzie Ty będziesz tego używać? Do CQB nie wygodne, w lesie za mało fps.

 

Do tak małych fpsów, spokojnie wystarczy dobry silnik, lipo 11,1 i zębatki 13:1 i pewnie będzie + 30 k/s

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...