Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam. W świecie ASG działam od kilku lat. Przez ten czas latałem tylko z bronią długą. Jednak chce bawić się w snipera, ew w parasnipera. "Replikę" karabinu już mam, niestety wiem, że przez gabaryty i moc nie mam co chodzić na budynki, doliczając tuning broni głównej, gdzie moc i zasięg jeszcze pójdzie w górę. Więc muszę mieć coś mniejszego na budynek. Jako, że kocham Colta M1911 zdecydowałem się na tą konstrukcję. I tu zaczyna się mój dylemat. Która firma, jaki rodzaj napędu? Wiem, że chce mieć full metal z blow-backiem do 400 zł. Może być i używany. Co mi radzicie? Liczę na waszą pomoc.

Link to post
Share on other sites

Do 400 to chyba najlepiej KJW wersja CO2 lub grengaz. Zakładam że celujesz w najbardziej klasyczną wersję czyli bez żadnych risów i innych udziwnień. Sam jestem na kupnie 1911tki i biorę najprawdopodobniej KWC/Cybergun na co2 ze względu na mocny blowback. Minusem tej repliki jest podobno słaba dostępność części w PL. Colty firmy Well i Army zdecydowanie odradzam znajomi mieli i same problemy z nimi. WE jest w przystępnej cenie i łatwo dostępne części zamienne ale większość użytkowników pisze że jest problem z pękającym zamkiem.

Link to post
Share on other sites

Także wybierałbym tylko między KJW a KCW/Cybergun. Mam Cyberguna i jestem na razie mega zadowolony, chociaż fps nie pozwala mi szaleć, bo potrafi skakać od 350 do nawet obiecanych przez producenta(nie przez Cyberguna) 370 fps. Co2 pozwala wystrzelać więcej niż magazynek(modele na greengaz nie wytrzymują tyle) i jako jedyny model nie posiada stopki u dołu magazynka przez co wygląda najlepiej jeśli chodzi o konkurencyjne modele Co2. Części? Na razie po prostu uważam. Jak coś się sypnie to będę się martwił.

Jeszcze jedno, Cybergun ma piękne oznaczenia na replice, na prawdę warto. KJW już takich nie ma. Oryginalny KWC także w razie co.

Link to post
Share on other sites

Wiem że nie o to Ci chodzi, ale według mnie najbardziej praktyczny boczniak dla snajpera to jakiś AEP.

Najbardziej popularny - Cymoglock (CM.030), jest też Colt 1911 (CM.123). Z tych pistoletów fajne są Sig Sauer (CM.122) i HK USP (CM.125) bo mają metalowy zamek, przez co są cięższe i lepiej leżą w dłoni.

Nie można tu też nie wspomnieć o małych pistoletach maszynowych AEP jak Skorpion, MAC-10, czy MP7. Ale robią się one już trochę duże i chyba zamiast MP7 czy MAC'a wolałbym wziąć MP5K.

 

Wracając do tematu. Gazówkę Colta 1911, mogę polecić od KWC, ale jest on trochę ponad Twój budżet. Trochę taniej, ale dalej więcej niż 400 zł jest od KJW. Nic niżej bym nie polecał z gazówek.

Link to post
Share on other sites

Magi CO2 wcale nie wytrzymają tak dużo więcej od GG..... wszystko rozchodzi się o to co faktycznie "nabijesz" do repliki i kilku innych czynników (temperatura, sprężyny, zawory). Na 144a wystrzelam z 16 kulek (potem muszę ręcznie przeładować. Na protechu będzie to ok 24-6 kul. Na propanie wystrzelę 58 kulek. Mówię o modelu 1911. Ja akurat strzelam z desert warriora.

 

Kapsuła CO2 starcza podobnie jak propan.

 

Przy najmocniejszym 1911 z konwersją guardera i mocnymi sprężynami wystrzelę na tym samym magu 20 kul bez problemów (propan). Później ruch zamka jest za mały by pobrać kulę z maga. Na protechu mogłem wystrzelić 5-6 kul. Nie wspomnę o 144a na którym klamka nie ruszała.

 

W KJW gdzie masz magi CO2/GG wyniki są podobne. Nabijaj "mocnym" propanem to będzie strzelało równie fajnie na jak CO2.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...