Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pytania od nowicjusza.


Recommended Posts

Witam. Niebawem zaczynał będę przygodę z asg. Mam kilka pytań przed zakupem. Z góry mówię, że szukałem na nie odpowiedzi jednak jeśli już to trafiałem na stare, być może nieaktualne tematy.

Ok, na replikę mam 650zł. Swoją uwagę skupiłem na serii rk od boyi. Chciałbym już za te pieniążki replikę bez znalu czy plastiku, żeby warto było inwestować. Dlatego wstępnie wybrałem rk-10s. Wszystko byłoby ok tylko.. Nie ma on opcji montażu optyki. Takowa jest w rk-03w jednak on znowu ma części znalowe. Z tego co czytam była opcja rk-03sw czyli pełen wypas jednak nie mogę jej nigdzie znaleźć. O ile taka istniała, gubię się w tych nazwach. Nie chciałbym rezygnować z drewna, ponieważ replika widzi mi się w klimatach rebel. Mam możliwości by profesjonalnie ją w całości postarzyć. Co byście panowie i panie wybrali przy takim dylemacie? Kolejne moje pytanko odnosi się do magazynków dla rk. Podobno mało które pasują bez piłowania. Jakie polecacie kupować i czy korzystanie z piłowanego magazynka jest w pełni bezpieczne dla repliki? Jak także wygląda kwestia stockowej baterii w boyach? Ponoć daje radę.

Link to post
Share on other sites

1. W rk10s możesz zamontować optykę i to na kilka sposobów (szyna RIS na szczerbinkę, nakładkę rury gazowej, "dekiel", a nawet jaskółczy ogon)

 

2. W rk10s też możesz trafić na elementy ze znalu (u mnie szczerbinka i suwadło)

 

3. Piłowanie magazynków to żaden problem.

 

4. Bateria to loteria, ale na sam początek powinna wystarczyć.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Rk03w i rk10s to technicznie ta sama replika. Różnią się w zasadzie tylko szczegółami kolby i luf zewnętrznych. I w obu jest cynkalowy blok mocowania kolby , blok mocowania lufy i lufa. W wersji RkxxSW znal znajduje się w tych samych miejscach co i w zwykłych. W pełni stalowe kałasze w tej chwili robi E&L i FC.

Natomiast w Boyjach nowej produkcji (i w cymach też) rzeczony cynkal jest już na tyle dobrej jakości że nie pęka tak często jak w starych replikach.

Stokowa bateria mimo niezbyt wysokiego lotu pozwoli spokojnie pobawić się w pierwszym sezonie. Powinna być tylko ładowana dobrą mikroprocesorową ładowarką nie zaś dołączoną do zestawu niszczarką do baterii. Ładowarka taka przyda się też później kiedy przejdziesz na pakiety LiPo czy LiFe.

 

Wszystkie repliki Boyja serii Rk-xx i kałasze Cymy powyżej oznaczeń cm031xx mają już stalowe korpusy więc postarzanie im nie zaszkodzi. Lufy zewnętrzne i tak mają albo cynkalowe albo alu więc bierz model jaki ci pasuje względem gustu.

 

Piłowanie maga polega na przeszlifowaniu dolnej powierzchni zęba zaczepu maga papierem ściernym. I to delikatne przeszlifowanie. Do repliki ma się to zupełnie nijak.

Link to post
Share on other sites

Cm036/039/042/046/047 to znalowe kupy. Standard TM i znalowe korpusy. CM 40/48/50/52 są "pół stal pół znal".

 

Jak się chce dobrą replikę AK ze stali w dobrej cenie - AK FC. Innej drogi nie ma, a to koszt ~950pln.

 

W kwocie do 650 jak się chce mało znalu to pozostają tylko boyi z wersji "S" - RK10S lub RK08S.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...