Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Zależy do czego ta lufa ma być i oczywiście od stanu lufy.

Do replik z których strzelać się będzie precyzyjnie na większe odległości przyda się lufa nowa. Do cekubowych rozpylaczy z lufami rzędu 30cm moim zdaniem silenie się na precki nie ma sensu i tu można kupić używkę ( porządniejszą niż w stoku oczywiście). Osobiście bardzo lubię stare stokowe mosiężne lufy CA i TM. Mam je w obu aksu. Problem polega tylko w ocenie stanu kupowanej lufy bo do tego trzeba ją mieć i w ręku i przy oku.

 

A i oczywiście że lufy się zużywają. Zależy to od ilości i jakości przemielonych kulek i materiału lufy. Pamiętam że takie zielonkawe bioP&J w ciągu 4 dni wytłukły mi teflonową powłokę z luf. A któreś z podkalibrowych kulek zostawiły widoczne wgniecenia w aluminiowej precce madbula.

Link to post
Share on other sites

Używana lufa jak używane cokolwiek: jeśli używana lufa jest w dobrym stanie to warto a jak nie to nie.

 

Pytanie jest trochę dziwne. Warto kupić używanego passata?

Kupując używane rzeczy wiele razy trafiłem świetne okazje. Ale zakupy robiłem starannie i ostrożnie. Znam natomiast wiele (WIELE) sytuacji, gdzie kupno używki było strzałem w stopę i potem były same problemy- czy to ze sprzętem czy z egzekwowaniem zwrotu kasy za sprzedany crap.

 

Arend, pytanie jest o preckę a Ty wymieniasz stocki? I to zwłaszcza TM? One mają średnice wiadra i z precką akurat wspólnego nic nie mają.

Link to post
Share on other sites

No sam się zastanów po co precka do aksu, p90, mp5k czy mioteł w tym guście? Co ona ci da? Przyrost prędkości kulki o 10fps, czy poprawę skupienia o centymetr?

Pakujesz 6,05 teemowską i wiesz że przy wysokim rofie i tak wypluje wszystko, a na cqbowym dystansie rozrzut w zasadzie nie ma znaczenia.

Link to post
Share on other sites

No sam się zastanów po co precka do aksu, p90, mp5k czy mioteł w tym guście? Co ona ci da? Przyrost prędkości kulki o 10fps, czy poprawę skupienia o centymetr?

Pakujesz 6,05 teemowską i wiesz że przy wysokim rofie i tak wypluje wszystko, a na cqbowym dystansie rozrzut w zasadzie nie ma znaczenia.

Ale OP nie napisał nic o CQB ani w ogóle jaką ma replikę i co z nią robi.

Edited by kukunamuniu
Link to post
Share on other sites

6,05 teemowską? One mają coś około 6,12mm a nie żadne 6,05. Stocki TMa to bardzo słabe lufy, już lepsze stocki są faktycznie od CA czy G&P. I gdzie Ty masz w ogóle mowę o CQB? I po co zmieniać stocka na stocka? :D I czemu doradza ktokolwiek kto nie wie jaki jest sens montowania precek? :|

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...