Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kulki STALOWE kaliber 6 mm -->0,85g


Recommended Posts

Bardzo wysokiej klasy kulki STALOWE o masie 0.85g i rozmiarze 5,96mm

Do mocnych replik zasilanych CO2 lub sprężynowych.>>450fps przy 0,2g

 

Proszę o wasza opinie co wy na to , czy było by zainteresowanie takimi kulkami ?

 

Napewno nie nadają się do strzelania do ludzi..!!! (czyli do zabaw ASG )

 

ALE jest mozliwosc zastosowania mocnych pistoletów ASG jako wiatrówek z kalibrem 6mm i postrzelac do celu -powiedzcie ktróra z broni ASG przebije butelke sklaną z 12-15metrów.

 

Jestem posiadaczem thuner PRO 9 -pistolet na CO2 z tłumikiem ,dla mnie jest frajda jak kazda butelka nawet te z twardego szkła leci w pył , w plastikowa butelke po ludwiku wchodze kulki do środka , a z 3 metrów potrafi nawet przebić na wylot . desce sosnowej potrafi utkwić co prawda 3 metrów ,ale plastikowa tego nie zrobi pozostawia zaledwie ślad na 3mm (0,3g).

Link to post
Share on other sites

Szczerze wątpię że będzie zainteresowanie takimi kulkami. Po pierwsze, niewielu z Nas (choć pewnie kilku się znajdzie) używa swoich replik do rekreacyjnego strzelania do celów typu tarcza czy butelka. Po drugie, w większości repliki nie mają dostatecznych osiągów żeby skutecznie wykorzystać masę takiej kulki, a jeśli mają to są to tłusto wykokszone potwory, w tuning których właściciele włożyli dużo pieniędzy i nie będą chcieli sobie rysować lufy metalową kulką (którą i tak nie mogą strzelać do ludzi).

 

No i na deser muszę napisać że są repliki, które wykorzystując plastikowe kulki potrafią rozbić butelkę z grubego szkła z odległości 15m, przestrzelić na wylot wiadro budowlane (puste) z 5m czy wbić kulkę w sklejkę na 50m. I to stosując się do ogólnie przyjętych, zdrowych limitów mocy.

Link to post
Share on other sites

Ktoś tu po prostu wyczuł interes i kulki do łożysk tocznych chce sprzedawać ze sporym zyskiem. Lepiej nie rozpowszechniać nawet zabawy takimi kulkami, bo coś czuję że w niektórych gazówkach można w ten sposób przekroczyć te 17J i okaże się, że mamy nielegalnego FACa. Z tego co pamiętam to teraz szef G&G ma problemy z tego powodu, bo zarzucono im produkcję broni.

Link to post
Share on other sites

Spokojnie mozna kupic na allegro łożyska 1 g.

Mam kilka - ale strzelilem sobie tylko raz zeby sprawdzic dokladnie wage i predkosc. Szkoda mi lufy i hopka (strzal byl przy hopie zero i s-hopie).

Moze s czy r hop by to podkrecil ale srednio to widze. No i zastosowanie raczej srednie - tylko tarczowo i tylko przy mocy 700+ (bo przy 650 fps wylecialo to z predkoscia okolo 260 fps z tego co pamietam).

 

ps. Replika na auto z 550 fps spokojnie przebija seria blache stalowa od grilla... Butelki to sie rozwala z 450 fps nawet z 15 m Nie trzeba do tego stalowych kulek...

Link to post
Share on other sites

Po części jest tu dużo prawdy prócz tego i tamtego, kulki zostały potraktowane specjalną warstwa zmniejszająca tarcie także o lufę nie ma co się martwic chodzi o to ze KULKI TE z powodu swej śliskości nie współpracują z systemami podkręcania kulek. ale przebijalność z mojego thuntera na gaz na pewno jest 3x większą. (testowane na 20cm twardej piance budowlanej )głębokość wbicja była 3x wieksza )

 

szybę 6mm kulką plastikową nie miałem szans przebić (niezależnie od masy czy 0,2 ; 0,3; 0,4 - czy też 0,3 aluminiowe.)A STALOWA tłuczę pierwszą robiąc w niej dziurę a na drugiej robi pajączka.

thunder pro 9 ma 1,8 JOULA także do 17 Jouli daleka droga .

NO i po co ja mam kupować druga wiatrówkę skoro mogę mieć 2-1 (dwa w jednym)taka moda.

Link to post
Share on other sites

Nie mogę zrozumieć tego parcia na tłuczenie szkła. Taka kulka nie da większego zasięgu ani celności. Jak chcesz potrenować strzelanie to nawet wiatrówka na kulki jest kiepskim pomysłem. Ani to wiatrówka ani asg.

Mam nadzieję, że zbierasz szkło po sobie.

Edited by mareq
Link to post
Share on other sites

Mode na 2-w-1 rozumiem ale nie w tym temacie. Jesteś jedną z bardzo niewielu osób, które na siłę starają się forsować koncepcję strzelania z replik airsoftowych jak z wiatrówek. Niestety, ale raczej nikt na tym forum i w tym środowisku nie poklepie Cię po ramieniu i nie powie "Dobra robota, Ty to miałeś łeb z tymi kulkami, dziękujemy". Ja osobiście i zapewne większość, nie mamy parcia na penetracje tylko na takie czynniki jak zasięg, skupienie, powtarzalność, szybkostrzelność i inne temu podobne. Penetracja jest u nas wręcz zjawiskiem niepożądanym.

 

Rozumiem że wymyśliłeś coś co zdaje się być niezłym pomysłem i szansą na jakiś zarobek, na prawdę rozumiem. Ale może powinieneś podjeść do sprawy inaczej - zarejestruj się na jakimś forum wiatrówkowym, tam stwórz temat "Jak zrobić wiatrówkę z repliki ASG" i opisz swoje dokonania. Moim zdaniem tam prędzej (choć nie napewno) doczekasz się "sławy i zaszczytów". Może ktoś kupił replikę asg z myślą że będzie mógł rozwalać zapasy słoików z piwnicy w ogródku za domem i czuje się rozczarowany. Teraz przegląda forum o wiatrówkach i oblizuje się na myśl o wykokszonych sprzętach jakie użytkownicy tam opisują, ale utopił już kasę w replice i nie chce inwestować więcej. Wtedy możesz pojawić się Ty, ruszyć ze sprzedażą, zaspokoić potrzebę konsumenta i w finale liczyć kapustę. Osobiście życzę dobrze każdemu, więc nie potępiam Cię za chęć zarobku. Uważam jedynie, że Twoje starania o poparcie koncepcji w Naszym środowisku nie przyniosą zamierzonego rezultatu.

 

No i intryguje mnie jeszcze ta "specjalna warstwa zmniejszająca tarcie", rozwiń ten wątek jeśli możesz.

Link to post
Share on other sites

Nie mogę zrozumieć tego parcia na tłuczenie szkła. Taka kulka nie da większego zasięgu ani celności. Jak chcesz potrenować strzelanie to nawet wiatrówka na kulki jest kiepskim pomysłem. Ani to wiatrówka ani asg.

Mam nadzieję, że zbierasz szkło po sobie.

to kolega wystawia jakies wykresy a sam ich nie kuma wystarczy wszystko przeanalizowac

I wychodzi tak biorac poprawke na opad kulki 60metrow przy 300fps poczatkowego jest realne a kulka 0.2 przy 600fps na 50metrze predkosci juz niema ,a trafic w drzewo przy lekkim powiewiku to cud. Oki kompromis 0,4g ale mysle ze i 0,6g powinni produkowac to moim zdaniem byla by nailepsza alternatywa.

Link to post
Share on other sites

To ty nie kumasz, po co były zrobione te wykresy.

Skoro przy stalowych można założyć, że hopup nie działa to te wykresy jedynie mogą pomóc oszacować czas przelotu na zadanym dystansie (zakładając, że uda się kulce taki pokonać). Po wprowadzeniu grawitacji dadzą dodatkowo wartość opadu.

Jak mi podasz prędkość wylotową to ci mogę zrobić taką symulację.

Link to post
Share on other sites

Energia kulki 0,2 g przy 450 fps to 1,87 J. Energia śrutu wystrzelonego z tej wiatrówki (nie znam się, wziąłem taką, która mi się spodobała i nie była markowana przez przeklęty Cybergun):

https://www.bron.pl/wiatrowki-i-akcesoria/wiatrowki-pistolety/wiatrowka-sig-sauer-p250-45-mm-odg

to 6,15 J przy założeniu, że mierzyli na śrucie 0,55 g. Kulka 0,2 osiąga taką energię dopiero przy 815 fps.

Tak ciężka amunicja się do ASG nie nadaje i ASG pod względem energii nie ma startu do wiatrówek, a gdybym miał replikę zrobioną na 700 fps, to szkoda by mi było niszczyć ją kulkami ze stali i po prostu wyłożyłbym trzy stówki na wiatrówkę, bo to może połowa kosztu naprawy po ewentualnej awarii.

Link to post
Share on other sites

Wyliczenia wyliczeniami a bierzecie pod uwage dlugosc lufy.? I ze miedzy elektrykami a replikami gazowymi jestvkolosalna roznica?ze gazy z CO2 napedzaja kulke przez cala jej dlugosc czyli im dluzsza tym lupiej do granic rozsadku,a przy zmniejszonym oporze tarcia napewno jest to korzystne. Takze urzywajac lekkiej kulki mozna nie wykorzystac pelnego rozbiegu a zwlaszcza jak ma 10 cm, a czesto sie muwi iz repliki gazowe borykaja sie z nadmiarem mocy. Takze wszystkie obliczenia moga walic w leb. Cuz mam zrobic skoro moja 0,85 dajac kąt do góry 10-15°leci mi dalej jak 0,3. Przy 1.8joula tak pisze na broni. Jest tylko inna parabola lotu. A elektryki zaraz po wystrzalle z mechanizmu natrafiaja tylko na opór a jeszcze przypadkowe otarcie sie tak lekkiej kulki w lufie powoduje nieporzadana inna rotacje najczesciej powodujac dziwne skrenty nna boki pomimo ze wiatru nie ma. Szczerze muwiac przydala by sie wam ta powloka na lufe zmniejszajaca tarcie.

Link to post
Share on other sites

Powody dużej ilości błędów poprzedni rozmówca nie zassał tematu, prawda o ludziach znających się na błędach, że żądło coś rozumieją.to z czego wy strzelanie jak o waszych plastikach na końcu była mowa,-z PLASTELINY?

Strzelamy plastikiem i niektóre airsoftowe lufy mają np. powłoki z teflonu dla zmniejszenia tarcia. Tylko że ten teflon na metalowych kulkach długo nie pożyje.

A powłoka w formie jakiejś chemii nakładanej do środka lufy będzie pewnie miała niską żywotność. Do tego nałożenie jej równomiernie będzie trudne (czyli drogie), a bez tego celność spadnie. Jak jeszcze do tego będzie zbierała brud, to już w ogóle kaplica.

Link to post
Share on other sites

Przy metalowych kulkach to kulki się warstwuje powłoką ,właściwie to się samo robi dając 2-3krople na 1000 kulek i długo bełtajac.na plastikowe tego nie mozna gdyz hop nie podkreci albo niedostatecznie podkreci ,poprostu kulki sie zachowuja jak pestki z czeresni (mozna strzelac z rąk)osobiscie plastikowe też warstwuje ale nie posiadam hopa ani innego systemu podkrecania kulek.

Life natomiast najpierw kropelka z wacikiem na mokro a później kilka razy na sucho.

Właściwie to temat należało by zamknąć,nic nikomu na siłę.moge mieć jedynie satysfakcję z czegoś( kaliber bb 6mm)wiatrówka krótka zrobiona z pistoletu ASG.A tym czasem przechodzę na Level wyżej już zamówiłem wiatrówke długą złamaną 5,5mm.

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...

Szczerze wątpię że będzie zainteresowanie takimi kulkami. Po pierwsze, niewielu z Nas (choć pewnie kilku się znajdzie) używa swoich replik do rekreacyjnego strzelania do celów typu tarcza czy butelka. Po drugie, w większości repliki nie mają dostatecznych osiągów żeby skutecznie wykorzystać masę takiej kulki, a jeśli mają to są to tłusto wykokszone potwory, w tuning których właściciele włożyli dużo pieniędzy i nie będą chcieli sobie rysować lufy metalową kulką (którą i tak nie mogą strzelać do ludzi).

 

No i na deser muszę napisać że są repliki, które wykorzystując plastikowe kulki potrafią rozbić butelkę z grubego szkła z odległości 15m, przestrzelić na wylot wiadro budowlane (puste) z 5m czy wbić kulkę w sklejkę na 50m. I to stosując się do ogólnie przyjętych, zdrowych limitów mocy.

 

moja cymka 028 rozpindala szklane flaszki po krupniku w pył

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...