Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Czy przerobię ELAR MA1 na...


Recommended Posts

Powitać. Powiedzmy że chcę kupić taką "plujkę" https://gunfire.pl/p...html#tabs_58676 (Ta firma podobno jest ok i full metal) :icon_smile: A chciałbym przerobić ją , na coś podobnego do tego : https://zapodaj.net/...1b6991.png.html czy jest to skomplikowane, ile mniej więcej kosztuje itp???. A i czy da się odkręcić tę staroświecką muszkę i osłonę lufy w ogóle.??? Może i głupie zapytanie ale nowy jestem jak widzicie (choć nie taki młody ) :icon_razz2:

Link to post
Share on other sites

Mam ten front co szukasz, fajny sprzęt (to nie oferta handlowa). Firma to madbull. Chodzi po ok. 100-120$, w Polsce raczej średnio dostępny - i to od dawna, bo cena niezaktualizowana w kilku sklepach. Od razu powiem, że jak ma wyglądać bajerancko to nie bierz tanich frontów, bo są obrzydliwe. Tak samo z kolbami - licz, że lepiej brać trochę drożej niż te odpustowe za 50-80zł.

 

Madbull Daniel Defense MK18 9.5", lufka krótsza z tego co widzę (może lepiej pomyśl o kupnie karabinku z krótką lufką? - sama lufka będzie miała ok. 30cm bez tłumika płomienia), niski blok gazowy.

 

Myślę, że konwersja na w miarę dobrych częściach będzie kosztować ok. 800-1000zł. Zwłaszcza, że pewnie lufę skrócisz, przyrządy celownicze, puszkę, rączkę, kolimator kupisz itp.

 

Nie zapomnij też o kluczu do m4, bo mocowanie tego frontu wymaga mocnego przykręcenia nakrętki, pod którą masz kawałek sprężyny. Nie widzę przykręcania tego bez klucza. Całość konwersji będzie raczej szybka.

 

Niemniej wybrałeś bardzo fajną konstrukcję. Pochwal się jak zrobisz ;-).

 

Edit.

 

Kolega, masz takie coś: https://gunfire.pl/product-pol-1152209800-Replika-karabinka-ELAR-MARK-18-MOD1-Platinum-Version.html nie będziesz miał kombinatoryki. Po prostu pomalujesz.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

"Myślę, że konwersja na w miarę dobrych częściach będzie kosztować ok. 800-1000zł. Zwłaszcza, że pewnie lufę skrócisz, przyrządy celownicze, puszkę, rączkę, kolimator kupisz itp." Szybko odechciało mi się konwersji.... 800-1000 Jezu..to tyle kosztuje ?

Link to post
Share on other sites

Zobacz link - wyjdzie taniej jak kupisz ten model co chcesz (tj. ten z tym frontem, kolbą i przyrządami) i po prostu dodasz koli, puszkę i chwyt.

 

Wyszło drogo, bo kupujesz m4 i je całkowicie zmieniasz. Samo body z prowadnicą zostaje. Dlatego lepiej kup ten model co szukasz, a nie przerabiaj od początku. Za dodatkowe 400zł masz go na gunfire. Dodatkowo wg. opisu ma lepsze flaki.

 

Jak się uprzesz na opcje przeróbki tej m4 za 900zł to przykładowe ceny, w miarę ładnych części to:

Front madbulla ok. 300-400zł

Kolba z 120-200zł

Przyrządy celownicze - i tu pewnie rynek wtórny by poratował.

 

No a to przecież nie koniec.

 

No chyba, że robisz budżetowo, ale to trochę igranie z ogniem.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

"Myślę, że konwersja na w miarę dobrych częściach będzie kosztować ok. 800-1000zł. Zwłaszcza, że pewnie lufę skrócisz, przyrządy celownicze, puszkę, rączkę, kolimator kupisz itp." Szybko odechciało mi się konwersji.... 800-1000 Jezu..to tyle kosztuje ?

 

O panie, 1k PLN to jest raczej plan minimum :D

 

Po kosztach, to i specna i e&l robią gotowe mk18. Robi je też G&P. Jednakże najlepiej zrobić kupując poszczególne części osobno, ale to rzeczywiście wychodzi dużo drożej.

Link to post
Share on other sites

Własnie kończę budować mk18 mod 1 zabudżetowanego na 3k zł. Twój plan zakłada zrobienie czegoś markopodobnego a nie repliki.

-Brak właściwych oznaczeń

-Zła kolba

-Brak właściwego bloku gazowego

-Zły profil i długość lufy

-Niewłaściwie przyrządy celownicze

-Brak tylnego ucha zawieszenia

Najlepiej jednak od razu zrób tak jak radzi kolega Mikadorus, kup tego gotowego "mk18" wyjdzie o niebo taniej.

Link to post
Share on other sites

Kup MK18 E&L po prostu. Wersję platinum polecam. Ma stalową lufę zewnętrzną, czego nie mają te z poprawnymi blokami gazowymi i z oznaczeniami ;) kąt i szerokość chwytu pistoletowego też jest większa niż w oryginale, ale tego nie przeskoczysz, bo silnik. Więc nie przejmuj się i bierz dobrze wykonanego gotowca. To przede wszystkim ma strzelać i dostarczać frajdy Tobie plus być na tyle wytrzymałe, że nie ma strachu jak zaliczysz glebę.

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Cinek nie odbierz tego że się nabijam czy coś, ale do wyboru masz tylko dwie opcje:

- ten który ci się podoba

- ten na który cię stać

 

Opcja trzecia znaczy "podoba się i na niego cię stać" to już wyższa szkoła jazdy i potrzeba na nią dużo kasy.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...