Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Dobra snajperka z tuningiem


Recommended Posts

Witam byłem na 4 spotkaniach ASG próbując się w roli snajpera.Poszukuje dobrej snajperki z możliwością TUNINGU.Słyszałem dużo złego na temat green gas.Zastanawiałem się równiesz nad konwersją mancrafta. Prosiłbym o replikę z możliwością wymiany kolby coś tego typu https://gunfire.pl/product-pol-1152204758-Replika-karabinu-snajperskiego-MB4411D-UPV-z-luneta-i-dwojnogiem.html Pierwszy mój wybór padł na mdt tac21 ale z powodu braku możliwości tuningu do większego zasięgu i precyzji zrezygnowałem.Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Link to post
Share on other sites

Hej!

 

Ten temat nie specjalnie nadaje się do tego subforum.

To są pytanie, na które można znaleźć odpowiedzi ale niekoniecznie tu.

 

Odpowiadając (ogólnikowo);

- GG ma kilka wad ale też kilka zalet. Więcej znajdziesz w zielonych. Ja używam takich snajp. Trzech.

- Nie ma doskonałych pod każdym względem napędów.

- wybór kolby to kwestia trzeciorzędna. Pierwszą, jest określenie w jaki sposób chcesz grać jako snajper. W sensie czy z bardzo daleka i bardzo żadko strzelając czy dynamicznie, gdzie większa szybkostrzelność będzie konieczna. Od tej odpowiedzi będzie zależał wybór repliki pod względem napędu (spring, gaz, AEG). Również istotne jest określenie, czy snajpienie zimą też Cię interesuje. Bo GG nie lubi zimy. Ale zimy nie lubią także gumki HU gdy oczekujemy od nich właściwego podkręcenie pierwszej kulki po godzinie lub więcej stygnięcia na mrozie. Itp. Itd..

 

Dopiero wówczas będziesz mógł wybrać model repliki, który Ci się podoba, w tym taki z kolbą marzeń.

 

Pozdrawiam,

Lambert

Edited by Lambert
Link to post
Share on other sites

Spróbuj poszukać jakichś informacji o tej replice w dziale o karabinach wyborowych.

Ja jej nie miałem. Tylko oglądałem w sklepie.

 

W kwestii konwersji mancrafta, podobnie - były opisywane dość szeroko.

 

Ze swej strony mogę tylko podpowiedzieć, że moje doświadczenia z ARESem nie jest najlepsze.

Pomiając kwestie zewnętrzne, takie jak zastosowane materiały ale także to, że ichni MSR wygląda po prostu inaczej niż MSR (zupełnie jakby to była jakaś wariacja na temat MSRa..) to sposób zaprojektowania komory HU, czyli jednego z kluczowych elementów każdej repliki, którą chcemy wykorzystać w roli snajpy, jest taki sobie - oględnie mówiąc.

 

Temat wyboru repliki, w tym wyboru napędu, musisz przerobić samodzielnie.

Jest dużo wątków na ten temat. Co więcej, skoro celujesz w springi to może nie warto je konwertować na gas?

Ten Mancraft cały, nie zaoferuje wyższych osiągów, przecież.

Do tego, po za uszczupleniem kieszeni, będziesz jeszcze poowijany wężykami ze złączkami do butli, którą też będziesz musiał gdzieś wetknąć.

 

Pozdrawiam,

Lambert

Edited by Lambert
Link to post
Share on other sites

Spróbuj poszukać jakichś informacji o tej replice w dziale o karabinach wyborowych.

Ja jej nie miałem. Tylko oglądałem w sklepie.

 

W kwestii konwersji mancrafta, podobnie - były opisywane dość szeroko.

 

Ze swej strony mogę tylko podpowiedzieć, że moje doświadczenia z ARESem nie jest najlepsze.

Pomiając kwestie zewnętrzne, takie jak zastosowane materiały ale także to, że ichni MSR wygląda po prostu inaczej niż MSR (zupełnie jakby to była jakaś wariacja na temat MSRa..) to sposób zaprojektowania komory HU, czyli jednego z kluczowych elementów każdej repliki, którą chcemy wykorzystać w roli snajpy, jest taki sobie - oględnie mówiąc.

 

Temat wyboru repliki, w tym wyboru napędu, musisz przerobić samodzielnie.

Jest dużo wątków na ten temat. Co więcej, skoro celujesz w springi to może nie warto je konwertować na gas?

Ten Mancraft cały, nie zaoferuje wyższych osiągów, przecież.

Do tego, po za uszczupleniem kieszeni, będziesz jeszcze poowijany wężykami ze złączkami do butli, którą też będziesz musiał gdzieś wetknąć.

 

Pozdrawiam,

Lambert

 

Cała idea z wężykami i butlą na plecach mi się nie podoba , ale przemyślałem to wszystko i jest opcja schowania tego w kolbie snajperek , bądź doczepienia na zasadzie latarki po boku czy coś .Z tego co widziałem to bodajże Youtuber Novritsch oferuje u siebie w sklepie tuning kit do ares msr. Pomijając to to 1 mój wybór padł na mdt tac21 , ale niestety jest tam green gas i nie ma możliwości większego rozbudowania tej repliki.

Edited by kim9988
Link to post
Share on other sites

Na temat Mancrafta wiem za mało by się wypowiedzieć z przekonaniem.

 

Napisz w tej sprawie do Mendiego. Np. PW.

On tu moderuje - ale tylko wtedy gdy mu internet w Bieszczady dowiozą.. ;)

 

Natomiast, w kwestii snajp napędzanych GG troche wiem.

Mają, oczywiście swoje wady, w tym dwie podstawowe:

- źle tolerują niskie temperatury (ale nie tak źle jak GBBR czy nawet klamki) oraz

- powtarzalność w dużej mierze zależy od wielkości magazynka (pojemność zbiornika GG).

Za to, nie ma potrzeby wykonania tunningu tzw. "mocowego" bo te repliki w stocku wypluwają kulki z prędkością 570-580 fps.

 

Zatem, koszt snajpy na GG np. Tanaki zamyka się wydatkiem związanym z zakupem repliki.

Oczywiście, lunete z montażem warto dokupić. To jest ogromna zaleta. Nawet luf w nich nie wymieniłem bo są celne.

Dodam, że mam swego rodzaju schizę na punkcie powtarzalności i celności.

 

Ale trzeba pamiętać o ograniczeniach.

 

Ogólnie, sprawa z napędami wygląda mniej więcej tak:

- SPRING: najlepszy zasięg i powtarzalność oraz niewrażliwość na niską temperatuę ale za to siłowanie się z zamkiem i trochę dłubania, żeby było fajnie,

- GG: dobry zasięg i niska cena ale wrażliwość na niską temperaturę i spadek osiągów na końcówce gazu w magu,

- AEG: dobry zasięg i dobra powtarzalność ale okupione sporym nakłądem pracy i pieniędzy, żeby to-to latało..

- HPA: dobry zasięg i dobra powtarzalność bez wpływu temperatury ale trzeba to popodłączać i zasilać z zewnątrz bo do kolby sensowna butla chyba nie mieści się. Też tanio nie będzie.

 

Pozdrawiam,

Lambert

Link to post
Share on other sites

Na temat Mancrafta wiem za mało by się wypowiedzieć z przekonaniem.

 

Napisz w tej sprawie do Mendiego. Np. PW.

On tu moderuje - ale tylko wtedy gdy mu internet w Bieszczady dowiozą.. :icon_wink:

 

Natomiast, w kwestii snajp napędzanych GG troche wiem.

Mają, oczywiście swoje wady, w tym dwie podstawowe:

- źle tolerują niskie temperatury (ale nie tak źle jak GBBR czy nawet klamki) oraz

- powtarzalność w dużej mierze zależy od wielkości magazynka (pojemność zbiornika GG).

Za to, nie ma potrzeby wykonania tunningu tzw. "mocowego" bo te repliki w stocku wypluwają kulki z prędkością 570-580 fps.

 

Zatem, koszt snajpy na GG np. Tanaki zamyka się wydatkiem związanym z zakupem repliki.

Oczywiście, lunete z montażem warto dokupić. To jest ogromna zaleta. Nawet luf w nich nie wymieniłem bo są celne.

Dodam, że mam swego rodzaju schizę na punkcie powtarzalności i celności.

 

Ale trzeba pamiętać o ograniczeniach.

 

Ogólnie, sprawa z napędami wygląda mniej więcej tak:

- SPRING: najlepszy zasięg i powtarzalność oraz niewrażliwość na niską temperatuę ale za to siłowanie się z zamkiem i trochę dłubania, żeby było fajnie,

- GG: dobry zasięg i niska cena ale wrażliwość na niską temperaturę i spadek osiągów na końcówce gazu w magu,

- AEG: dobry zasięg i dobra powtarzalność ale okupione sporym nakłądem pracy i pieniędzy, żeby to-to latało..

- HPA: dobry zasięg i dobra powtarzalność bez wpływu temperatury ale trzeba to popodłączać i zasilać z zewnątrz bo do kolby sensowna butla chyba nie mieści się. Też tanio nie będzie.

 

Pozdrawiam,

Lambert

 

Jeśli chodzi o koszta to jestem w stanie wydać do 4 baniek , tylko ciężko ze znalezieniem czegoś co odpowiadałoby mi .. :D

Link to post
Share on other sites

Czterech baniek nie wydasz - napewno!

 

Kumpel robi G28 VFC za bodajże 6,5k. Czekam na nowy sezon na pewną modyfikację M&P15 i jeśli podsumować to też tyle wychodzi.

 

Przy tym budżecie, jeśli kolega chce markowe body... i do tego jakieś wyszukane to bym skupił się na spring/AEG.

 

Będę robił niedługo swoją konwersję i za sam silnik, reduktor, butle, lufę (bo niestety jako snajper wydasz na nią sporo) to wyjdzie prawie cały budżet kolegi. No chyba, że będzie to mancraft/valken v12.

 

 

Można też zrobić tuning stopniowy:

 

Kupić fajnie wyglądającą replikę z gb v2/3. Kupić porządną lufę PDI, lunetę, lekki tuning mocowy... i dozbierać na konwersję HPA.

Link to post
Share on other sites

Nie chodzi o drobne. Cztery bańki, kurdę.. :icon_wink:

 

W każdym razie, za tę kwotę można już powalczyć.

VFC zewnętrznie daje radę a nwet bywa ładne. G28 nie miałem.

Przyznam jednak, że wizualnie jest bardzo atrakcyjne.

Inna sprawa, że VFC jest za drogie jak na swoją jakość. Ale tu jeszcze jedna uwaga; to napewno będzie bardzo ciężka replika, tym bardziej na konwersji HPA.

Kiedyś miałem długie 417.

Poniechałem ze względu na niewygodę. Oczywiście, to subiektywne wrażenie i zależy zapewne od sposobu i rodzaju gry - ja się dużo ruszam. Mam jeszcze PSG-1, które jest jeszcze większe i jeszcze gorsze pod względe ergonomi ale z nim nie trzeba nawet grać - wystarczy pokazać w respie. :icon_wink:

 

Pomijając estetykę, główny zarzut do HK-417/G28 to brak ergonomi, szczególnie z magazynkami i monstrualnym frontem.

 

Pozdrawiam,

Lambert

Edited by Lambert
Link to post
Share on other sites

Nie chodzi o drobne. Cztery bańki, kurdę.. :icon_wink:

 

W każdym razie, za tę kwotę można już powalczyć.

VFC zewnętrznie daje radę a nwet bywa ładne. G28 nie miałem.

Przyznam jednak, że wizualnie jest bardzo atrakcyjne.

Inna sprawa, że VFC jest za drogie jak na swoją jakość. Ale tu jeszcze jedna uwaga; to napewno będzie bardzo ciężka replika, tym bardziej na konwersji HPA.

Kiedyś miałem długie 417.

Poniechałem ze względu na niewygodę. Oczywiście, to subiektywne wrażenie i zależy zapewne od sposobu i rodzaju gry - ja się dużo ruszam. Mam jeszcze PSG-1, które jest jeszcze większe i jeszcze gorsze pod względe ergonomi ale z nim nie trzeba nawet grać - wystarczy pokazać w respie. :icon_wink:

 

Pomijając estetykę, główny zarzut do HK-417/G28 to brak ergonomi, szczególnie z magazynkami i monstrualnym frontem.

 

Pozdrawiam,

Lambert

PSG-1 hmm też sie zastanawiamłem , oglądałem , skoro masz to możesz polecić ?, czy raczej nie ?? Da się tam zamontować szynę z przodu ?

Link to post
Share on other sites

Z przodu, czyli gdzie?

 

Pod frontem jest montaż do którego są dedykowane szyny RIS.

Cały front też można wymienić na "orisowany" - choć nie wiem po co?

Są też dedykowane szyny na górną część korpusu, na których można montować dowolną optykę - zamiast tej standardowej na nietypowym montażu.

 

Tylko, czy wtedy PSG będzie nadal wyglądał jak PSG..?

 

Czy warto polecić?

Oczywiście, to jest jedyna replika tej giwery. W dodatku to Marui.

Ale gruby upgrade czeka każdego entuzjastę PSG.

Bez wątpienia.

 

Pozdrawiam,

Lambert

Link to post
Share on other sites

Z przodu, czyli gdzie?

 

Pod frontem jest montaż do którego są dedykowane szyny RIS.

Cały front też można wymienić na "orisowany" - choć nie wiem po co?

Są też dedykowane szyny na górną część korpusu, na których można montować dowolną optykę - zamiast tej standardowej na nietypowym montażu.

 

Tylko, czy wtedy PSG będzie nadal wyglądał jak PSG..?

 

Czy warto polecić?

Oczywiście, to jest jedyna replika tej giwery. W dodatku to Marui.

Ale gruby upgrade czeka każdego entuzjastę PSG.

Bez wątpienia.

 

Pozdrawiam,

Lambert

 

Właśnie chodziło mi o orisowanny front , to kwestia gustu , jakoś bardziej mi się podoba. Gruby upgrade , gdybym się zdecydował i chciał robić to w o jakiej kwocie mówimy ? Bo może to będzie ta replika , tylko ten front wtedy bym wymienił sobie : D

Link to post
Share on other sites

Front RIS (czy RAS?) robi G&G:

- http://arniesairsoft.../07/image60.png

 

Występuje chyba w dwóch wariantach.

Ja miałem ten z powyższego linku.

 

Również górną szynę i inne akcesoria do PSG-1 robi G&G, w tym metalowy korpus - bo, uwaga, PSG-1 ma plastikowy w stocku! Wymiana korpusu wg mnie jest niezbędna bo to długa replika a lufa dokręca się do korpusu.

 

Tu masz linka ze zdjęciami PSG-1 z frontem oraz szyną górną od G&G:

- http://hazimecyan.mi...jp/e129999.html

 

I moja uwaga do linka powyżej;

Najgorsze nie jest to, że PSG-1 z tym frontem już nie wygląda rasowo i przypomina jakieś G3 na sterydach, to jeszcze w zamian za bardzo dobrą kopię lunety oryginalnej, w którą Marui wyposaża tę replikę, zamontował dziamdziak jakąś nędzę - w dodatku, na śmiesznym montażu. Że o tych szelkach na kolbie nie wspomnę.. :icon_wink:

 

Zestaw upgrade'owy do PSG-1 robi Systema.

Są, o ile dobrze pamiętam, dwa pakiety (do wyboru). Nie jest to tanie.

Lufę wewnętrzną, oczywiście, należy wymienić na precyzyjną. Możliwie najlepszą.

 

Silnik HPA napewno wejdzie.

W moich czasach, kiedy to robiłem, nie było czegoś takiego jak silniki HPA.

Ale tu wiadomo - wężyki..

 

 

Pozdrawiam,

Lambert

Edited by Lambert
Link to post
Share on other sites

Front RIS (czy RAS?) robi G&G:

- http://arniesairsoft.../07/image60.png

 

Występuje chyba w dwóch wariantach.

Ja miałem ten z powyższego linku.

 

Również górną szynę i inne akcesoria do PSG-1 robi G&G, w tym metalowy korpus - bo, uwaga, PSG-1 ma plastikowy w stocku! Wymiana korpusu wg mnie jest niezbędna bo to długa replika a lufa dokręca się do korpusu.

 

Tu masz linka ze zdjęciami PSG-1 z frontem oraz szyną górną od G&G:

- http://hazimecyan.mi...jp/e129999.html

 

I moja uwaga do linka powyżej;

Najgorsze nie jest to, że PSG-1 z tym frontem już nie wygląda rasowo i przypomina jakieś G3 na sterydach, to jeszcze w zamian za bardzo dobrą kopię lunety oryginalnej, w którą Marui wyposaża tę replikę, zamontował dziamdziak jakąś nędzę - w dodatku, na śmiesznym montażu. Że o tych szelkach na kolbie nie wspomnę.. :icon_wink:

 

Zestaw upgrade'owy do PSG-1 robi Systema.

Są, o ile dobrze pamiętam, dwa pakiety (do wyboru). Nie jest to tanie.

Lufę wewnętrzną, oczywiście, należy wymienić na precyzyjną. Możliwie najlepszą.

 

Silnik HPA napewno wejdzie.

W moich czasach, kiedy to robiłem, nie było czegoś takiego jak silniki HPA.

Ale tu wiadomo - wężyki..

 

 

Pozdrawiam,

Lambert

 

Mógłbyś podesłać link do zakupu owych części , bo nie mogę znaleźć : D

 

kurde , ale czy zamawiając z evike.com nie doliczą mi cła czy coś ... ?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...