Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Mięso armatnie, czyli Cześć, jestem tu nowy :)


Recommended Posts

Cześć pracy!

 

Mam na imię Wojtek i nie piję od...

 

ups, nie to forum :icon_smile:

 

Tak czy inaczej z braku działu "Przedstaw się" zaczynam tutaj.

 

Jestem Wojtek, jednak znajomi wołają mnie "aramis" (pisownia z małej jest umyślna), taką ksywę dostałem w bractwie rycerskim i tak już zostało.

 

Powoli skrada się w moją stronę "wiek średni", więc szukam czegoś żeby pokazać sobie że jeszcze nie tak blisko do katafalku :icon_smile: Rycerstwo zajmowało za dużo czasu, za dużo też toksycznie "ultra" ludzi tam weszło i przestało mnie to wszystko bawić. ASG wygląda na bardziej tolerancyjne środowisko więc postanowiłem tutaj spróbować.

 

Żeby nie było OT, proszę ewentualnie o poradę dot. sprzętu.

Repliki na początek dwie: AGM003 (bo tania) i cymoglock (bo tryb auto).

Co do ochrony, to podobają mi się gogle Bolle Ballistic Clear PC AS/AF X90PSI https://www.militari...4.xml?cat=1839. Jakoś bardziej mnie przekonują niż okulary (może po prostu jestem paranoikiem, ale oczy to oczy). Do nich zamierzam nosić maskę siatkową bat/stalker (zęby mam krzywe i dziurawe, ale wolę mieć takie niż nie mieć wogóle).

I tu pytanie - czy gogle i maska nie będą o siebie zawadzać? Ktoś próbował takiego zestawu?

 

Resztę gratów sobie ogarnę (mundur wz93 mam, do tego glany i patrolówka na początek starczy).

Link to post
Share on other sites

Jak cię bawiło rycerstwo, to może zainteresujesz się airsoftem historycznym (ASH)? Bez obaw, to nie rekonstrukcja. Nikt tutaj nie wytyka niekoszernych elementów. Towarzystwo na medal, bez spin i terminatorki. Czasu wiele nie zajmuje, bo imprez jest kilka rocznie, tyle że trzeba jeździć po całej Polsce.

Link to post
Share on other sites
Repliki na początek dwie: AGM003 (bo tania) i cymoglock (bo tryb auto).

Za ich łączną cenę masz Galaxy G5, który połączy obie ich cechy - tani, auto, nada się do CQB.

Albo dorzuć około 60 PLN - ceny różnią się między sklepami - i masz RK-01 z plastikowymi okładzinami, który już nada się do lasu.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za opinie, jednak wybaczcie, ale nie posłucham. Klamka będzie, bo... taki mam kaprys :) Podoba mi się jako zabawka.

 

Co do długiej do lasu to jeśli złapię bakcyla, to będę celował w coś około 1k+ złotych, co będzie warto tuningować/doinwestować. Ale to za jakiś czas.

 

Póki co prosiłbym jeszcze o info odnośnie zestawu gogle + maska. Będzie to razem pasować?

P.S.

Nie noszę okularów, więc utrudnień przy goglach nie ma.

Link to post
Share on other sites

Zobacz gogle revision desert locust na armyworld.pl ja używam z maską ale trzeba ją odpowiednio zmodyfikować żeby było wygodnie, na filmiku wszytko co i jak.

Ja nie przyklejałem maski do gogli tylko przyczepiłem na trytytkach dobrze trzyma a w razie potrzeby można rozłączyć. Dodam, że próbowałem z maską i goglami na różne sposoby i ten jest najwygodniejszy.

https://gunfire.pl/p...FAST-Szara.html

Są jeszcze takie maski łatwiej się z nimi złożyć do kolby ponieważ z boku mają materiał zamiast metalowej siatki, możesz z nimi pokombinować.

PS Też ci poradzę kupić giete jg, ak bojca albo cm028 a jak się wkręcisz to dopiero cymogloka. Agm może bardzo zniechęcić do asg.

Edited by Paweł130
Link to post
Share on other sites

Przy dzisiejszych stokowych 400+ efpeesach z 003ką łatwo nie będzie. Nawet w cekubie. Chyba że mierzysz w spring party. Cymoklamka też zabawka super ale z pełnowymiarowym aegiem szans nie da. Naprawdę sensownie będzie poszukać na początek jakiejś gietki czy kałaszka. Choć na chcenie rady nie ma, musi samo przejść :icon_mrgreen:

 

W temacie gogli to spokojnie da się je dopasować do maski. Problemem będzie tylko twoja fizjologia (te gogle parują). Dlatego mimo że droższe lepiej się sprawują Bolle x800 lub x1000 albo wspomniane przez Pawła Locusty.

Link to post
Share on other sites

aramis, dziwne, bo sam jestem świeży, a mogę Ci podpowiedzieć.

Maska i gogle moim zdaniem razem nie grają. Ja tu widzę dwie sensowne, tanie opcje. Albo gogle + np. szalokominiarka, tudzież inna osłona twarzy, albo (czego sam używam) okulary + maska. Moje rozwiązanie jest do poprawy, bo utrudnia celowanie (mam kopię maski stalker v3). Jeśli jednak maska, to już Ci podali stalkera evo.

 

Kwestia numer 2. Replika. Chłopaki dobrze Ci radzą. Piszę to jako posiadacz AGMa. Ja po jednej strzelance czułem niedosyt, ze względu na poziom repliki. Znaczy, AGM jest super (nawet jeśli u mnie po regulacji hopka co piąta kulka leci prosto), ale to, czym dysponowała reszta to zupełnie inna liga. Cyma 28 to już był kosmos. Aleee. Paradoksalnie rzecz biorąc bawiłem się rewelacyjnie, a sama gra była szalenie wymagająca, co poczytuję na plus. Ale od razu chciałem więcej, więc JG103 jest w drodze.

 

Edited by Cinmar
Link to post
Share on other sites

Przejechałem się dziś do stacjonarnych militariów w Katowicach pomierzyć i pomacać i... wychodzi na to, że jestem jakiś niewymiarowy.

Gogle które sobie upatrzyłem gniotły w nos. Z kolei X800 były totalnie z szerokie - mogłem wsadzić mały palec pod nie od strony skroni. No i też lekko w nos uwierały.

Szczęśliwie Bolle Pilot okazały się w sam raz. Tu jednak mam pytanie - czy wersja Platuinium Coating https://www.militari...ocsp_p82656.xml (przydymiona szyba) ma sens? Wydaje mi się że w którymś poradniku przyciemniane szkła były odradzane. Z drugiej strony w opisie gogli stoi jak byk, że są też OK w słabym oświetleniu. Używał ktoś?

Link to post
Share on other sites

Z przydymionymi wizjerami jest problem w budynkach, w lesie, czy wszędzie tam gdzie następują szybkie zmiany natężenia światła lub dużo cieni. Ale to też kwestie osobnicze. Ja akurat używam Uvexów I-vo i uwielbiam bursztynowo brązowe wizjerki, a dymnych nie trawię.

Trzeba niestety włożyć szkiełka na buźkę i sprawdzić, innej możliwości nie ma.

Link to post
Share on other sites

uwielbiam bursztynowo brązowe wizjerki, a dymnych nie trawię.

Racja, miałem kiedyś do samochodu bursztynowo-miodowe okulary - genialnie wyciągały kontrast we mgle czy przy szarówce.

 

Co do sprawdzenia na sobie - w sklepie ciężko o ciemne miejsce (w internecie tym bardziej), dlatego pytałem o te konkretne gogle. Może ktoś ma i podzieli się wrażeniami. A kupować w ciemno (bo w opisie stoi że są fajne) nie chcę.

Chyba jednak bezpieczniej na początek będzie kupić przezroczyste.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...