Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Amunicja i siła (CM.028)


Recommended Posts

Witam , jestem nowy na tym forum ale mam nadzieje że pozostane tu na dłużej :)

 

Moje pytanie dotyczy Cymki 0.28 bo to chyba na nią się zdecyduje jako totalnie początkujący w dziedzinie asg . Więc po 1 . Czy w tym modelu można strzelać także pociskami z twardszego i cięższego materiału (stalowe, metalowe coś w rodzaju śrutów) ? I po 2 czy moc tej repliki wystarczy np . na przestrzelenie aluminiowej puszki ?

 

Dziękuje z góry za odp.

Link to post
Share on other sites

Jaskółczy ogon odpada, bo nie ma montażu. Jak wkręcisz montaż to prawdopodobnie pęknie ci body. Są jeszcze szyny na "dekiel", albo dekle z szyną ale nie wiem czy są one kompatybilne z 028.

 

Moim zdaniem nie warto inwestować w nią więcej kasy. Cyma to "ok" replika żeby spróbować co to te ASG, pobiegać sezon i sprzedać.

Link to post
Share on other sites

Jak zmienisz gumkę Hop- Up (np. Guardera, G&G), wówczas podnoszą się parametry lotu kulki. Leci dalej i stabilniej. Na początek sugeruję kulki o wadze 0,25 g. Jeśli masz 400 fps i więcej możesz śmiało próbować kulek 0,28 g. Będą leciały stabilniej choć minimalnie bliżej. Gdy "podkręcisz" Hop-Up' a może się okazać, że kulki cięższe będą leciały nawet dalej w stabilnym locie, od lżejszych. Chodzi o to by dobrać wagę kulek do ilości fps i tego jak mocno Hop-up podkręca kulki. Jeśli do np 360-370 fps dasz kulki 0,28 może się okazać, że będą zbyt ciężkie. A przy 430 fps kulki 0,25 g będą na końcu lotu "szalały" na prawo i lewo, w górę i dół i nie będziesz mógł trafić w przeciwnika. Czyli dobra gumka i 0,25 g na początek powinny być akurat :)

A tutaj szyna do samodzielnego montażu (wiertło, śrubka itd). Widziałem, że siedziała ładnie w cm.028.

http://azteko.pl/cyma-szyna-montazowa-do-ak-beryl-tantal-p-104.html

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...