Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Nowy, ale stary - wybór mojej pierwszej repliki


Recommended Posts

Witam! Piszę z prośbą o pomoc, z racji iż nie mam dostępu już do nowego sprzętu ASG, a przez kilka lat się sporo zmieniło. Jestem tak na dobrą sprawę użytkownikiem (a właściwie czytelnikiem) od dobrych kilku lat. Asg interesuję się też od dłuższego czasu i uczestniczyłem na strzelankach, jednak nigdy nie miałem swojej repliki (prócz jakiegoś złomu, którego użyłem na 1 strzelance i sprzedałem).

 

Otóż tak. Mam za sobą kilkanaście o ile nie kilkadziesiąt godzin czytania na temat replik, jednak od czasu kiedy to czytałem repliki się diametralnie zmieniły. Większość z nich nawet nie ma, zostały wprowadzone nowe wersje + wyszło tyle nowych rzeczy i ceny się pozmieniały, że nie mam pojęcia w co celować.

 

Wymagania:

-Nie chcę kałacha, a jak już to coś typu 103 lub 74 ALE bez "drewna". Czyli czarne okładziny,

-Wytrzymała, żeby te 430-450fps (po tuningu) dała radę "zdrowo" pociągnąć,

-Stock może być słaby,byle by dało się to tuningować (i żeby części był dostępne!! :D),

- mile widziany system wymiany sprężyny :)

- Wolałbym unikać ZnAl'u, ewentualnie w małych porcjach albo części, które można wymienić lub mało istotne elementy.

 

Budżet to 800 zł (wiem, wszędzie ZnAl), ale mogę naciągnąć do 1000 jak coś fajnego by się trafiło.

Czy moje wymagania są wysokie za ten budżet? Nie. Nie popadam w paranoje, że musi to być pancerniak ze stali z idealnym interiorem, który się miodnie tuninguje. Wypośrodkujmy wymagania i będzie cacy :) Bardziej zależy mi na tym, żeby dało się go sensownie tuningować, niż żeby był dobry w stocku.

 

Z takich moich propozycji to była by L85a1 od ARMY, która kosztuje 700zł

Myślałem też o m14 od cymy ale trochę o niej głucho i nie wiem jak z jakimś upgrade czy dostępnością części.

 

Można dawać droższe propozycje, bo zaraz czarny piątek i może coś będzie, także grupy replik, na które warto zwrócić uwagę mile widziane.

 

Błyszczące plastiki nie przeszkadzają, byle by nie były kruche, pokryję sobie plastik gumą lub pomaluję :)

 

Z góry bardzo Wam dziękuję i serdecznie pozdrawiam.

 

@PS lubię spędzać czas na majsterkowaniu, może się przyda :D Oraz w przypadku gdy stwierdzicie, że 700 za l85a1 od ARMY to dobra cena to ją chwycę od razu.

Link to post
Share on other sites

Coś mi się o uszy obiło, że ktoś narzekał na L85 właśnie od Army, ale w życiu w ręku nie miałem, tym bardziej nie użytkowałem, więc to tylko taki komentarz.

 

RK od Boyi zasadniczo poleca się każdemu początkującemu. Jak sam mówisz w paranoję pancerności nie popadasz, więc pomysł całkiem dobry.

 

Szybka wymiana sprężyny? Nowsze M4 Specny. Tylko, wydaje mi się, że te w tym systemie oscylują w granicach 1000 zł.

Link to post
Share on other sites

Jak nie kupię l85 za te 700 zł (nie wiem czy warto) to zaczekam na czarny piątek. - Wiem, że niektórzy narzekają, bo z każdą sztuką trzeba dojść do ładu, lecz jestem w stanie się tego podjąć, bo jest raczej rzadko spotykaną repliką co by mnie ucieszyło.

A jak ze specnami teraz? Słyszałem, że było mnóstwo jaj z budową replik. Brak osiowości i tym podobne.

Byłbym wdzięczny za podpowiedzi czy mam patrzeć na jakiś konkretny model czy też na rodzinę/grupę danej firmy :icon_smile:

 

A! Biegać mam zamiar z 400-450 zależnie od repliki :icon_smile:

Może Socom gear pws m4 diablo?

POMOCY :(

Edited by neckol
Link to post
Share on other sites

Polecam z całego serduszka UAR'a od apsa. WYwarzony, dość lekki, magi od m4, system szybkiej wymiany sprężyny, łatwy tuning, tani bo ok.570 zł. Jest o nim temat, jest tam parę porad ode mnie. Polecam tylko co najwyżej batkę zmienic na lipo, wymienić może gumkę i opóźniacz zamontować. I jest miodzio replika. Fejm na strzelankach gwarantowany :P

Link to post
Share on other sites

Jak f2000, tar i inne mi się podobają, to UAR wygląda jak wielki plastikowy odlew. Bez urazy. Czytałem o nim temat, bo byłem ciekawy cóż to takiego, ale jakoś mnie nie przekonał.

Ale dziękuję za propozycję.

Edited by neckol
Link to post
Share on other sites

Jaja były, ale dwaj znajomi mają nowe SA i osiowość wzorowa, ja mam starszą i również nie narzekam.

Ogólnie jestem z tych co Specny bardzo chwalą, jeśli mówimy o replikach Made in China.

Te nowe wersje bez delta ringów imponują mi tym, że nic tam nie lata i nie rusza się tam gdzie nie powinno.

Link to post
Share on other sites

To zostają ci nietypowe emki, np. szpecny, jakieś p90 od king armsa np., może jakieś tar21 aresa, tudzież giety różnej długości. M14 to problematczne repliki, lubią szwankować przerywacze, drogie magazynki, risy... L85 Army to konstrukcja również sprawiająca problemy i bóle głowy. Za coś lepszego w 1000 zł moooże się wyrobisz, ale za samą replikę. Na baterię, i tuning wątpie czy coś zostanie, jeśli stawiasz takie wymagania.

Link to post
Share on other sites

Tutaj masz recenzję Army z małym poradnikiem na co warto zwracać uwagę. Weź pod uwagę, że chińskie repliki potrafią mocno się różnić jakościowo, zwłaszcza pomiędzy seriami. Możesz wtedy mniej więcej ocenić koszt doprowadzenia repliki do stanu bardzo dobrego i ocenić upierdliwość repliki.

 

Generalnie bądź świadom, że replik idealnych nie ma, zwłaszcza w tym przedziale cenowym. Odnośnie Specn wolę się nie wypowiadać (w jednym z tematów dla zielonych zrobiłem już dłuższy wywód na ich temat), generalnie rzecz biorąc są zarówno osoby bardzo zadowolone jak i takie, które zdecydowanie odradzają zakup. Jeśli bardzo chcesz ją kupić, to najlepszym wyjściem będzie kupno nówki, masz wtedy pełną gwarancję i szansę na zwrot. Pamiętaj jednak, że to nadal chińska replika, które zresztą ostatnio dosyć mocno podrożały (ech, gdzie te czasy gdy MP5K Galaxy kosztowało nieco ponad 200 zł :icon_lol: ).

 

Z w miarę standardowych propozycji masz M-ki EA (które ponoć ostatnio pogorszyły się jakościowo, ale tu powtarzam opinie), ciekawe LR-300 EA, serię replik około M-kowych Amoeby (wykonane z tworzywa, z mikrostykami, które część osób uwielbia za reakcję na spust, reszta grozi jej potencjalną awaryjnością) czy G36 JG lub seria AUG różnych producentów (te również swoje humory mają).

 

Jeżeli 1000 zł, które wymieniłeś nie są ceną ostateczną możesz również zdecydować się na bardzo dobre repliki markowe: np. seria replik Dytac czy coś co wymieniłeś w swoich propozycjach, ale bardziej i lepiej, czyli M14 DMR G&P, które akurat jest w dobrej promocji. Dołożysz trochę pieniędzy, a skończysz ze znacznie lepszą repliką i potencjalnie zaoszczędzisz na tuningu.

 

Z uwagi, że tych replik nie posiadam na własność (część macałem i strzelałem), musisz doczytać więcej na ich temat lub zrobić to co ja w momencie zakupu - napisać na PW do doświadczonych maniaków, którzy mają te repliki. Robiłem to wielokrotnie i za każdym razem dowiedziałem się o bardzo ciekawych opinii o danych replikach (np. jak sprawuje się po kilku latach użytkowania). :icon_lol:

Link to post
Share on other sites
(ech, gdzie te czasy gdy MP5K Galaxy kosztowało nieco ponad 200 zł :icon_lol: ).

Cena MP5k Galaxy procentowo wzrosła mniej więcej tyle, co średnie wynagrodzenie :icon_wink:

 

Taki airsoftowy indeks hamburgera się robi :icon_biggrin:

(wybaczcie offtop)

Edited by kukunamuniu
Link to post
Share on other sites

Wiem, że Chinol to Chinol, ale Specnę brałbym też z pewniejszego źródła niż jest Gunfire, które mam wrażenie czasem daje repliki z odrzutu.

1000zł było by strasznie naciągane i to jeśli była by jakaś super okazja.

Liczyłem te 800 zł bez tuningu. Po prostu rok bym śmigał na stocku, ew. lufka i gumka, a potem remont generalny. Także kupowanie o wiele droższej repliki, która jest wykonana podobnie, ale ma lepszy interior po prostu mi nie pasuje, bo wolę wydać pieniądze dwa razy i zrobić replikę konkretnie pod swoje wymagania.

Wymagający jakoś super nie jestem. Po prostu chcę, żeby materiał nie był najgorszego sortu.

 

Czytałem artykuł o l85 i on właśnie napędzi lekki hype na tą broń. Fajna wyróżniająca się pukawka, która spełni moje wymagania co do FPS.

 

Czyli zwrócić uwagę na dytaci przy kupnie? ok.

A jak jest z ASG DK w wersji proline??

Edited by arend
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...