Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

l85 Army vs Specna Arms h02/03


Recommended Posts

Hej, wybrałem 3 modele replik. Będą używane w lesie i dużych terenach. Docelowe fps 420-450 (mało istotne). Generalnie jak najlepszy zasięg skuteczny. Mogę nawet biegać z 400 fps. Nie mam na to parcia.

Mam 3 repliki do wyboru. Cena nie gra roli, chyba, że brać pod uwagę, że l8 jest tańsza o 150 zł od reszty.

L85a1 od army

hk 416 od specny

m27 iar od specny.

 

W przypadku hk416 zapewne bym sobie wydłużył lufkę o tłumik. Przez pierwszy rok ma być strzelana na stocku (w przypadku l85 drobne modyfikacje na starcie). Co do wyglądu lubię wszystkie 3 repliki.

Co wybrać?

Link to post
Share on other sites

Jak na zwykłe użytkowanie na strzelanki (nie jakieś reko czy stylizacje) to zdecydowanie SA będzie lepszym wyborem.

Elka ma sporo wad i konstrukcyjnych i "airsoftowych". Trzeba uwielbiać ten model i mieć smykałkę do grzebania w replikach żeby się z tym dobrze bawić (chociaż, przynajmniej u mnie, tłok jest w wersji z metalowymi zębami).

Link to post
Share on other sites

To wezmę specnę w takim razie. Lubię grzebać i to bardzo, ale skoro "trzeba uwielbiać ten model" to nie ma co się na siłę pchać. Bardziej myślałem o tej replice ze względu na długą lufę i niepowtarzalność.

 

A co do specn - ten centymetr-cztery zrobi różnicę w strzelaniu? Nie wiem czy sięgać po 02 czy może jednak 03

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem, istotne żeby replika przede wszystkim była doszczelniona i miała dobrą osiowość.

Wydłużenie lufy raczej będzie lepszym pomysłem, gdy już podkręcisz resztę podzespołów ( tłok, cylinder itd.). Razem powinno dobrze wszystko współgrać.

 

Przykładowy zestaw do Specny - zasięg do 70m, 450-470 fpsów:

- tłok - lekki tłok (14 zębów) - SHS

- głowica tłoka - łożyskowana, czerwona - SHS

- cylinder - typ 0 , LCT

- zębatki - 18:1 - SHS

- lufa - Modify Hybrid, w tym konkretnym przypadku 6.01mm.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...