Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jaki AEP do 300 zł


Recommended Posts

Cześć,

Poszukuję AEP-a do cqb i jako boczniak (rk-02 w budynkach trochę za duże :icon_smile: ) w granicach 200-300 zł. Chciałem kupić Cymoglocka (030) ale ciężko z dostępnością w Polskich sklepach, a kupowanie za granicami jakoś mnie nie przekonuje.

 

Gaziaka nie chcę, elektryk wydaje się prostszy w obsłudze. Przerobię go sobie pod lipo do których ładowarkę już posiadam więc powinno być ok.

 

Zastanawiam się nad tym modelem, ale czy nada się jako pierwszy boczniak? :icon_biggrin:

http://www.taiwangun...&campaign-id=19

 

Czy są jakieś bardziej opłacalne modele? Widziałem na gunfire pistolety TM ale na 4 baterie AAA jak to się sprawuje?

Edited by Pakiti
Link to post
Share on other sites

Na allegro znajdziesz cymoglocki jakieś (widziałem 2 aukcje, 6 sztuk łącznie). A jeśli chodzi o CM.122 - z tego co się orientuję, to jest to w środku to samo, co w cm.030, więc tylko w innej obudowie, stąd nada się tak samo jak glock - kwestia wyglądu tylko, co ci się bardziej podoba, to bierz.

Link to post
Share on other sites

Co do cymoglocka to ledwo co kupiłem jednego z warszawskiej CytadeliASG (przez allegro).

 

O ile wiem CM.122 to flaki CM.030 w innym body, więc jeśli ci wygląd/chwyt odpowiada to możesz zaoszczędzić (cm030 najtaniej obecnie około 250zł).

 

TM na baterie sobie odpuść. Cytując opis "Model ten przeznaczony jest raczej dla młodszych fanów ASG z uwagi na niewielką siłę i sposób działania. Replika została zaprojektowana do strzelania lekkimi kulkami 0.12g, których zasięg wynosi maksymalnie około 25 metrów. "

Link to post
Share on other sites

Wszystkie cymki mają dokładnie te same flaki. Niektóre modele mają tylko minimalnie dłuższe lufy.

Część modeli ma niestandardowe magi. Te standardowe ma na pewno Glock, SIG, Beretka i coś jeszcze.

Osobiście stawiałbym na CM.030. Po pierwsze trochę lepiej się to rozbiera. Po drugie zamek, dokładniej jego zaczepy na body. Beretta, SIG, itp mają znalowy zamek, który trzyma się na bardzo lichych, plastikowych zaczepach na body. Miałem Berettę, upadła mi z pół metra na panele i oba zaczepy poszły.

Link to post
Share on other sites

 

Część modeli ma niestandardowe magi. Te standardowe ma na pewno Glock, SIG, Beretka i coś jeszcze.

 

Cymocolt też ma standardowe magi. Zdecydowanie go jednak odradzam - nazywam go Cymocoltem, bo kompletnie nie trzyma wymiarów Colta.

 

Zgodnych z poleceń to przede wszystkim Cm030 - inne z powodów podanych przez Gratka nie są dobre.

Link to post
Share on other sites

CM 122 mam około 1,5 roku, działa elegancko, przerobiłem na lipo wyrzucając standardową baterię i tę klapkę do wyciągania baterii.

 

Magazynki pasują od cm 122, od cm 030 i z tego co wiem to jeszcze chyba cm 127 jest to samo jeśli chodzi o magazynek.

Jeśli szukam magów to wpisuję pod różnymi oznaczeniami i czasem jak się wpisze inne oznaczenie to okazuje się, że ten sam magazynek jest akurat gdzieś tańszy i to czasem około 10 zł nawet na sztuce.

 

Co do zasięgu to na kulkach 0,2 mam maksymalnie około 35 m (w porywach może do 40 m) - skutecznego około 30 m.

Co do kabur się nie wypowiem, bo używam uniwersalnej szmaciano/rzepowej z regulacją wielkości, faktem jest, że da się ją tak dopasować, że wyjmuje się replikę błyskawicznie, a replika nie lata.

 

Generalnie jestem zadowolony i nie będę się cm pozbywał. Myślę, że działa bardzo dobrze.

 

Jedyny minus to blokada spustu - mogli przerobić na suwak, a nie zrobić obrotowy, bo przy wkładaniu do kabury zawsze się odbezpieczy, ale jak o tym pamiętamy to da się z tym żyć - można to przerobić np. skracając długość tej blokady.

Edited by Foton
Link to post
Share on other sites

Jedyny minus to blokada spustu - mogli przerobić na suwak, a nie zrobić obrotowy, bo przy wkładaniu do kabury zawsze się odbezpieczy, ale jak o tym pamiętamy to da się z tym żyć - można to przerobić np. skracając długość tej blokady.

 

Cymoglok ma bezpiecznik w postaci suwaka w miejscu zaczepu rozkładania. Ten obrotowy dzyndzel to selektor trybu ognia. I jakby nie był ustawiony to strzelisz. Albo singlem albo serią.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...