Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pistolet do 700 zł.


Recommended Posts

Cześć!

 

Zaczynam swoją przygodę z ASG (macie tu pewnie takich duzo :icon_razz:) i chciałbym zakupić pistolet do 700 zł. Myślałem w sumie nad karabinkiem, ale nie chciałbym kupować jakiegoś niskiej jakości, więc reflektowałbym na razie klameczkę. Wolałbym chyba całą w metalu bo wydaje sie być najsolidniejsza cho może wyprowadzicie mnie z błędu. Najlepiej jakby można było zakupić do tego dedykowaną kabure (taką plastikową z "klikiem") bo lubie takie pierdoły. Blow back też by mnie ucieszył bo replika wydaje sie realistyczna, cho słyszałem ze niekoniecznie to jest dobre, może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego?

 

Możecie jeszcze podrzucić na co zwracać uwage przy zakupie? czego unikać? Jakie firmy replik polecacie? I jakie sklepy internetowe (gdzie najtaniej) typu militaria.pl itp.

 

Z góry dzięki za pomoc!

 

 

Przypominam o regulaminie Forum.

Arend

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

Za 7 stówek kupisz kałaszka z rodziny RK-xx Boyja który będzie zdecydowanie lepszym rozwiązaniem na start niż jakikolwiek pistolet. A i na naprawdę dobrą ładowarkę, okularki i kulki zostanie.

 

A Militaria.pl to jeden z najdroższych sklepów. Polecane sklepy znajdziesz w zakładce "Sklepy" na pasku menu a też w odpowiednim dziale. Inne propozycje niezłych i budżetowych replik masz w tematach przyklejonych tego działu.

Link to post
Share on other sites

Gumka hop-up. Podkręca kulki, żeby miały płaski tor lotu i lepszy zasięg.

Fabryczne gumki zwykle nie są najlepsze i wymienia się je od razu, nie ma to wpływu na gwarancję. Jeśli zamówisz w TaiwanGun, to wrzuć do koszyka silikonową przezroczystą gumkę Guarder i powiedz im, żeby założyli przed wysyłka.

Link to post
Share on other sites

Nie kupuj prostej ładowarki do LiPo bo to bezsens. Kup uniwersalną ładowarkę ( coś w typie Imaxa b6 Redoxa Alpha lub Beta). Ładowany taką ładowarką stokowy pakiet posłuży ci do czasu aż tuning wymusi zmianę batki na LiPo. Tak wiem że pakiety LiPo są lepsze ale stokowy NiMha dobrze traktowany porządną ładowarką do stokowej repliki bezproblemowo da radę.

Akumulatory i ładowarki najtaniej kupować w sklepach z modelami RC.

 

I odpuść sobie eMki od Boyja, ona nie są ani dobrze wykonane zewnętrznie ani nie mają dobrej mechaniki.

Link to post
Share on other sites

Napięcie akumulatora musi być takie same jak podaje producent przy tym RK-02? Czyli 9,6V, czy może być większe bo aktualnie szukam aku z ładowarą. A Lipo chyba nie ma takiej...

Coś takiego może być?

https://gunfire.pl/product-pol-1152216896-Akumulator-LiPo-11-1V-1450mAh-30C.html

https://gunfire.pl/product-pol-1152217339-Ladowarka-mikroprocesorowa-z-balanserem-LiPo-LiFe-2-3-Cells.html

Link to post
Share on other sites

Ladowarka też do..... no do LiPo znaczy. Ale lepiej kup taką https://gunfire.pl/product-pol-1152217073-Ladowarka-mikroprocesorowa-Alpha-V3-Combo-z-zasilaczem.html . Nie dość że tańsza to i prostsza i bardziej uniwersalna (znaczy naładujesz nią wszystkie rodzaje akusów a nie tylko LiPo i LiFe i nie tylko dwu i trzy celowe a wszystkie ( od paluszków po aku do traktora)).

 

A jak przejrzysz ofertę sklepów modelarskich to i akusy i ładowarkę kupisz taniej. Tyle że w modelarskim dostaniesz pakiet bez złączki ale i tak trzeba kpić złączkę Tdeans ( taką https://www.ef3m.pl/userdata/gfx/9319069dbfa0c324ae2c23ebde294c16.jpg ) i wlutować i do aku i do repliki (znaczy jak poprosisz w sklepie to ci wlutują i w sklepie z repliką i w modelarskim).

Link to post
Share on other sites

Dam rade wpier****ć? komuś tym zestawem? :icon_biggrin:

 

Bójki zdarzają się rzadko... chociaż wiadomo... chrzest bojowy, starzy gracze biją młodych, organizator posypuje rany solą a serwisanci uprawiają zapasy w łt43..

 

Najpierw zacznij od strzelania, a z tym zestawem powinieneś sobie dać radę... kup może jeszcze maskę na twarz to i będziesz bezpieczniejszy (nowi pakują się często w dziwne sytuacje... a o utratę zęba łatwo).

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Haha, no i zniszczył "świerzaka" (mnie) dobrą ripostą :icon_biggrin:. Nie no wiadomo, okularki i dobra maska na zęby to podstawa :icon_biggrin:. Szczerze mówiąc to jeszcze muszę ogarnąć jakąś grupę ludzi co sie strzela na pomorzu i spróbować wbić sie w szeregi....

Edited by Valeskan
Link to post
Share on other sites

Problem z większością replik pistoletów asg zasilanych CO2 jest taki że są to konwertowane wiatrówki. A to niestety są typowe jednorazówki. Nie ma do nich niestety serwisu a wybór części zamiennych ogranicza się w zasadzie do gumowych uszczelek bo o nawet sprężynach zaworów nie ma co marzyć. A inne części to tylko z kanibalizowania uszkodzonych egzemplarzy można dostać.

Dlatego moim zdaniem zdecydowanie sensowniej myśleć o replikach do których jest wybór części zamiennych.

Natomiast jakość polimerów w replikach TM jest taka że naprawdę taniej jest kupić ich replikę niż chińskie wynalazki. Taniej na częściach wychodzi.

Strzelałem z moich WE i Army naprawdę dużo i koszty nieustannych awarii i wymiany części były takie że na spokojnie bym kupił porządną replikę.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...