Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M1Garand [Marushin]


Recommended Posts

Widziałem filmik jak koleś testuje tego guna , prezentuje się nieźle ale semi i 8 bb w magu  :roll:  o i jeszcze wypada po wystrzelaniu  :|  jak ktoś jest totalnym maniakiem to spoko ale na normalnych strzelankach to chyba ten gun leży i kwiczy
Bo to nie jest replika na każdą strzelankę i powinna być traktowana jako świetna zabawka dla osób odtwarzających powiązany z nią okres historyczny.
Link to post
Share on other sites

Osobiście uważam, że Marushin albo jakas inna firma pomyśli o owych "wywalającokulkowych" maniakach i zaprojektuje magazynki o wiekszej pojemności kulek, specjalnie na ich potrzeby ;) To tylko kwestia czasu jak sie ukażą. Z drugiej jednak strony Garand z wiecej niż ośmioma pociskami to już nie to samo ;) Jedno małe pytanie z mojej strony czy 240 FPS, nawet na replike strzelającą kulkami 8mm 0.34 g, to aby nie za mało ? :)

Link to post
Share on other sites
To tylko kwestia czasu jak sie ukażą.

 

Czyżby?

A widziałeś jakies "wielokulkowe" magazynki do M1 Carbine albo Kar98 z Marushina? 8)

Obawiam się, że nikt nie widział. Nie ma ich i nie będzie.

"Zwykli" ajersoftowcy koncentrują się na replikach współczesnej broni, mała ilość kulek w replikach "drugowojennych" jest zaletą dla tych, których one naprawdę interesują. Nie ma za bardzo dla kogo robić tych hipotetycznych magazynków...

Link to post
Share on other sites

Mała ilość kulek w replikach "drugowojennych" jest zaletą dla tych, których one naprawdę interesują.

 

Taa, szczególnie w powtarzalnym M1 Carbine :roll: który nota bene powinien mieścić nie 13 a od 15 do 30 sztuk amunicji i być samopowtarzalny :roll: Wiec takowa dewiacyjna wizja w postaci 30-sto kulkowego magazynka do repliki Garanda wcale nie jest aż tak odległa.

Link to post
Share on other sites

Najwyraźniej czegoś nie rozumiem.

 

Udowadniasz, że do M1 Garand zrobią "wielkopojemne" (ile by to nie miało być to "wielko") magazynki na tej podstawie, że do M1 Carbine są magazynki 13-kulkowe :?: :?: :?: (choć to mniej niż w oryginale)

 

Gdzie tu logika :?: :roll:

Link to post
Share on other sites

wiecej sztuk jak 2 nie ma co kupowac ;) po wystrzeleniu drugiego i tak trzeba odwrócić guna i nabić gazem ;)

 

generalnie gadałem z igorkiem o ciekawym pomysle modyfikacji poprzez wydrążenie kolby(od strony całego mechanizmu czyli po wyjęciu lufy z cynglem i komorą maga) - i włożeniem tam zbiornika gazu pozwalającego na wystrzelenie trochę więcej kulek :/

 

ale wątpie zeby sie ktokolwiek w takim cacku chciał w to mieszać ;)

o ile w ogóle technicznie jest to możliwe :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
Wczoraj go odebrałem z machineguna.

 

Bardzo solidna robota. Wszystko świetnie spasowane. Metal i drewno robi swoje.  

Jak przestrzelam to opowiem więcej bo na razie to mogę mówić tylko o walorach optycznych i estetycznych.

 

I jak Igorek - jak sie ma Garand jesli chodzi o walory nie_optyczne ? Zdazyles juz go troche potestowac ?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...