Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Przesiadka z PB


Recommended Posts

Siema forum!

 

Planuję przenieść się z paintballa na asg i zastanawiam się nad wyborem sprzętu. Moglibyście mi proszę polecić jakieś fajne repliki na początek? SMG lub karabinek najlepiej :icon_smile:. Czy jest sens brania od razu jakiegoś pistoletu? Budżet to ~5-8k. Doradzicie coś proszę?

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

Weź coś pod las a replikę pod cqb EWENTUALNIE w przyszłości, jak sobie odpicujesz podstawową giwerę. Bo tak realnie to porządnych miejscówek pod CQB to ze świecą szukać i 90% strzelania to będzie las.

 

ALBO replikę w górnym krańcu lokalnych limitów w CQB która "od biedy" da radę w lesie. Ale nie oszukuj się, przykładowe 340fps do lasu to mało. Odezwą się głosy, że wystarczy ale to mało.

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

W takim budżecie najlepiej kupić dwie repliki długą ~450 fps do lasu i krótką do cqb.

 

Dobrze żeby były z tej samej rodziny (M16 i jakieś skrócone M4, AK-74 i AKSU, G36 i G36C) - do obu będziesz miał te same magazynki, oporządzenie i przyzwyczajenia z obsługi.

 

Dobrą replikę do lasu kupisz za 1500, do cqb dorwiesz na wyprzedaży za 500.

 

Pistoletu używa się rzadko, głównie w terenie mieszanym kiedy z otwartego przechodzi się do budynku i główna replika jest za mocna albo za duża i jeszcze rzadziej w przypadku awarii/braku kulek.

Z drugiej strony elektryczny glock za 200 zł specjalnie nie nadwyręży tego budżetu a lepiej żeby był niż go nie było.

 

Nie kupuj od razu oporządzenia. Pograj na początek ze stockowym hicapem (albo kup 2 midcapy, jeden do repliki drugi do kieszeni).

Dopiero potem pomyśl co chcesz/potrzebujesz nosić. Wystarczą 2 midcapy czy wolę 10 reali? Muszę nosić wodę i jedzenie ze sobą czy może poczekać na respie? Potrzebuję kieszeni na latarki, scyzoryki czy inne pierdoły?

 

Jak już zdecydujesz co chcesz nosić dobierzesz do tego szpej.

Edited by sledz
Link to post
Share on other sites

Sądzę, że z budżetem 8k można iść w high end. Tylko teraz kwestia indywidualnych preferencji i limitów. Ja patrzę na wszystko tylko pod względem technicznym, aspekt wizualny to już wybór użytkownika. Konstrukcja AK lub M4 to najbardziej popularne repliki, gbv3 i gbv2. Kwestia tego czy interesuje go klasyka czy repliki utaktycznione, z keymodem czy futurystycznymi kształtami. W sumie ograniczeń jako tako nie ma. Wszystko też można modować. HPA może być problemem jeśli chodzi o społeczność, więc tu byś się musiał doinformować. Jeśli nie byloby problemów to pakujesz kasę w konwersję polarstar lub raven i masz replikę uniwersalną i bezawaryjną. Jedynie ten wężyk... chociaż są butle w kolbie, ale mniejsza o to.

 

Jeśli jednak byłby problem to najlepiej kupić dwie repliki aeg. Do cqb i do lasu. Lub idąc na łatwiznę, coś z szybką i bezinwazyjną wymianą sprężyny, coś a'la SAEC. Jakby nie patrzeć, taki system można zrobić samemu.

Link to post
Share on other sites

A ja bym budował dwa customy :icon_biggrin: Dobre baza + szkielet cnc + lufa pdi/edgi :icon_biggrin: A w środku same słodkości. Flacik, tłok modify, zęby ultimate/siegetek/prometheus, titan :icon_biggrin: Oooooo ale bym to składał <3

 

I bez problemu taki custom można zrobić i do lasu i do cqb. Można zrobić coś na wzór systemy ptw/ics'a z wymienną pneumatyką.

Edited by wallop
Link to post
Share on other sites

Miałeś propozycję sprzętu na HPA. Niestety jakbyś chciał pójść w tym kierunku, to sprawdź czy lokalne środowisko nie banuje takich replik. Są tacy, którzy z nieuzasadnionych powodów boją się takich rozwiązań.

Dzięki stary, napiszę z pytaniem w działach regionalnych (zamierzam strzelać się w małopolsce i na śląsku. Mógłbyś proszę rozwinąć dlaczego ludzie obawiają się HPA? Domyślam się, że to jest po prostu HP takie samo jakie używamy w paintballu i te butle kevlarowe są przecież ekstremalnie wytrzymałe.

 

Ja mając taki budżet na start pokusiłbym się na Systeme PTW. Wymienne cylindry tworzą z niej replikę zarówno do CQB, jak i do lasu.

Mógłbyś rozwinąć proszę?

 

Bardzo zależy mi na realiźmie i wykonaniu repliki. Słyszałem o replikach z systemem ruchomego zamka i strasznie mi się to podoba. W paintballu mam skrajnie high-endowy sprzęt, który przez to wygląda bardzo futurystycznie, a tym samym mnie odpycha : P. Jeśli przychodzi Wam do głowy jakaś konkretna replika to byłbym niezmiernie wdzięczny, nie ma znaczenia czy to będzie A4 czy M4 i/lub pochodne :).

Link to post
Share on other sites

No to jakaś replika + konwersja daytona gun. Posrasz się jakie to realistyczne. Brałbym w sumie emkę inokatsu, chyba najlepiej odzwierciedlona replika. Do tego w/w daytona gun. Na reszcie się już nie znam, nie wiem jakie komory, gumki, jakie lufy itp. Napisz najlepiej tutaj

 

https://www.facebook...t.eu/?ref=br_rs

 

Ewentualnie bezpośrednio do Maciej Spajda

 

Tu masz kit

 

http://hpairsoft.eu/...gbb-woc-m4.html

 

Samej konwersji z tego co widzę nie mają, ale jak pogadasz ze Spajdą to nie będzie wiekszego problemu i zrobi Ci w sumie wszystko.

 

Apropo strachu ludzi przed hpa... śmieszne to, bo nie wiedzą na czym to polega. Caly strach pojawił się gdy na rynku pojawil się mancraft z ichnią konwersją hpa. Po prostu taka konwersja pozwalała na bezproblemowe podkręcenie fps'ów do okolic 800 i dlatego ludzie zbanowali to na większości strzelanek ze względu na obawy przed uszkodzeniami ciala. Prawda jest taka, że ciężko jest uzyskać takie parametry, w sumie graniczy to z cudem, a z powtarzalnością i wytrzymałością konwersji przy takich ustawieniach taka replika jest po prostu gównem. Dobrze skalibrowane repliki są praktycznie bezawaryjne, a powtarzalność strzałów na bardzo wysokim poziomie. Jakakolwiek ingerencja w ustawienai fcu lub rega prowadzi do dekalibracji i tym samym znacznego pogorszenia parametrów. Aktualnie repliki są tak samo bezpieczne/niebezpieczne jak aeg'i, rzadko się spotyka ludzi, którzy mają 600-700fps na semi. Do tego dochodzą tournament locki, które calkowicie niwelują jakąkolwiek chęć podciągnięcia osiągów w polu. Po strzelance po prostu sprawdza się plombę i tyle. A przed strzelankę chronuje na docelowych kulkach czy jak tam kto woli na 0,2g i plombuje. Zero strachu.

 

500fps z hpa to takie samo 500fps jak w aegu czy springu. To jest tylko i wyłącznie kwestia wykorzystania tych fps'ów, dobranai dawki, cisnienia, odpowiednich parametrów, części i po prostu niektórzy w specnie mają 500fps i zasięg 50m, a inni w markowej replice z konwersją hpa, też 500, ale zasięg 80m. Stąd problem, zwykla zazdrość i głupota - glupota temu, że myslą, że to jakieś niedozwolone tricki.

Edited by wallop
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...