Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pomoc w doborze repliki


Recommended Posts

/wców ASG snipersmiley.gif porady doświadczonych kolegów... Chce za podpowiedzi. icon_e_biggrin.gif

 

 

Przepraszam, próba korekty literówek i poprawy błędów zaowocowała takim krzakiem.

Rada na przyszłość, nie cudować z ozdobnikami.

Staram się przywrócić stan pierwotny ale nie wiem czy się uda.

Arend

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

Przy E&L od razu zamów sobie tłok inny :D bo lubią pękać od razu na start. 2 sztuk, w jednej pękł przy 1 serii, druga replika wytrzymała parę magazynków na 1 strzelance ;D

 

Siedzą Shs z aoe, w jednej 450 fps + drum i jakieś 50 i więcej tyś przemielone, druga 480 i single, jakie 20-30 tyś przemielone.

3 E&L kupuję przy kasie bez zastanowienia. Po mimo tego, że to emka :D

Link to post
Share on other sites

Przy E&L od razu zamów sobie tłok inny :icon_biggrin: bo lubią pękać od razu na start. 2 sztuk, w jednej pękł przy 1 serii, druga replika wytrzymała parę magazynków na 1 strzelance ;D

 

Siedzą Shs z aoe, w jednej 450 fps + drum i jakieś 50 i więcej tyś przemielone, druga 480 i single, jakie 20-30 tyś przemielone.

3 E&L kupuję przy kasie bez zastanowienia. Po mimo tego, że to emka :icon_biggrin:

 

Te tłoki to loteria. Mi np w żadnym nie pękł (a miałem 3 repliki z tymi tłokami, na których te tłoki porobiły przebiegi 10k, 60k+ i 100k+, oraz widzę replikę znajomego, gdzie ten tłok również hula), natomiast widziałem dwie repliki gdzie te tłoki walnęły na strzelance. Na to nie ma zasady.

Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich forumowiczów, otóż dylemat mi się w główce zrodził bo nie mam pojęcia co dla mnie będzie lepsze. Zabawę tak naprawdę właśnie dopiero zaczynam i szukam pierwszej broni.

W gietce fajną opcją wydaje mi się zmiana fpsów natomiast w m4 wygląd jak i to że "cała" jest z metalu.

Tylko teraz pytanie czy 340 fps to nie za mało, oraz jeśli to czy jest możliwość tuningu załóżmy do okolic 400 fps ?

 

ASP2004

http://redberet.pl/p...epliki-asg.html

 

JG0638 V2

https://gunfire.pl/p...638-V2-tan.html

Link to post
Share on other sites

ICS z dwudzielnym gb, skisłem. Padaka i loteria w jednym.

 

Powiedz mi ile replik ICSa miałeś, ile czasu i co dokładnie w nich było loterią? Uprzedzając ewentualną fantazję poinformuję Cię, że posiadam takie M4 od momentu kiedy ICS wpadł na pomysł z dwuczęściowym GB, przeżyło dziesiątki innych w tym najbardziej markowych replik. Poza moją miałem ciągły kontakt z kilkoma innymi replikami tej serii (piszę o emkach ICSa) i z wyjątkiem grzebanych GB żadna z nich nie sprawiała nigdy problemów.

 

A teraz słucham jakie to masz złe doświadczenia z eMkami ICSa?

 

W moim rankingu to numer 1 metalowych replik serii M16/M4 przez ostatnie kilkanaście lat jeżeli chodzi o trwałość, niezawodność i coś co dla mnie jest równie istotne - odwzorowanie oryginału.

Edited by thor_
Link to post
Share on other sites

2 repliki ICS'a, gdzie w jednej poszedł szkielet, a w drugiej body. Następnych replik nie brałem na serwis bo po prostu nie chce mi się ich robić. Nawet tu na forum chodzą opinie, że te repliki są takie sobie, loteria. Miałem kilku ludzi, którzy prosili o naprawę ich ics'a bo coś z nim się stało, a nie wiedzą co. Odmawiam z góry, za dużo zachodu i jest to nieopłacalne.

 

Jak pisałem, jest to loteria. Dużo ludzi poleca, ale znam wiele przypadków gdzie ics po prostu odpadł z gry.

Link to post
Share on other sites

W ICSie który miał wymienianą sprężynę tłoka na mocniejszą bez wymiany górnej części GB na dedykowaną do mocniejszej sprężyny owszem mógł się posypać szkielet. W replikach które od początku do końca były stockowe nie miał prawa. Chyba, że ktoś miał pecha i trafił na wadliwą replikę jedną na kilkaset? kilka tysięcy? Pękło "body"?? Ciekawe dlaczego? Samo z siebie? Wiesz widziałem na własne oczy jak czołg T-72 się przewrócił na bok... ale raczej nie zwaliłbym tego na wadliwy egzemplarz czołgu ale na wadliwego kierowcę... Wyjaśnij mi proszę jak to możliwe, że mam M4 od ponad 12 lat, z czego pierwsze 5-6 to przeciętna eksploatacja GB plus ponad przeciętne tyranie samej repliki po lasach, budynkach, rzucanie nią przewracanie itp... z jednej strony lower receiver ma powierzchnię jakbym go przeciągnął papierem ściernym 40 - tyle, że to efekt ciągnięcia mnie na replice po betonie (ważyłem wtedy podobnie jak teraz jakieś 100 kg i o dziwo nic nie pękło i się nie urwało kiedy się "wcisnęła" pode mnie w czasie wyciągania mnie "spod ognia" po trafieniu... )

 

Jeżeli obchodzisz się z tego typu repliką, czy to ICSem G&G czy G&P czy innym CA, względnie normalnie i nie dłubiesz w bebechach jak nie wiesz o co w nich chodzi, to są to repliki nie do zabicia w normalnej eksploatacji. Miałem i nadal mam kilka replik innych firm full metal jak i plastikowych i nie liczę tych które "miałem w rękach" i nikt mnie nie przekona, że G&G, G&P, ICS, CA, TM, VFC to loteria pod względem jakości. Co najwyżej można mówić o pechu konkretnego klienta i konkretnego egzemplarza. Albo o braku umiejętnego obchodzenia się z repliką.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...