Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pomoc w doborze całego sprzętu na początek


Recommended Posts

Cześć,

nie chcę się mocno rozpisywać, więc napiszę tylko że proszę o pomoc w doborze szpeju, praktycznie całości. Dawno temu byłem na kilku strzelankach ASG, ale z braku czasu i młodego wieku nie kontynuowałem tego hobby. W każdym razie teraz chciałbym do tego wrócić no i potrzebuję kilku porad odnośnie sprzętu/wyposażenia.

Sprawa wygląda tak, że mój budżet teoretycznie jest nieograniczony, ale wiem że nie ma sensu wydawać dużych pieniędzy na start, chcę się po prostu dobrze pobawić

Poczytałem sporo tematów, pooglądałem dużo youtube i dokonałem kilku wyborów:

 

Brońka: Specna Arms SA-B02 SAEC

Do tego kolimator

Dodatkowe magazynki

Gumka HU

Mosfet

Bateria

 

No i tu pojawia się kilka pytań. Po pierwsze jak stwierdzić czy bateria wejdzie do kolby? Organoleptycznie, czy są jakieś inne metody?

Po drugie pytanie czy ta gumka i mosfet będą ok? Gumka wiem że jest niezbędna, natomiast mosfet GF z tego co widziałem montuje do zakupionych replik za darmo, więc byłaby tu oszczędność, bo w przyszłości i tak pewnie jakiś chciałbym kupić. Pytanie czy jakiś inny z ich oferty nie byłby lepszy?

Może zamiast mosfeta lepiej kupić z ASCU? https://www.taniemilitaria.pl/pl,m4-sa-a01-ascu-specna-arms,0,5,6,7,3533.html#.WqRztFR74kk Tylko z kolei tu nie ma SAEC i więcej zabawy w przypadku wymiany sprężyny :/

 

Akumulator 2200mAh chyba jest dość duży i powinien starczyć praktycznie na każdą strzelankę? Ładowarki nie biorę, bo mam HobbyKinga DC-4S.

 

 

I jakieś inne pierdoły:

 

Kamizelka

Rękawice

Ochraniacze na kolana

Zawieszenie brońki

Kask

Okularki

Kulki

 

Jakby ktoś miał jakieś opinie na temat w/w rzeczy, albo lepsze propozycje w podobnych cenach to chętnie poczytam :)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hej, skoro to Specna to magi brałbym Specny.

Kask bym na początek sobie darował.

Wziąłbym lipola 7.4v.

Ochraniacze brałbym te: https://gunfire.pl/product-pol-1152193633-Zestaw-ochraniaczy-na-kolana-piaskowe.html

Ewentualnie wziąłbym w cenie kasku i ochraniaczy + paru złotych spodnie z nakolannikami Specny. Większa wygoda.

 

Jeśli każda z tych "pudełkowych" kolb wygląda w przypadku Specny tak samo to wejdzie nawet szersza podwójna.

Brałbym, ale Redoxa ewentualnie Turnigy.

Link to post
Share on other sites

Kolimator - NIE - w tym budżecie tylko zwykły z red dotem, bez żadnych fikuśnych powiększeń.

Bateria - NIE - tylko turnigy/redox

mosfet - nie jestem pewien, ale Jefftrony nie mają dobrej opinii

ładowarkę kup nową, która ci nie popsuje lipo - imax b6/redox beta

Na twoim miejscu odpuściłbym sobie kolimator, mosfecik i cześć szpeju i kupił lepszą replikę.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o magazynki to wybrałem te przez to że to midcapy na 150 kulek, specnowe są na 100 co wydaje mi się trochę małą liczbą.

No i we wszystkich sklepach dostępne są jedynie czarne :(

 

Opcję z wbudowanymi nakolannikami widziałem, ale wyklucza to użycie spodni w nieco innych zastosowaniach, dlatego ten pomysł odpada.

 

Co do aku to fakt, 7.4 może faktycznie będzie lepszym wyborem. Taki będzie ok? http://www.taiwangun...&campaign-id=20

 

Z tą maską i hełmem to jest taka sprawa, że chciałem wziąć maskę (stalkera) mocowanego bezpośrednio do kasku co wydaje mi się wygodniejsze, tylko widzę że są dostępne jedynie te stalkery zabudowane i nie wiem czy w ciepłe dni nie byłoby mi po prostu za ciepło.

https://gunfire.pl/p...T-Woodland.html

 

Dzięki za odpowiedź :icon_smile:

 

@StuG_Siana

 

Skończyłoby się tak że szpej i tak bym kupił, do tego lepszą replikę i wydałbym w moim odczuciu za dużo. Tak jak pisałem - budżet nie jest konkretnie ograniczony, nie chcę po prostu bezsensownie wydać za dużo kasy.

 

Co konkretnie ze szpeju byś wywalił?

 

Ten kolimator, który wrzuciłem ma jakiekolwiek powiększenie? Z tego co widzę tu: https://www.specshop...AO-5015-BK.html

To on tylko wygląda jak ACOG, ale nie ma powiekszenia :icon_razz:

 

Ta bateria w takim razie? https://www.taniemil...ml#.WqVx-FR74kk

EDIT: ehh, jednak nigdzie nie jest dostępna :(

Edited by Golomp
Link to post
Share on other sites

Po co chcesz kupować specnę? Przecież to fatalna opcja - chinol w cenie markowych replik...

 

Odpuściłbym też tę chinolską kamizelkę wątpliwej jakości oraz ten pseudoACOG.

 

 

 

EDIT: No proszę, 850 w innych sklepach a tutaj 807 https://gunfire.pl/product-pol-1152213437-Replika-karabinka-Lone-Star-Rancher-EH04AR.html cena niższa a replika markowa. Można? Można

Edited by Hudy01
Link to post
Share on other sites

No ok, rozumiem że może to nie być najlepszy wybór, jednak co zamiast tego mógłbym dostać markowego? :icon_razz:

 

@UP: No spoko, tylko chciałem coś z szynami RIS, no i 310 fps :/

Specna ma przynajmniej szybką wymianę sprężyny, tu rozumiem że musiałbym rozebrać całą replikę i dobrać się do GB?

 

https://gunfire.pl/p...ML-AXL-tan.html

To wygląda całkiem fajnie, ale właśnie boli brak szybkiej wymiany sprężyny, 330 w terenie to chyba troszkę za mało?

 

Specnę chciałem kupić też dlatego, że wbrew pozorom bardzo dużo ludzi ją poleca na pierwszą replikę :P

Edited by Golomp
Link to post
Share on other sites

Jeśli zależy Ci na m4, to z markowych replik w cenie 1000 zł, są emki od Evolution Airsoft i niektóre emki od G&G.

Jeśli wybór padnie na G&G, to zwróć uwagę, aby nie była to seria CM (Combat Machine), ponieważ jest to seria, w której korpus jest wykonany z tworzywa sztucznego.

 

@Edit: 310 FPS byłoby mało w chinolu. Ale to jest replika markowa i zasięg jest porównywalny z Chińczykami po 100 FPS więcej. Ilość fps nie mówi o zasięgu Twojej repliki.

Edited by solo987
Link to post
Share on other sites

Przecież chłopak ma dobrą ładowarkę.

 

No niech będzie, ale jestem wychowany na imaxie b6/ redoxie beta. :D Na pewno tymi ładowarkami zrobi więcej.

 

Co do aku to fakt, 7.4 może faktycznie będzie lepszym wyborem. Taki będzie ok? http://www.taiwangun...&campaign-id=20

 

TYLKO TURNIGY/REDOX. I w kwestii akumulatorów olej sklepy airsoftowe, patrz na modelarskie, bo tam jest z reguły taniej i znajdziesz więcej asortymentu.

 

Co do koli, lepiej sobie kup kopię aimpointa, jeżeli ten acog nie ma powiększenia, to tym bardziej nie ma sensu go montować, a dopłacasz za większą i cięższą skorupę. Wiem, że acog fajnie wygląda, ale przez takie chińskie kopie jedynie gorzej widzisz. Jak koniecznie chcesz lunetę, to kup jakąś wiatrówkową czy biegówkę. Nie wygląda taktycznie ale działa a to jest podstawa.

 

O firmie bolt nigdy nie słyszałem :D

Jeżeli możesz wydać 1k na replikę, wywal kolimator, chińskiego pseudoplejta i kask i akurat Ci styknie na predatora G&G z wbudowanym mosfetem, polecane repliki, nie to co specna, a ten chiński szpej i tak byś wymieniał jak się wkręcisz. :D

 

W obecnej sytuacji najlepszy i najtańszy opłacalny chiński szpej robi TMC, popatrz sobie na weapon762.com, w necie lata mnóstwo kuponów które eliminują koszt wysyłki i wtedy wychodzi to naprawdę tanio.

Link to post
Share on other sites

Tak, o mundur specjalnie nie pytałem, ogarnę jakiegoś Flectarna po taniości, albo coś podobnego :icon_razz:

 

@StuG_Siana:

Tak jak pisałem - nie chodzi o problem z budżetem, bo ten nie jest ograniczony, ale raczej o to, że nie widzę sensu wydawania 1.5k na replikę na początek.

 

Co do ACOGa to w sumie zgadzam się, dość mocno ograniczałby pole widzenia.

Taki celownik byłby ok? http://www.taiwangun...&campaign-id=19

Co kiedy wyczerpie się w nim bateria? Wyczepianie na szybko i korzystanei z przyrzadow mechanicznych?

 

Predator to jedna z najbrzydszych replik jakie widziałem xD

A ta? Tylko skoro nie pisza to pewnie bolt catch nie działa :(

https://gunfire.pl/p...-A1-czarny.html

Edited by Golomp
Link to post
Share on other sites
Predator to jedna z najbrzydszych replik jakie widziałem xD

 

ZGADZAM SIĘ! A ludzie nie doceniają tego, że biorę je na serwis :(

 

Replika którą podałeś jest spoko, to nadal seria GC16 i wszystko co tyczy się innych modeli tej serii tyczy się również jej. No poza tym co z zewnątrz. Na boltcatch się nie patrz, replika przede wszystkim ma dobrze strzelać i być bezawaryjna. Nie wiem czy którakolwiek wersja GC16 ma działający boltcatch, wszystkie które miałem miały tylko atrapę przycisku i suwadła.

TYLKO TURNIGY/REDOX. I w kwestii akumulatorów olej sklepy airsoftowe, patrz na modelarskie, bo tam jest z reguły taniej i znajdziesz więcej asortymentu.

 

Turnigy i Redox to dość śmieciowe akumulatory. Opinie są różne, dużo ludzi je poleca, ja odradzam. Z Airsoftowych Nuprol jest o półkę wyżej i nie jest specjalnie droższy. Najgorzej jest z wymiarami akumulatorów bo te dobre np DualSky czy Tattu to jakość sama w sobie, ale wchodzą one tylko do "pojemnych" replik.

 

Jeżeli możesz wydać 1k na replikę, wywal kolimator, chińskiego pseudoplejta i kask i akurat Ci styknie na predatora G&G z wbudowanym mosfetem, polecane repliki, nie to co specna, a ten chiński szpej i tak byś wymieniał jak się wkręcisz.

 

Nie jedna specna strzela dłużej bez awarii niż g&g. Jednak g&g ma o wiele większy potencjał, jest proste, sztywne i "twarde".

Edited by wallop
Link to post
Share on other sites

Skoro masz nieograniczony budżet to bierz replikę dobrej marki. Nie będziesz musiał z miejsca w niej grzebać czyli dokładać kolejnej kasy na poprawki.

 

Jakiego koli byś nie kupił to i tak nie będzie zasłaniał pola widzenia. Z koli celujesz obuocznie ( przeciwnie jak z lunety). Brak punktu celowania w zasadzie też nie stanowi problemu, bo i tak nauczysz się celować obszarem w środku pola widzenia. Z optyką jest ten problem że im droższa tym lepsza, bo tanie szkło niestety czasami wręcz utrudnia używanie. I niestety nie jest to truizm.

 

A po ki grzyb w AEGu działający bolt. To dokładnie jak EBB kolejny nic nie znaczący ozdobnik podrażający replikę. W gaziakach owszem, w elektryku to bezsens.

 

W temacie szpeju tekstylnego to...... chińczyki nie są złe pod warunkiem że nie masz kasy na nic innego ;P . Nylon szybko się wyciera klamry pękają itp. Jedyny chiński tekstyl nadający się do użycia to stare cordurowe TMC i 8Fields ale też cordurowy (cena 2~3 razy wyższa od nylonu). Więc najsensowniej o dziwo poszukać demobilowego kontraktu.

Link to post
Share on other sites

Tak się jeszcze zastanawiam, bo tamta G&G jest w dużej części wykonana z plastiku.

 

A to to jest legitne jakieś, czy raczej nieznany producent? Bo wydaje się dość fajnie wykonane z zewnątrz, do tego szybka wymiana sprężyny, mid-cap w zestawie zamiast high-capa i ogólnie wygląda spoko, co myślicie koledzy?

https://gunfire.pl/p...te-Version.html

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

Te tanie magi Aresa są nierozbieralne, jak wybrudzisz to koniec. Komuś się je udało rozwiercić i złożyć z powrotem na zipkach, ale chce Ci się tyle bawić?

Jak nie chcesz czarnych ze Specny (a ja osobiście nie lubię też metalowych, ze względu na masę), to z plastikowych masz Guardery (Azteko.pl sprzedaje na sztuki) i stosunkową nowość na rynku, Castellany. Mam po kilka tych i tych, Guardery około rok i jest ok, Castellany dopiero na paru strzelaniach, ale na razie działają bardzo dobrze. U mnie siedzą w hakaśce, ale do emki też pewnie podejdą.

Link to post
Share on other sites

Przed chwilą polecałeś mi predatora, także w kwestii tego co jest szpetne pozwól, że nie będę się do tego odnosił xD

 

Dobra, to tak podsumowując, taki zestaw będzie spoko?

 

Replika karabinka GC16 SR CQB - Nie ma potrzeby wymiany gumki HU na starcie? W sklepie redberet jest on dostępny 90zł taniej, sprawdzony sklep?

Niskoprofilowe gogle ochronne COBRA

Zestaw ochraniaczy na kolana

Rękawice taktyczne Armored Claw BattleFlex

Kulki Perfect BB 0,25g

Akumulator LiPo 2600mAh 7.4V 20C - Nie mam pojęcia czy wejdzie do kolby czy nie :c

 

Celownik kolimatorowy Holo mod.6 - Black [PCS]

Polimerowy magazynek mid-cap na 120 kulek do serii M4/AR-15 - Black [Castellan]

Stalowa maska ochronna V.1 - Olive [CS]

Replika hełmu MICH2001 z szynami montażowymi - Olive [8FIELDS]

Plate Carrier Harness - OLIVE [8FIELDS]

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...